Вторая мировая. Все ли однозначно?

0
Горожане
+ 74
Великий Гуру
Скат - я знаю про втрати. Немає тут питань. І для мене немає сумнівів , що в цій війні - напередодні її кожен вів свою гру. Сталін свою , Гітлер свою. Результат гри всі ми знаємо.
Горожане
+ 298
Великий Гуру

писатель 14.06.2011, 17:42 писал:Скат - я знаю про втрати.


Не похоже...

писатель 10.06.2011, 16:41 писал:Але справа у кількості жертв та причинах такої кількості. Я дивлюся про американців кіно - за 1943 рік, які воювали в Тихому океані. І десь загинуло в одному бою тридцять бійців. Так це для них трагедія величезна.

И я надеюсь - мы победим.
Больше: я уверен - мы победим. Потому что разум должен победить.

Е. Замятин "Мы"
Горожане
+ 180
Великий Гуру

писатель 10.06.2011, 16:41 писал:Я вас попрошу - ви там робите кладовище на площі Перемоги, то хто ж вас зачепить ?


А с этого места можно подробнее?
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
AD
Горожане
+ 186
Великий Гуру
Старший сержант запаса,
А это писателя до сих пор трепыхает от моего предложения похоронить адмирала возле памятника революционерам на площади. Ну и может,еще кого.
Он до сих пор в шоке.
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
Горожане
+ 74
Великий Гуру
Спеціально для старшого сержанту .
Канарський звиняйте дуже, воно не в тему, але коли наука нашого міста просить - то хіба відмовиш ?

440-річчя міста. Яке шоу буде головним?

Кому поставимо пам’ятник і куди підемо колоною?

У неділю, 25 вересня, кременчужан очікує грандіозне свято. І головним у ньому буде хода з дітьми керівників міста. А ще на міських площах будуть ярмарки, квіти, концерти і свято вареників.
Минулого тижня у міськвиконкомі міркували над запитанням, як відзначати 440-річчя з дня утворення Кременчука і що на святі має бути головним?
Тож уже відомо, що управління з розвитку підприємництва готує на цей день свято хліба, свято меду та містечко майстрів. Останні – ковалі й виробники глечиків - пропонуватимуть відвідувачам зробити собі сувенір самотужки.
Натомість 24 вересня, у суботу, площу Перемоги віддадуть молоді для проведення фестивалю «Екстрим-зона».
Ну і, звісно, такі святкові заходи як виступ міського голови та урочистий салют.
Втім, усе це – традиційні справи, а на оргкомітеті з дня проведення свята міркували, що все ж на День міста потрібне ще щось, а не лише святковий мітинг та покладання квітів до братських могил.

Перепоховання - як головна подія свята?

Запитання – що можна придумати для центрального заходу. Якщо придумають, то можна будувати повний сценарій відзначення 440-річчя з дня заснування Кременчука. З приводу цього є попередні думки про перепоховання радянських воїнів. Над цим уже міркували, а нещодавно одна з міських газет повідомила, що ті ж захоронення двох солдатів часів Другої світової війни, яке стоїть на території колишніх артскладів, - розграбовано.
Звідси і перша думка – перепоховання має стати головним. Втім і тут не так усе просто, бо, швидше за все, під могильними плитами, взагалі нікого немає. А якщо є, то це зовсім не вбиті солдати. Відповідно, кому присвячений пам’ятник – зовсім незрозуміло.
Твердження експерта по кладовищу пана Анатолія Бишенка – на «Озерному» начебто поховано двоє солдатів. Однак, за даними архівів, тіло одного з них - солдата Терещенка ще 1943-го забрали його батьки, які жили у Кіровоградській області.
Щодо другого солдата, то, найбільш імовірно, він похований у братській могилі на Ревівському кладовищі. Принаймні, про це свідчать історичні архіви та прізвище зазначене у загальному списку – Кондратьєв.
Запитання, що одразу виникає – якщо під пам’ятником на «Озерному», присвяченому солдатам Другої світової війни, самих солдатів і немає, то кого ж там поховали?
Відповідь на це нікому невідома. Тож далі з’ясуванням обставин займуться спеціальні фахівці.
Є ще одна версія з перепохованням. У приміському селі Кривуші під час земляних робіт на садибі не так давно знайдені кістки двох невідомих солдат. За твердженням очевидців, ці останки мають належати радянським воїнам. Але гірше в цьому випадку, що з’ясувати це достеменно не можна. У померлих не було традиційних солдатських жетонів. Відповідно, немає й гарантій, що знайдені останки тіл справді належали фронтовикам.
Словом, учасники оргкомітету поступово визначаються, що саме слід робити. Тож перша пропозиція – робити на святі урочисті похорони - якось сама по собі зникла, бо нікого ховати.

Яке воно – наше покаяння?

Якщо нічого не виходить з перепохованням радянських воїнів, то, в принципі, у того ж експерта з історії й учасника оргкомітету пана Бишенка є й інша ідея.
Не так давно він розкопав на старому кладовищі, що на артскладах, могилу віце-адмірала часів Кримської війни - Мілонаса. Прізвище для нашого міста – маловідоме, але флотське звання небіжчика вибито на могильному камені. Його разом з рештками тіла місцеві краєзнавці вивезли подалі від людських очей – на комбінат ритуальних послуг.
Звідси і пропозиція пана експерта щодо центральної події на відзначенні дня міста. Врешті-решт, якщо нічого не виходить з перепохованням визволителів Кременчука, то можна зробити перепоховання останків віце-адмірала. А до того ж відкрити в день свята гарний пам’ятний знак, присвячений цьому чоловіку.
Чому у День міста ми маємо відкривати такий пам’ятник, доповідач пояснив. Отже – померлий дуже давно віце-адмірал є греком і він з родини грецьких архонтів. Це – на зразок родини тамтешнього міського голови. Далі, як ми знаємо, дуже давно була російсько-турецька війна. А загалом з греків вийшло семеро російських адміралів. Втім того разу війна була невдалою, бо всіх флотських офіцерів тоді позбавили звань. Але – 1854 року віце-адмірал внесений до списку дворян Полтавської області. Далі він йде на пенсію і спокійно доживає у Кременчуці свого віку. Точка зору місцевого історика – у цій ситуації є три варіанти розвитку подій.
Перша - можна зробити перепоховання на території міського музею. Туди ж привезти і могильний пам’ятник.
Якщо це не підходить, то є пам’ятний знак «Борцям за владу рад» біля міськвиконкому. Місця там багато і для перепоховання однієї людини його вистачить. Є й третя думка – поховати знайдені кістки на території церкви, але тут гірше, бо це питання без нового єпископа не вирішити.
«У нас низька кладовищенська культура. А загалом такий крок був би нашим покаянням», - зазначив пан Бишенко з приводу викладених ним пропозицій.

У мерії не хочуть каятися

Цікаво, що пропозиція покаятися від місцевого краєзнавця не викликала у присутніх схвальних емоцій. Бо урочисте перепоховання під час свята, можливо, і добра справа, але тут не зовсім чітко проглядається зв’язок такої події з самим відзначенням 440-річчя нашого міста.
Тим більше, місцеві чиновники чомусь не хочуть каятися, але кажуть, що все-таки є християнські традиції. За ними, померлих традиційно хоронять не під музеями чи на площах біля виконкому, а на кладовищах.
Практично одноголосна думка – навряд чи така справа потрібна до Дня міста. Ну і, звісно, ніхто не буде ховати останки небіжчика віце-адмірала біля пам’ятного знака «Померлим за владу рад». Надто вже велика між цими небіжчиками різниця, й у такому випадку було б важко відповісти на запитання – невже біля музею чи мерії нова влада відкрила нове кладовище?
Остаточне рішення з оголошеного питання – за міським головою Олегом Бабаєвим. Його думка – якщо увіковічити пам’ять про учасника російсько-турецької війни, то це слід зробити біля храму. Останній має з’явитися на березі Дніпра, поруч з річковим вокзалом. Тоді це питання остаточно буде вичерпане.

То що ж буде головним на святі?

Відповідь на це запитання, на думку кореспондента, лежить на поверхні. Перш за все – необов’язково проводити під час свята урочисті похорони.
Натомість є інше. Відомо, що у місті є лише одна найстаріша споруда – будівля, розташована на території колишнього військового шпиталю. Її вік – 200 років, а це майже половина історії Кременчука.
І будинок цей, збудований дуже давно за часів Григорія Потьомкіна, нині просто розсипається. А якщо його не врятувати, то – зруйнується вщент.
Є й інше. За минулі сторіччя історія нашого міста неймовірно поповнилася видатними людьми. Серед наших попередників є всі – лікарі, інженери, артисти, поети, священики… Тож чому в такому випадку замість урочистого поховання не увіковічити прізвища цих громадян на великому гранітному камені?
Можливо, в такому випадку ми будемо краще знати про те, хто вони були насправді – наші попередники? Певно, такий наш подарунок тим, хто створив Кременчук для нинішніх поколінь, буде найкращим.
AD
Горожане
+ 186
Великий Гуру
Предлагаю конкурс.
Нужно угадать,сколько ляпов сделал писатель в вышеуказанном посте.
Желающие,выдвигайте свои версии.Цифры в несколько десятков называть не надо.
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
Горожане
+ 74
Великий Гуру
Друже АД - не в ляпах справа, а у Вашій фундаментальній думці. Хоча точка зору читачів на цей рахунок цікава. І поки що не чув підтримки вашої пропозиції зробити на день міста святкові похорони. Але все може бути. Можливо нам це справді потрібно
Горожане
+ 298
Великий Гуру
Как это часто бывает, писатель пытается замусорить тему. Открывайте свою тему про 440-летие Кременчуга. А то не вижу никакого смысла в выкладывании этого поста здесь, кроме как попытку отвратить от темы читателей своим опусом, не имеющим отношения к теме...
И я надеюсь - мы победим.
Больше: я уверен - мы победим. Потому что разум должен победить.

Е. Замятин "Мы"
Горожане
+ 74
Великий Гуру
У мене б теж попіл Клааса стукав серце - не питання
AD
Горожане
+ 186
Великий Гуру

писатель 17.06.2011, 17:42 писал:Друже АД - не в ляпах справа, а у Вашій фундаментальній думці. Хоча точка зору читачів на цей рахунок цікава. І поки що не чув підтримки вашої пропозиції зробити на день міста святкові похорони. Але все може бути. Можливо нам це справді потрібно


Может,и нет,но просто это говорит о способности донести до людей услышанную информацию.
А с этим,оказывается,большие проблемы.
Но не поддержат мое мнение- невелика потеря.
А вообще стоит подумать,что История Кременчуга-это история не только история 225 тысяч ныне живущих,но и история может даже миллиона уже мертвых.И вообще-то эти мертвые создали Кременчуг и прославили его.
Не будем говорить также,что уже покойный композитор Темкин прославил город несколько больше,чем все ныне живущие композиторы,а писатели Казакевич и прочие тоже увековечили город в людской памяти больше,чем ныне живущие лауреаты" Золотых Бабаев".
Поэтому день города- это вполне день памяти уже умерших жителей города и ,поскольку это еще и день освобождения города,то это праздник его освободителей,большинство из которых уже умерли.Поэтому в этот день вполне уместно большое место для увеуковечения памяти павших и умерших.
а выставка глечиков- и для нее найдется место....
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
 
Доступ закрыт.
  • Чтобы отвечать в темах данного форума Вам нужно авторизоваться на сайте