Розбудова української національної держави

2010-09-24T16:16:25+03:00 2017-04-28T17:16:02+03:00
0
Горожане
+ 370
Аксакал
Пропоную в цій темі обговорювати такі питання, як:
1. Чи слід будувати українську національну державу?
2. Якщо слід - то як слід розуміти термін "національна" в цьому питання?
3. Які шляхи розбудови такої держави: що треба зробити, щоб утворилась стабільна держава, без внутрішніх конфліктів на етнічному грунті?
Пропоную економічні сторони розбудови держави та шляхи досягнення соціальної направленості держави діяльності держави обговорювати в іншій темі.
Сюди також будуть зноситись національні дискусії з інших тем.

Виділено з гілки про ідеологію СЛС:

AD писал:Только отпусти- рассыплется . Так ?


Станом на сьогодні, думаю так і є. Політики за 20 років дуже постарались.

AD писал:Если и сами такие же ?


Є різниця. Тоді стояло питання про приєднання до імперії цілої країни, зараз - питання утримання карїни в її кордонах.

AD писал:Опора создается традициею


Згоден. Почнеться з моди, поступово увійде у вжиток.
Російські політологи чудово розуміють - якщо Україна заговорить процентів на 70-80 в побуті українською, про імперські плани відносно неї можна забути і їх похоронити. Така країна вже іколи не стане частиною іншої країни.
Залежною - да, може, але не частиною.
Мф.6.33
Жандармы
+ 180
Великий Гуру
[quote=адвокат Ульянов]Тим більше за наявності цих двох або більше загроз ми зможемо ефективно ним опиратись тільки в разі культивування єдиної мови,[/quote]
Розумієте: пробудження національної свідомості в однієї нації стає початком ланцюгової реакції з пробудження інших національних свідомостей. І побудова національної держави на початковому її етапі стає не менш кривавою, ніж будівництво імперії. Адже український націоналізм (якщо брати найближчий для нас приклад) вступає в суперечку з націоналізмами інших народів (польським, угорським, тим же російським), які вважають територію, на якій цей етнос проживає своєю, споконвічною. Пригадайте, до чого це призвело на Західній Україні під час Другої світової (Волинська різня та інш.). Тому про це треба пам'ятати при побудові національної держави в мультикультурному просторі.
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
+ 370
Аксакал
[quote=Старший сержант запаса]Тому про це треба пам'ятати при побудові національної держави в мультикультурному просторі.[/quote]
Багато про що треба памятати.
Але це не означає, що не слід будувати.
Ми будуємо свою націю в межах своїх політичних кордонів і не лізимо ні до кого в чужу хату, заявляючи, що вона колись була наша.
Мф.6.33
Жандармы
+ 180
Великий Гуру
[quote=адвокат Ульянов]Ми будуємо свою націю в межах своїх політичних кордонів[/quote]
Світова історія доводить нам той факт, що кордонам властивий рух.[quote=адвокат Ульянов]не лізимо ні до кого в чужу хату, заявляючи, що вона колись була наша.[/quote]
Дивіться: Закарпаття десь з кінця Х ст. (прибл.992 р.) підпадає під владу Київського князя, а вже 1015 його захоплює Угорщина. До 1945 року (майже 1000 років) воно було в складі Угорщини, Австрії, Австро-Угорщини, Чехословаччини. То як, по-Вашому, вирішити чия це Земля?
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
Заслуженный
пенсионер
[quote=адвокат Ульянов]За відсутності економічних досягнень країни ці фактори здатні самі по собі втримати країну від розпаду[/quote]
Не верю. Слабая страна в центре Европы - слишком лакомый кусок для многих...и одною мовой с голой задницей тут не отобьешься.
Кроме того, лично я предпочла бы сначала досягнення Даже вот если брать таки упомянутую мной подругу, так она из Крыма. И при всей своей любви к языкам украинский не учила и не хотела, а переехав в Польшу, вполне себе быстро освоилась, выучила язык с бешеным энтузиазмом и теперь это чуть ли не ее фетиш. Ей там нравится и возвращаться она не собирается, как, впрочем, и украинский учить...
Постскриптум: этот виртуальный персонаж пал смертью скомороха в неравной схватке представителей форума с вуду. Реинкарнации не подлежит.
Горожане
+ 370
Аксакал
[quote=Старший сержант запаса]То як, по-Вашому, вирішити чия це Земля?
___________________________[/quote]
Дуже просто - за допомогою норм міжнародного права ( міжнародних договорів), які встановили кордони та їх незмінність станом на сьогоднішінй день.
Тому всі спекуляції відносно того, чи та чи інша земля слід відкидати ( до нового військового переділу території)
В той же час, чим довше певний етнос проживає на певній території, і чим краще він себе самоусвідомлює, тим менше шансів змінити приналежність цієї території.
[quote=tarara]лично я предпочла бы сначала досягнення [/quote]
Ми всі б хотіли жити в старовинних містах, серед мальовничої природи та спати на швокових простирадлах - але змушені жити там, де живемо і спати так, як доводиться.
Те, чого хотілося б треба будувати, а не поїхати кудись на готове.
[quote=tarara]а переехав в Польшу, вполне себе быстро освоилась, выучила язык с бешеным энтузиазмом [/quote]
Тому що там мовне середовище людьми вже створене, і вони пишаються своєю мовою.
Тут же його треба створювати, чого нам просто тупо не дають, всіляко перешкоджаючи та випячуючи російську мову.
За відсутності самоповаги і людину ніхто поважати не буде. Аналогічні психологічні закони діють і щодо мови.

Вважаю, що матеріальний чинник у вашому випадку на останньому місті, а перший - мовне середовище та відношення до своєї мови з боку її носіїв.

Подивіться, як кохають свою мову і культуру французи. У них навіть дії спеціальне міністерство щодо чистоти мови, а підручники французської мови носять назву: підручник французської мови і культури!

А у нас, дикого народу, діяльність комісії з правопису викликає в масах праведне обурення та насмішки, а не розуміння важливості такої діяльності.
Мф.6.33
Жандармы
+ 180
Великий Гуру
[quote=адвокат Ульянов]Дуже просто - за допомогою норм міжнародного права ( міжнародних договорів), які встановили кордони та їх незмінність станом на сьогоднішінй день.[/quote]
Ви ж доросла розумна людина. Існувала собі держава Югославія з визнаними міжнародною спільнотою кордонами. Що ми мали на початок 2000-х? Правильно, Сербію і Чорногорію, з визнаними кордонами та міжнародними договорами. Що ми маємо наприкінці 2000-х Сербію, від якої, без міжнародних договорів та інших подібних штук відколюється її історичне серце - Косово. І як реагує міжнародна спільнота? Правильно, велика кількість визнає незалежність Косово. Або інший приклад- Сомалі. ООН вважає що існує така країна з офіційними кордонами. А фактично Федеральний Уряд, що існує в Сомали, та визнаний міжнародною спільнотою в якості законної сомалійської влади реально контролює лише райони міста Могадішо. А самої Сомалі не існує, існує три де-факто незалежні країни.
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
+ 370
Аксакал
[quote=Старший сержант запаса]Ви ж доросла розумна людина.[/quote]
Тому і дав відповідь в межах вашого питання.
Ви спитали: як вирішити чия земля? Я відповів - за допомгою права.
Тому що якщо право відкидати, то тоді питання неправильне: в ньому стоїть слово "вирішити", а вирішувати можна тільки спори, а для спорів є право.

Якщо слід зовні загарбати - то при чому тут вирішувати? Право тут тоді не працює, бо дипломати замовкають, коли починають говорити гармати.
Для того, щоб з середини не було посягань на розкол, треба створити укранську націю, яка буде мати одну ціль та одну самосвідомість - тоді не будуть виникати загрози внутрішнього розколу.
Мф.6.33
Горожане
Заслуженный
пенсионер
[quote=адвокат Ульянов]Тому що там мовне середовище людьми вже створене, і вони пишаються своєю мовою.
Тут же його треба створювати, чого нам просто тупо не дають, всіляко перешкоджаючи та випячуючи російську мову.[/quote]
Не все так просто. Она там имеет возможность самореализации и при этом ей не надо есть ****...как Вы там писали в теме про трикотаж - без чего у нас невозможен любой бизнес?
Про выпячивание. Все это уже только в "литературе". Кто ее выпячивает, кроме псевдопатриотов? Все школы, за малым исключением, с преподаванием исключительно на украинском языке. Даже Пушкин и Ахматова изучаются на украинском. Каждый день они учатся на этом языке, разговаривают на нем и им даже не приходит в голову, что это их унижает. Зато каким-то "псевдоспасителям" это просто офигенно важно. Вопрос: для чего?
Небось, чтобы больше думали о фигне, а не о том, материальном ;) Удобно, знаете ли :)
[quote=адвокат Ульянов]а підручники французської мови носять назву: підручник французської мови і культури![/quote]
Их не переписывают каждый день и под каждого...
[quote=адвокат Ульянов]А у нас, дикого народу, діяльність комісії з правопису викликає в масах праведне обурення та насмішки, а не розуміння важливості такої діяльності.[/quote]
да-да...это, конечно, важнее, чем материальное...особенно, когда кто-то может себе позволить считать это не главным ;)
Постскриптум: этот виртуальный персонаж пал смертью скомороха в неравной схватке представителей форума с вуду. Реинкарнации не подлежит.
Горожане
+ 3
Почетный
гражданин
Я с tarara......
Считаю что навязывание культуры/языка/национализма это пустая трата времени и сил.....
Поставьте на должный уровень страну и к ней (к ее культуре/языку/национализму) потянутся люди..... и вы и глазом не успеете моргнуть как люди превратятся в однотонную массу говорящую на украинским языке, пышающиеся культурой Украины и поддерживающие национализм на должном уровне.....
А все это языковое насилие и выяснение отношений на данный момент это бесполезная трата времени, люди как бежали прочь из страны так и будут бежать а наружным завоевателям это только на руку, чем слабее страна экономически тем легче ее прибрать к рукам на каком бы языке там бы не разговаривали.....
Голодному языку трудно выговаривать слова..... сил нет.....
 
Доступ закрыт.
  • Вам запрещено отвечать в темах данного форума.