Штучні та природні релігії

2010-10-16T09:15:19+03:00 2010-10-17T23:04:52+03:00
0
Горожане
+ 10
Почетный
гражданин
Штучні релігії (монотеїзм) створюються штучно засновниками (пророками) як світові інтернаціональні релігії (Мойсей,Христос,Магомет) Природна віра виникає природним шляхом як етнічна національна релігія, вироблена самим народом впродовж віків.
Штучні релігії поширюються місіонерами іноземцями, часто через військо, насильницькими методами серед інших народів, на чужі території із загарбницькою метою (збагачення за рахунок інших), створення світових імперій, знищення національних відмінностей.
Природна віра поширюється на власних територіях,які належать народу споконвіку, не виходять за межі свого етносу, існує як засіб самозбереження етносу, передається предками роду для молодших поколінь свого етносу як заповіт, морально-етичний закон
Штучні релігії - один Бог - узурпатор влади на небі і на землі, "надприродний", одиничний або винятковий, заперечує інших Богів, карає багатобожників.
У Природній вірі світ як багатопроявна Божественна сутність, розлита в різних стихіях космічного простору, що відображено в багатьох іменах Богів.
Штучні релігії - зневага і ненависть до сповідників інших релігій, особливо етнічних, релігійний фанатизм, руйнування чужих святинь, знищення священників, святого письма, чужих святощів.
У Природної віри толерантне ставлення до релігій інших сусідніх народів та до їхніх релігійних святинь, віротерпимість, але й засудження зради (віровідступництва) від своїх Рідних Богів.
Штучні релігії - прагнення об'єднати всі церкви, створити єдину всеземну релігійну імперію з єдиним центром, нетерпимість до національних відмінностей, намагання уніфікувати всі обряди, правила і т.д.
Природна Віра - наявність багатьох регіональних святинь та громад, поклоніння різним Богам етнічного пантеону, залежно від традцій місцевого регіону,повага до регіональних обрядів та звичаїв, релігійних почуттів.
Штучні релігії - регламентація життя віруючих через сповідь, заповіді, пости, страх, проповідь пасивності у земному житті, очікування "царства небесного", рабська покора перед Богом і перед владою, начальниками, завойовниками.
Природна Віра - особиста та громадська свобода, активне повноцінне життя, впевненість у власних силах, людська гідність, уявлення про Богів як про Батьків, родичів, друзів які допомагають, повага і священне ставлення до Рідних Богів.
Штучні релігії - пригнічення природних якостей і почуттів (умертвлення плоті), страх як наслідок залякування "карою Божою", "страшним судом", приниження людської гідності, скорботність ритуалів, церковна жалоба.
Природна Віра - вивільнення вищих творчих і природних сил людини, моральність поведінки не через страх, а через усвідомлення свого зв'язку з Богами, людська гідність, життєрадісність обрядів, пісень, танців, звичаїв.
Штучні релігії - віра в бога-людину, сина Божого, історичну особу, якому приписується здатність впливати на життя людей, щтучний календар за датами життя пророка чи "боголюдини".
Природна Віра - віра в Богів природи-космосу, яка виробляє екологічне мичслення і поведінку, календар синхронний з ритмами природи, Всесвіту.

Може, хто доповнить перелік?
"Как отличить христиан от неверных?" "Режьте всех, бог отличит своих"
Горожане
+ 370
Аксакал

Язычник писал:Природна віра виникає природним шляхом як етнічна національна релігія, вироблена самим народом впродовж віків.


Язычник писал:Природна віра поширюється на власних територіях,які належать народу споконвіку, не виходять за межі свого етносу, існує як засіб самозбереження етносу, передається предками роду для молодших поколінь свого етносу як заповіт, морально-етичний закон


Оскільки етносів багато, то у кожного з них виходить своя релігія.
Тобто, мова у кожного з них йде по витвір уяви, а не про обєктивну духовну реальність.
Наприклад, Бог ( у вашому варіанті - боги) має якості А, Б, але не має ( мають) якостей В,Г. Тоді особи, які вказують на наявність у Бога ( богів) якостей В або Г - помиляються.
Як визначити, який з етносів помиляється?
Що робити після того, як буде визначено, що певний етнос помиляється - залишати все як є, осікльки необхідно зберегти самозбереження етносу, чи все таки виправляти помилки в уявленні?

Мені здається, під "природною релігією" ви описуєте нам національну культуру ( у вузькому розумінні), а не релігію.

Язычник писал:У Природній вірі світ як багатопроявна Божественна сутність, розлита в різних стихіях космічного простору, що відображено в багатьох іменах Богів.


Так Бог один чи є багато богів? Я щось не зрозумів з цього пасажу.

Язычник писал:Штучні релігії - один Бог - узурпатор влади на небі і на землі, "надприродний", одиничний або винятковий, заперечує інших Богів, карає багатобожників.


Узурпатор влади - це той, хто забрав незаконно у когось владу. Цікаво, у кого узурпував владу Бог-Отець в Християнській теології?
Хто, по-вашому, законно має володіти такою владою?

Язычник писал:Штучні релігії - зневага і ненависть до сповідників інших релігій


У Православному віровченні немає нічого з того, по що ви написали.

Язычник писал:У Природної віри толерантне ставлення до релігій інших сусідніх народів та до їхніх релігійних святинь, віротерпимість


Навіть коментувати важко. Вони ще й туалет не ходять і їдять виключно нектар, так?

Язычник писал:Штучні релігії - прагнення об'єднати всі церкви


Православя не підтримує екуменічного руху.

Язычник писал:Природна Віра - наявність багатьох регіональних святинь та громад, поклоніння різним Богам етнічного пантеону,


Так ці боги реально існують, чи люди просто дурістю страждають?
Якщо існують - то як вони себе проявляють?
Навіщо ним треба поклонятись? Звідки про них стало відомо?

Язычник писал:Штучні релігії - пригнічення природних якостей і почуттів (умертвлення плоті), страх як наслідок залякування "карою Божою", "страшним судом", приниження людської гідності, скорботність ритуалів, церковна жалоба.


Маячня.
Не пригнічення природних якостей, а направлення їх в правильне русло. Умертвлення плоті - це побутовий вираз. В Православї мова йде про аскетику ( самообмеження), в якій подвизаються з певною метою по мірі сил та духовних здібностей.
Про приниження людскої гідності можна говорити лише в тому випадку, коли мати еталон, з яким цю гідність слід порівнювати.
Крім того, в православї ніколи не йшла мова про приниження людської гідності, оскільки в православї людська особистість поставлена на найвищу щабель в матеріальному світі. Про людину говориться як про того, хто поставлений трохи нижче ангелів, а про обєктивний світ говориться як по антропоцентричний, тобто створений для людини.
Отже, в порівнянні з Богом людина має безкінечно нижчі духовні якості, а в порівнянні з тваринами - вищі.
Якщо ви вважаєте, що нижча гідність людини в порівнянні з Богом - це приниження для людини, то ви просто не хочете бачити реальності. Подивіться на Христа і порівняйте себе з Ним.

Язычник писал:скорботність ритуалів, церковна жалоба.


Це пише людина, безкінечно далека від Православних обрядів - навіть проводи на цвинтар супроводжуються надією на воскресіння та Цаство Небесне, не говорячи вже про інші служби.

Язычник писал:вивільнення вищих творчих і природних сил людини, моральність поведінки не через страх, а через усвідомлення свого зв'язку з Богами


Угу, саме так, аякже.
Скасуйте кримінальний кодекс, скасуйте міліцію і ви побачите щось дуже і дуже цікаве.
В Православї по страх Божий вказується на самому початку духовного шляху, оскільки цей страх для духовних немовлят є найдієвишим нагадуванням про Бога. На подальших стадіях духовного життя мова вже йде про любов. Зверність увагу на визначення любові в 1 Кор. 13. Там про страх нічого не говориться.
В той же час у відповідному псалмі дослівно "початок любові - страх Божий"

Язычник писал:регламентація життя віруючих через сповідь, заповіді


На сповіді ніхто нікого не регламентує - людина просить у Бога прощення за гріхи. Заповіді - це орієнтири в духовному житті, без яких досягнути цілі неможливо.

Язычник писал: пости


це духовна вправа, направлена на оволодіння собою та пробудження в собі духовних сил. Якщо ви вбачаєте в цьому регламентацію - то мені вас жаль.

Язычник писал:проповідь пасивності у земному житті,


Відверта брехня на Православ"я, без коментарів навіть

Язычник писал: рабська покора перед Богом


Якби у вас був розумний, мудрий та люблячий батько, а вам 10-12 років - то покорність батькові ви вважали б за "моветон"?
Який сенс проявляти непокору такому батькові в такому віці?

А Бог в порівнінні з цим прикладом Батько значно мудріший та люблячий, людина - ще молодша. Прояв непокори такому батькові не вершина сміливості та крутизни, а вершина дурості.

Язычник писал:перед владою, начальниками, завойовниками.


Перекручення та зайві узагальнення.
Відносно завойовників ви тут ляпнули, і не подумали взагалі. Вивчайте історію, почитайте про Сергія Радонежського, про монахів, які бились на Куліковому полі. Неуцтво нікому ще честі не робило.
Стосовно покорі начальству - то тут тема значно глибша, ніж ви собі думаєте.
Приклад для роздумів - непокора начальству, яка мала місце в 1917 році і кількість трупів, як результат такої непокори.

Язычник писал:особиста та громадська свобода, активне повноцінне життя, впевненість у власних силах, людська гідність


Розскажіть це мільйонам атеїстів - українців, які живуть поза межею бідності та не мають можливості дітей своїх нормально прохарчувати, почуйте від них все, що вони думають про цей ваш пасаж.

Язычник писал:віра в Богів природи-космосу, яка виробляє екологічне мичслення і поведінку, календар синхронний з ритмами природи, Всесвіту


неможлива для серйозного коментування маячня. вибачте за різкість.

Неважко бачити упередженість написаного, яке вживанням всіляких епітетів принижує та очорнює віру ( я розумію під вірою - Православ"я), та всіляко обілює так звану "природну релігію", визначення якій в цьому тексті відсутнє і під якою можна розуміти все що завгодно.
В той час як Православ"я має догмати, які чітко його описують, "природна релігія" таких визначень не має, тому взагалі будь-які порівняння будуть логічно не коректними, тому що з одного боку буде порівнюватись чітко визначене поняття ( православ"я), яке має зафіксовані та загальнодоступні догмати, а також історію, а з другого - відкрите та не визначене поняття, яке існує в голові у мого опонента та в будь-яку мить може невідомо звідки доповнюватись, змінюватись, еволюціонувати - тобто, буде повністю недоступне для критики та розбору.

Язычник,
якщо ви маєте щось, що здатне виявити невірність догматів Православя, будь-ласка, вискажіть це у відповідній темі: Ваши претензии к Православию
Якщо ж маєте лише, як кажуть на сленгові, закиди г..на на вентилятор, тобто наміри повправлятись у "приколізмі" та острослівї, використовуючи в якості матеріалу релігію, то краще не треба - це не цікаво в цьому розіділі форуму.
Мф.6.33
Горожане
+ 9
Почетный
гражданин
Извините за оффтоп: я в спешке в названии темы прочитала "рептилии"...
Чуть мозг не сломала, думая как это) да еще и в ветке Религии и Философии))
На волнах вдохновения!
AD
Горожане
+ 181
Великий Гуру
Описание природных религий здесь приведено так, что в этом случае верования древних германцев и скандинавов не подпадают под нее. Хотя они несомненно природные и политеистичные.
Они почему-то вели себя, как одержимые искусственной религией в смысле захватнических войн, верили в Страшный суд своего образца, и посмертие у них имело черты искусственных религий.
И древние греки верили в узурпатора -Зевса , как и в его узурпатора-батюшку.
Посему пассаж не годится для действительного различия монотеистических и политеистических религий, а служит лишь для попытки уязвить христиан. Не в первый раз, хотя и после долгого перерыва....
Но тут в разделе появился новый модератор.... Время явно было упущено....
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
Жандармы
+ 180
Великий Гуру
Язычник,
адвокат Ульянов,
Як я чекав цієї миті...
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
 
Доступ закрыт.
  • Вам запрещено отвечать в темах данного форума.