"Совковая ментальность" - что за зверь?

0
Горожане
+ 509
Аксакал
Довольно часто встречаю употребление этого термина. В основном - в уничижительном смысле.
Что для вас это означает, расскажите плиз! Лучше если на примерах с пояснениями.
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Горожане
+ 509
Аксакал

адвокат Ульянов (26.06.2012, 23:35) писал:для мене в науці - це догматичне і некритичне мислення таповторення заяложених штампів без врахування розвитку суспільної та політичної думки з відповдіних питань.


Це, безумовно, хибний шлях для науки. Але чому "совок"? Хіба за совка наука була в занепаді? Не зовсім з Вами погоджуюсь.

адвокат Ульянов (26.06.2012, 23:35) писал:Вирішення наукових та суспільних питань виключно з позиції грубої сили.


Тут важно заперечити.

адвокат Ульянов (26.06.2012, 23:35) писал:Фетишізація "народничества".


І тут теж:-)
Від себе написала б - несвобода. В усьому. А що скажуть інші, а ну як це не можна? Дії немобви завжди з оглядкою на "дядю". Відсутність ідей, небажання змін..
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Горожане
+ 180
Великий Гуру

Белокурая Жози (26.06.2012, 23:29) писал:Что для вас это означает, расскажите плиз! Лучше если на примерах с пояснениями.

Це термін який нуворіши 1990-х, та обслуговоюча їх псевдоінтелектуальна еліта стали застосовувати по відношенню до "інакомислячих", людей зорієнтованих на традиційні цінності, які були притаманні радянському ладу. У першу чергу зневага до "суспільства споживання", підвищені естетичні вимоги до мистецтва тощо.
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
+ 509
Аксакал
Белокурая Жози
00:57, 27.06.2012

Старший сержант запаса (26.06.2012, 23:51) писал:Це термін який нуворіши 1990-х, та обслуговоюча їх псевдоінтелектуальна еліта стали застосовувати по відношенню до "інакомислячих", людей зорієнтованих на традиційні цінності, які були притаманні радянському ладу.


Отакої!..Тобто Ви вважаєте, що СРСР - це суспільство, де все для людей і там і тільки там культивувались ті самі "традиційні цінності"??!! Тоді скажіть мені, чому ми такі злі, такі завидющі, такі нерепимі до чужого добробуту?

адвокат Ульянов (26.06.2012, 23:55) писал:Я маю відношення до суспільних та гуманітарних наук: то вони були не просто в занепаді, вони були, на мою скромну думку, фактично розгромлені, оскільки перебували під догматичним та ідеологічним пресінгом.


Деякою мірою я теж маю до них відношення, то скажу. Історія - безперечно. Згадую свій інститутський курс. Були кафедри загальноі історії, історії СРСР (професор Грабовецький - чи не єдиний викладач з історії УРСР (!!) мав там свій куток:-))), кафедра історії КПРС - все. Загалом, частка загальної історії була жалюгідною в порівнянні з історією СРСР та КПРС.
Але інші галузі - література, мистецтво...Навіть дотепер я часто виїжджаю на тому багажі, що отримала за часів навчання.
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Горожане
+ 180
Великий Гуру

Белокурая Жози (26.06.2012, 23:57) писал:Тобто Ви вважаєте, що СРСР - це суспільство, де все для людей і там і тільки там культивувались ті самі "традиційні цінності"??!!

В СРСР культивувалися ідеї колективізму (на відміну від буржуазного індивідуалізму), зневаги до міщанського способу життя (героями були відважні мандрівники-шукачі пригод і т.п.), усе це підкріплювалося найкращими зразками художньої літератури (вітчизняної та світової) і кінематографу. Візьміть радянські мультфільми і порівняйте їх із сучасними тупороботами, телепузиками і т.п. Теж саме й кінематограф: якщо "Хрещений батько"-шедевр, то його показували і в СРСР, а кіч сюди не пускали.

адвокат Ульянов (27.06.2012, 00:12) писал:Почитайте будь-яку роботу з літературної критики Юрія Шереха, Оксани Забужко або Соломії Павличко - і все зрозумієте самі.

"Не читайте до обіда подібних речей"
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
A85
Горожане
+ 100
Великий Гуру
Выражение любят те, кто клюнул на очередной кукан Библейского проекта ( демократия, либерализм, Европейские ценности и пр. ).
Ум человеческий … не пророк, а угадчик, … но не дано ему предвидеть Случая – мощного мгновенного орудия Провидения
(А.С. Пушкин)
Горожане
+ 180
Великий Гуру

адвокат Ульянов (27.06.2012, 00:21) писал:Те, що ви жодноих з цих речей не читали - то мені стало зрозуміло вже давно. Істотно відчувається

Я дуже боюся, що мій організм, вихований на кращих зразках класичної літератури може зіграти злий жарт у вигляді, Ви розумієте, чого.
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
+ 30
Гастарбайтер

Белокурая Жози (26.06.2012, 23:29) писал:Довольно часто встречаю употребление этого термина. В основном - в уничижительном смысле.


Это от того, что современное общество не может предложить ничего лучшего, лидерам (типа!) очень хочется выпендриться, а способностей нет даже к этому. Вот и скармливают нам всякую чушь. Т.н. "совковая ментальность" - это ментальность спокойных и добрых людей, смелых милиционеров, честных судей и т.д.. Была даже уверенность в завтрашнем дне. Да, были и недостатки, но сравнивая их с сегодняшними, думаю, можно ими смело пренебречь.
Iva
Жандармы
+ 221
Аксакал

Прикольный такс (27.06.2012, 07:48) писал:Да, были и недостатки, но сравнивая их с сегодняшними, думаю, можно ими смело пренебречь.


Золотые слова!
Мы променяли нормальную жизнь с увереным завтрашним днём на выживание с беспроветным будущим, в обмен на бесконечное и ни кому не нужное пустозвонство!
Забаненные
0
Почетный
старейшина
В моем понимании "совок" это монополия продавца продать низкокачественный услугу и товар, типа берите чего даем и заткнитесь, иначе вообще не дадим и вообще мы сами будем решать за вас чего вы хотите а чего нет.
 
Предупреждение.
  • Все ваши сообщения будут отправлены на модерацию.
Написать ответ
Ваше имя
  1. жирный
  2. курсив
  3. подчёркнутый
  4. перечёркнутый
  5. цитата
  6. Спойлер Введите название спойлера (не обязательно):
  7. ссылка Введите адрес ссылки:
  8. смайлы
  9. картинка Введите адрес картинки:


    Выравнивание:
  10. Видео Введите адрес ролика (YouTube, RuTube, Vimeo, VK):

    Для RuTube и VK скопируйте код для вставки (iframe)
  11. цвет текста
  12. Слева
  13. По центру
  14. Справа
  15. скрытый
  16. информация