Коло Свароже

0
Горожане
0
Залетный

Цитата:Написано: Yara
в танке

Оскорблять религиозные воззрения, отличные от Ваших собственных - расписаться в собственной интеллектуальной и моральной неполноценности...


А в чем, сопстно, сэр, вы узрели оскорбление?
Горожане
+ 10
Почетный
гражданин
Миланки (Щедрий вечір)

31 грудня

У цей вечір дівчата ходять щедрувати. Вони, як правило, не заходять до хати, а щедрують під вікнами:
...

Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров'я.

...

Але основні дійства належать парубочим та дівочим Миланкам. Хлопці вибирають з-поміж себе найудатнішого витівника, переодягають його в жіночі лахміття, і він виконує роль Миланки. Крім того, добирають ще й інших персонажів. Вийшовши на вулицю, починають з жартів: "Ведмідь" запрошує у танок, "Коза" грає на скрипці, а "Журавль" вибиває на бубоні. Трохи побавившись, ватага йде в оселі, де є дівчата.

Заходячи в оселю, хлопчача ватага, робить шарварок. Особливою невпосидливістю відзначається Миланка - вона розкидає сміття, заглядає в мисник, щоб відшукати глечик з молоком і помазати ним причіпок, а тому господарі заздалегідь приховують всяке господарське начіння від шкідливої Миланки. Гурт у цей час приспівує:

Наша Миланка качура пасла,
Заким вечірня зоря не згасла.
А як вечірня зоря згасла,
Наша Миланка качура напасла.

Віддарувавши міхоношу, хлопців запрошують до столу.

Крім парубочих, цього вечора ходять й дівочі Миланки. Серед дійових осіб є дві персони - "Миланка", зодягнена у весільний одяг молодої і "Василь" - перевдягнена в молодого юнка, на якій є жупан, шаровари, шапка, чоботи. На відміну від хлопчачої дівоча ватага не заходить до оселі, а щедрує під вікнами:

Ой та учора ізвечора
Пасла Миланка два качура.
Ой пасла, пасла, загубила,
Ішла додому, заблудила.
Ой приблудила в чисте поле,
А там Василько конем оре.
- Ой ти, Василю, Василечку,
Виведи мене на стежечку.
Буду тебе шанувати,
Щонеділеньки прибирати,
За головоньку затикати.


Господарі виходять й ощедровують скарбника грішми - "Миланці на вінок".
Дівочі щедрування припиняються о півночі.

...
"Как отличить христиан от неверных?" "Режьте всех, бог отличит своих"
 
Доступ закрыт.
  • Чтобы отвечать в темах данного форума Вам нужно авторизоваться на сайте