Повстанческое движение в губернии. Зарисовки

0
AD
Горожане
+ 186
Великий Гуру
AD
01:13, 23.10.2011
Продолжение. Когда Петренко предложили воспользоваться амнистией и сдаться,он ответил,что вообще не прочь, но его беспокоит такое- майской амнистией воспользовался один его знакомый,которого потом арестовпали,но он сбежал. Поэтому он боится повторения с ним того,что и с знакомым. Остальные два атамана в беседе явно не участвовали.По крайней мере про их мысли не говорилось. Стороны разошлись,сказав ,что еще встретятся и переговорят.
13.октября 1921 года.Прошли переговоры с атаманом Нагорным (ЧУЧК). Он ответил,что на сторону советской власти не станет и "жидівським наймитом"тоже не станет.
Около того же времени в Чигиринском уезде борьбу с бандами ведут 219 и 220 полки,часть 25 и 38 кавполков.
В Александрийском уезде еще и 91 батальон ВЧК и поисковый отряд Знаменского ревтрибунала числом в 90 человек.
Далее по использованию канонерских лодок Днепровской флотилии.
Они сопровождали пароходы с грузами по Днепру.
В октябре тут были канонерские лодки "Горячий","Гордый","Губительный".
"Горячий" провел также десантную высадку-высадил отряд в 70 человек с 3 пулеметами на крупный остров ,где по слухам укрывалапсь банда. Это были курсанты курсантской бригады и 73 батальона ЖД охраны. Противника на острове не оказалось.
15 октября налет соединенных банд Орла и Железняка (50 конных и пеших) на село Цветное ,где стояла рота 220 полка.После стычки банды рассеялись.
Вообще в документах я встречал только две боевых неудачи в столкновении с бандами. Вышеприведенный рассказ о порежании эскадрона Полтавской милиции и захват коней (около 40) 220 полка,находящихся на выпасе.
Чаще всего столкновения описываются "налетели ,постреляли,убежали.Мы преследовали, иногда поймали,иногда нет".
Поэтому рассказы о великих успехах из "Черного ворона" вызывали некоторое сомнение.
А вот рассказ о захвате и уничтожении грузовика 25 СД. В октябре он при следовании из Александрии в Чигирин вез груз обмундирования для 220 полка. И пропал. Поиски обнаружили сожженный и изрубленный автомобиль и в нем сожженный труп шофера. Помощник шофера спасся.
14 октября стало известно,что погиб атаман Орел.
Вот подборка имен атаманов,которые встречались.
Петренко, Чучупака (какой -не сказано), Деркач, Голый,Загородний (иногда Завгородный),Хмара,Терещенко.Дзыгарь, Ильченко,Водяной,Кибец, Ильченко,Кириченко,Иванов,Орел,Бык
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
Горожане
+ 74
Великий Гуру
От прочитав і висновок зробив перший - банда це погано. Якщо у тебе все відбирають і рідних вбивають, то оборонятися не можна. Бо вони ( воно ) ЧЕКа і комуністи. Висновок другий зробив - у нас концентраційні табори, в яких одні браття славяни тримали інших братів славян - гуманні. Пізніше вони стали негуманними, а фашистськими , але наші комуністичні концентраційні табори гуманні.
Не зрозумів я тільки - якщо монахинь в Мотринському монастирі гвалтували хором, то це гуманно чи ні ? А якщо служницям вже Козельщанського монастирю товариши з ЧК вирізали ножечком та випалювали папиросками зірки на грудях та спинах. Мабуть це теж гуманно. Інша справа, якби фашисти вирізали зірки - це негуманно. А у нас - ножі миролюбиві.
І третє - Ад я вас конешно розумію. Ну хто такий історик професійний Ревигук і хто такий ви ? А хто такий автор " Холодного Яру" і хто такий ви? Зрозуміло, тут все. Тільки от біда - все міряється читачами, тиражами і аудиторіями в цьому плані. А так ну шо тут скажеш. Я теж самий крутий , але поки у хаті своїй сижу. А на вулицю вийшов , а там все не так
AD
Горожане
+ 186
Великий Гуру

писатель (23.10.2011, 17:01) писал:От прочитав і висновок зробив перший - банда це погано. Якщо у тебе все відбирають і рідних вбивають, то оборонятися не можна. Бо вони ( воно ) ЧЕКа і комуністи. Висновок другий зробив - у нас концентраційні табори, в яких одні браття славяни тримали інших братів славян - гуманні. Пізніше вони стали негуманними, а фашистськими , але наші комуністичні концентраційні табори гуманні.
Не зрозумів я тільки - якщо монахинь в Мотринському монастирі гвалтували хором, то це гуманно чи ні ? А якщо служницям вже Козельщанського монастирю товариши з ЧК вирізали ножечком та випалювали папиросками зірки на грудях та спинах. Мабуть це теж гуманно. Інша справа, якби фашисти вирізали зірки - це негуманно. А у нас - ножі миролюбиві.
І третє - Ад я вас конешно розумію. Ну хто такий історик професійний Ревигук і хто такий ви ? А хто такий автор " Холодного Яру" і хто такий ви? Зрозуміло, тут все. Тільки от біда - все міряється читачами, тиражами і аудиторіями в цьому плані. А так ну шо тут скажеш. Я теж самий крутий , але поки у хаті своїй сижу. А на вулицю вийшов , а там все не так


Прощу модератора убрать это проявление флуда и оффтопа из ветки.
Незачем убогим лжецам тут философствовать на тему что такое хорошо,а что такое плохо.
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
Горожане
+ 74
Великий Гуру
писатель
19:37, 23.10.2011
Ад - з англійців приклад беремо - як там кажуть - я не можу з вами погодитися, але у жодному разі не наполягатиму, аби вас позбавили слова. ( Приблизно так). Бо далі ж розберемо приклад Лубенського монастиря ( Мгарського) і згадаємо чому канонізували його монахів ?

Цитата:Незачем убогим лжецам...

- не варто цього, воно не потрібно
AD
Горожане
+ 186
Великий Гуру

писатель (23.10.2011, 17:30) писал:Ад - з англійців приклад беремо - як там кажуть - я не можу з вами погодитися, але ні к жодному разі не наполягатиму, аби вас позбавили слова. ( Приблизно так). Бо далі ж розберемо приклад Лубенського монастирю ( Мгарського) і згадаємо чому канонізували його монахів ?

Цитата:Незачем убогим лжецам...

- не варто цього, воно не потрібно


Еще раз: с убогими лжецами разговор на серьезные темы бесполезен.
Они даже не в состоянии понять, о чем заводилась ветка.
По поводу же монахов и монахинь- вперед в "Религию".Там адвокат Ульянов разьяснит точку зрения блаженного Августина на это.
Незачем загаживать ветку тем немногим,что запомнилось.Она не для этого открыта.
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
Горожане
+ 74
Великий Гуру
писатель
19:48, 23.10.2011
Ад , ну при чому тут Августін, якщо ми ведемо мову про гуманізм - про вирізані на тілах монахів представниками ЧК зірки ? А принижувати людину - не потрібно. Чесно, бо це на жаль безрезультатно. Але заради Бога - я не заважаю вам викладати вашу точку зору. Просто інколи запитую - так я розумію викладене чи ні ?
AD
Горожане
+ 186
Великий Гуру

писатель (23.10.2011, 18:44) писал:Ад , ну при чому тут Августін, якщо ми ведемо мову про гуманізм - про вирізані на тілах монахів представниками ЧК зірки ? А принижувати людину - не потрібно. Чесно, бо це на жаль безрезультатно. Але заради Бога - я не заважаю вам викладати вашу точку зору. Просто інколи запитую - так я розумію викладене чи ні ?


Мы не ведем дискуссию про гуманизм.
Мы вообще не введем дискуссию.
Потому что невозможно вести дискуссию с человеком ,который либо остолоп, не понимающий печатного текста,либо провокатор.
Оба варианта не являются тем,с кем можно и нужно дискутировать.
Последний шанс дается внимательно перечитать первый постинг ветки и включить мозги,если они отчего-то не были включены.
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
Iva
Жандармы
+ 221
Аксакал
AD,
Вы, что? Впервые сталкиваетесь с писарем?
По моему, уже давно ВСЕМ ясно, что с ним нельзя вести серьёзную беседу - только стёб!
Не тратьте зря время!
Задача жёлтой прессы - про кукарекать! Исследования, работа с документами, размышления, анализ... для них непостижимо!
- Уровень ОБС, и не более того!
Горожане
+ 74
Великий Гуру
писатель
22:14, 23.10.2011
Товариство - у нас ще є одна з вами дуже серйозна тема . Там точно ніколи не буде стьобу - один позитив про

Цитата: размышления, анализ... для них непостижимо


Але, наскільки я зрозумів - заперечити проти викладених висновків у товариства нічим. Жаль, я думав про гуманізм у концтаборах ВЧК буде додаткова інформація.

Цитата:Задача жёлтой прессы - про кукарекать!


Іва - преса нормальна. Якби інша - то у тій же статті про героїв праці давав би одну точку зору на все. Але цього немає.

Цитата:Потому что невозможно вести дискуссию с человеком ,который либо остолоп, не понимающий печатного текста,либо провокатор.


Ад - провокатор, це коли у нас таємний партійний гурток, захований від усіх очей. Але я не у вашій підпільній організації. У даному випадку виступаю ж вам лише опонентом і це нормально. Ось ви надрукуєте статтю - не на цьому форумі, але у наукових колах. І нормальні люди почитають викладене вами і скажуть - тут є багато, але немає важливих деталей. А без них чи можна це розглядати, як щось інше, ніж звичайну агітку ?
Бо на всі ваші аргументи вам покажуть ось це

Цитата:Володимир Щербатюк*
Повстансько-партизанський рух
селян України 1921 р. та його характерні риси
у працях сучасних вітчизняних дослідників
У статті висвітлюються основні тенденції вивчення селянського
повстансько-партизанського руху на території України 1921 р.
у сучасній вітчизняній історіографії. Простежено особливості
організації, розгортання, спаду та неперервності повстанського
партизанського руху 1921 р. у працях сучасний істориків.
Ключові слова: селяни, повстансько-партизанський рух, повстанці,
історіографія.


І скажуть - сайт де про це надруковано, ось він
http://www.history.org.ua Називається Інститут історії України Національної академії наук України
AD
Горожане
+ 186
Великий Гуру
Нафиг мне сдались "оппоненты", которые читают наискосок и не вникают в смысл написанного.
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
 
Доступ закрыт.
  • Чтобы отвечать в темах данного форума Вам нужно авторизоваться на сайте