Розбудова української національної держави

0
Горожане
+ 370
Командировочный
Пропоную в цій темі обговорювати такі питання, як:
1. Чи слід будувати українську національну державу?
2. Якщо слід - то як слід розуміти термін "національна" в цьому питання?
3. Які шляхи розбудови такої держави: що треба зробити, щоб утворилась стабільна держава, без внутрішніх конфліктів на етнічному грунті?
Пропоную економічні сторони розбудови держави та шляхи досягнення соціальної направленості держави діяльності держави обговорювати в іншій темі.
Сюди також будуть зноситись національні дискусії з інших тем.

Виділено з гілки про ідеологію СЛС:

AD писал:Только отпусти- рассыплется . Так ?


Станом на сьогодні, думаю так і є. Політики за 20 років дуже постарались.

AD писал:Если и сами такие же ?


Є різниця. Тоді стояло питання про приєднання до імперії цілої країни, зараз - питання утримання карїни в її кордонах.

AD писал:Опора создается традициею


Згоден. Почнеться з моди, поступово увійде у вжиток.
Російські політологи чудово розуміють - якщо Україна заговорить процентів на 70-80 в побуті українською, про імперські плани відносно неї можна забути і їх похоронити. Така країна вже іколи не стане частиною іншої країни.
Залежною - да, може, але не частиною.
Мф.6.33
Горожане
+ 180
Великий Гуру
[quote=адвокат Ульянов]Тим більше за наявності цих двох або більше загроз ми зможемо ефективно ним опиратись тільки в разі культивування єдиної мови,[/quote]
Розумієте: пробудження національної свідомості в однієї нації стає початком ланцюгової реакції з пробудження інших національних свідомостей. І побудова національної держави на початковому її етапі стає не менш кривавою, ніж будівництво імперії. Адже український націоналізм (якщо брати найближчий для нас приклад) вступає в суперечку з націоналізмами інших народів (польським, угорським, тим же російським), які вважають територію, на якій цей етнос проживає своєю, споконвічною. Пригадайте, до чого це призвело на Західній Україні під час Другої світової (Волинська різня та інш.). Тому про це треба пам'ятати при побудові національної держави в мультикультурному просторі.
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
+ 180
Великий Гуру
[quote=адвокат Ульянов]Ми будуємо свою націю в межах своїх політичних кордонів[/quote]
Світова історія доводить нам той факт, що кордонам властивий рух.[quote=адвокат Ульянов]не лізимо ні до кого в чужу хату, заявляючи, що вона колись була наша.[/quote]
Дивіться: Закарпаття десь з кінця Х ст. (прибл.992 р.) підпадає під владу Київського князя, а вже 1015 його захоплює Угорщина. До 1945 року (майже 1000 років) воно було в складі Угорщини, Австрії, Австро-Угорщини, Чехословаччини. То як, по-Вашому, вирішити чия це Земля?
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
Заслуженный
пенсионер
[quote=адвокат Ульянов]За відсутності економічних досягнень країни ці фактори здатні самі по собі втримати країну від розпаду[/quote]
Не верю. Слабая страна в центре Европы - слишком лакомый кусок для многих...и одною мовой с голой задницей тут не отобьешься.
Кроме того, лично я предпочла бы сначала досягнення Даже вот если брать таки упомянутую мной подругу, так она из Крыма. И при всей своей любви к языкам украинский не учила и не хотела, а переехав в Польшу, вполне себе быстро освоилась, выучила язык с бешеным энтузиазмом и теперь это чуть ли не ее фетиш. Ей там нравится и возвращаться она не собирается, как, впрочем, и украинский учить...
Постскриптум: этот виртуальный персонаж пал смертью скомороха в неравной схватке представителей форума с вуду. Реинкарнации не подлежит.
Горожане
+ 180
Великий Гуру
[quote=адвокат Ульянов]Дуже просто - за допомогою норм міжнародного права ( міжнародних договорів), які встановили кордони та їх незмінність станом на сьогоднішінй день.[/quote]
Ви ж доросла розумна людина. Існувала собі держава Югославія з визнаними міжнародною спільнотою кордонами. Що ми мали на початок 2000-х? Правильно, Сербію і Чорногорію, з визнаними кордонами та міжнародними договорами. Що ми маємо наприкінці 2000-х Сербію, від якої, без міжнародних договорів та інших подібних штук відколюється її історичне серце - Косово. І як реагує міжнародна спільнота? Правильно, велика кількість визнає незалежність Косово. Або інший приклад- Сомалі. ООН вважає що існує така країна з офіційними кордонами. А фактично Федеральний Уряд, що існує в Сомали, та визнаний міжнародною спільнотою в якості законної сомалійської влади реально контролює лише райони міста Могадішо. А самої Сомалі не існує, існує три де-факто незалежні країни.
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
Заслуженный
пенсионер
[quote=адвокат Ульянов]Тому що там мовне середовище людьми вже створене, і вони пишаються своєю мовою.
Тут же його треба створювати, чого нам просто тупо не дають, всіляко перешкоджаючи та випячуючи російську мову.[/quote]
Не все так просто. Она там имеет возможность самореализации и при этом ей не надо есть ****...как Вы там писали в теме про трикотаж - без чего у нас невозможен любой бизнес?
Про выпячивание. Все это уже только в "литературе". Кто ее выпячивает, кроме псевдопатриотов? Все школы, за малым исключением, с преподаванием исключительно на украинском языке. Даже Пушкин и Ахматова изучаются на украинском. Каждый день они учатся на этом языке, разговаривают на нем и им даже не приходит в голову, что это их унижает. Зато каким-то "псевдоспасителям" это просто офигенно важно. Вопрос: для чего?
Небось, чтобы больше думали о фигне, а не о том, материальном ;) Удобно, знаете ли :)
[quote=адвокат Ульянов]а підручники французської мови носять назву: підручник французської мови і культури![/quote]
Их не переписывают каждый день и под каждого...
[quote=адвокат Ульянов]А у нас, дикого народу, діяльність комісії з правопису викликає в масах праведне обурення та насмішки, а не розуміння важливості такої діяльності.[/quote]
да-да...это, конечно, важнее, чем материальное...особенно, когда кто-то может себе позволить считать это не главным ;)
Постскриптум: этот виртуальный персонаж пал смертью скомороха в неравной схватке представителей форума с вуду. Реинкарнации не подлежит.
Горожане
+ 3
Почетный
гражданин
Я с tarara......
Считаю что навязывание культуры/языка/национализма это пустая трата времени и сил.....
Поставьте на должный уровень страну и к ней (к ее культуре/языку/национализму) потянутся люди..... и вы и глазом не успеете моргнуть как люди превратятся в однотонную массу говорящую на украинским языке, пышающиеся культурой Украины и поддерживающие национализм на должном уровне.....
А все это языковое насилие и выяснение отношений на данный момент это бесполезная трата времени, люди как бежали прочь из страны так и будут бежать а наружным завоевателям это только на руку, чем слабее страна экономически тем легче ее прибрать к рукам на каком бы языке там бы не разговаривали.....
Голодному языку трудно выговаривать слова..... сил нет.....
Забаненные
+ 33
Почетный
гражданин

rock писал:А все это языковое насилие и выяснение отношений на данный момент это бесполезная трата времени


Отнюдь даже не бесполезное-мальчишки бонусы себе политические на пустом месте зарабатывают, в риторике о не о чём тягаются.
Страну делить нельзя по скольку это не решит экономические проблемы государства ни в целом ни порознь, и будет по сути началом конца державы как таковой.
На языке акцентировать внимание тоже не идёт державе на пользу.
rock, очень даже права-ни там вы господа-политики национальную идею ищите.
Даже если у тебя нет ничего – у тебя есть жизнь, в которой есть всё!
Горожане
+ 3
Почетный
гражданин
[quote=адвокат Ульянов] А люди, які ставлять свою національність в залежність від того, чи будуть там ситно годувати та тепло спати....
В мене особисто є певне відношення до таких людей. Не дуже гарне.[/quote]
У всех у нас есть критерии по которым мы судим о людях которые отличаеются от нас самих..... вы не уникальны.....

Но если вы думаете что *беженцам* в чужие страны автоматически предоставляют пуховые перины и сладкие варенья вы глубоко заблуждаетесь. Потеть на чужбине каждому беженцу приходится в четырехкратном размере и спать на полу на ковриках и кушать гадость из баночек потому что так дешевле.... НО! Я это сделала раз и если бы пришлось делала бы еще миллион раз до тех пор пока ноги несут, вот такая петрушка. Почему?
Потому что мои прадеды [quote=адвокат Ульянов]працювати з зціпленими від болю та гніву зубами[/quote] это делали, мои деды
[quote=адвокат Ульянов]працювати з зціпленими від болю та гніву зубами,[/quote] это делали, мои родители
[quote=адвокат Ульянов]працювати з зціпленими від болю та гніву зубами[/quote] это делали, сейчас мои сверстники
[quote=адвокат Ульянов]працювати з зціпленими від болю та гніву зубами[/quote] это делают (те которым сбежать не получается) а воз и ныне там!
Знаете признак сумасшествия? Делать одно и то же но ожидать разных результатов.....

Теперь назад к мове
Оно все приложится......, дайте человеку возможность иметь самое базовое - личную гордость. Хотя бы гордость от того что родитель в состоянии заработать своему ребенку на удовлетворительном уровне..... и такой гражданин не то что заговорит на мове страны без всяких навязываний - он запоет на ней!
Горожане
Заслуженный
пенсионер
[quote=адвокат Ульянов]Для того, щоб щось там мати та жити так, як живеться їм зара, кожна європейська нація пройшла шлях, який залито кровю та усіяно кістками, які люди поклали за те, щоб збудувати собі та своїм дітям і пращурам достойне середовище для життя.[/quote]
Мой прадедушка, когда шел в революцию, имел 9 детей и одни сапоги для них, хотя был отличным кузнецом...сгинул на Урале, а казалось бы - Ленина видел...Моя бабушка тоже всю жизнь работала на будущее - дескать не мы поживем, так хоть дети наши...и т.д. Поколение за поколением...Мало штоль наши поклали?
И вот пока одних "дурачков завтраками" кормят, другие люди в любое время умудряются жить сейчас и здесь, совершенно не покладая не себя, ни своих костей...
[quote=адвокат Ульянов]Втекти завжди легше, чим працювати з зціпленими від болю та гніву зубами, але таки працювати та робити світ кращим вже тут і зараз.[/quote]
Вы знаете, я считаю, что это такое славянское извращение ( или изобретение особо грамотных людей) - любить не "за что-то", а "вопреки"...я, например, всегда считала, что нормальные зрелые личности этим не страдают...но как же это засело-то в головах...и ладно бы жалостливых женщин...
[quote=адвокат Ульянов]А люди, які ставлять свою національність в залежність від того, чи будуть там ситно годувати та тепло спати....
В мене особисто є певне відношення до таких людей. Не дуже гарне.[/quote]
Вы про патриархов вспомните, ага
У меня тут по соседству мужик есть. За национальность глотку порвет, ходит целыми днями тыняется...в семье от него толку-то чуть, иждевенец одним словом...ну, конечно, пусть жена горбатится, он же только для славных дел :) У меня к таким мужикам тоже совершенно "певне відношення" Не надо свою неудачливость, неспособность и лузерство прикрывать "фиговыми листиками".
Итого - любой перекос и чрезмерность не есть здорово и полезно.
Постскриптум: этот виртуальный персонаж пал смертью скомороха в неравной схватке представителей форума с вуду. Реинкарнации не подлежит.
 
Предупреждение.
 • Все ваши сообщения будут отправлены на модерацию.
Написать ответ
Ваше имя
 1. жирный
 2. курсив
 3. подчёркнутый
 4. перечёркнутый
 5. цитата
 6. Спойлер Введите название спойлера (не обязательно):
 7. ссылка Введите адрес ссылки:
 8. смайлы
 9. картинка Введите адрес картинки:


  Выравнивание:
 10. Видео Введите адрес ролика (YouTube, RuTube, Vimeo, VK):

  Для RuTube и VK скопируйте код для вставки (iframe)
 11. цвет текста
 12. Слева
 13. По центру
 14. Справа
 15. скрытый
 16. информация