Повстанческое движение в губернии. Зарисовки

0
Горожане
+ 74
Великий Гуру
В Холодному Яру увічнять селян, які боролись із більшовиками

29 квітня в Кіровоградській області відкриють пам’ятник хліборобам Соснівки та навколишніх сіл, які загинули, захищаючи врожай від більшовиків у 1920 році.

Селянам, які боронили від більшовиків хліб, встановлять пам'ятник


Про це УНІАН повідомили в “Холодноярській ініціативі”.

Після жнив 1920 року червоноармійські продовольчі загони заповнили чигиринські села й силою забирали в селян хліб. Мешканці сіл Соснівка, Дев'ятка, Скаржинка і Тирнавка розібрали залізницю, щоб більшовики не могли вивозити зерно. Це призвело до кривавих сутичок, внаслідок яких загинуло чимало українських хліборобів.

Захід відбудеться в рамках урочистостей, присвячених вшануванню героїв Холодного Яру.

Пам’ятник зведено зусиллями Холодноярської ініціативи та Історичного клубу «Холодний Яр», а ідея його встановлення належить відомому досліднику української історії Роману Ковалю. Творче втілення в граніті виконав скульптор Дмитро Бур’ян.

«Я вклав душу в цей пам’ятник. Для мене це важливо, бо мої прадіди так само воювали й брали участь у повстанні проти більшовиків», - каже Д.Бур’ян.

учасник Холодноярської ініціативи Андрій Юсов зазначає, що для українців цей пам’ятник “символізує прагнення українського народу до свободи й готовність до спротиву, що сьогодні є не менш актуальним, аніж у ті часи”.
AD
Горожане
+ 186
Великий Гуру
8-й повстанческий район 2-й группы. Киевская губ., южные уезды (Чигирин — Холодный Яр — Звенигородка — Корсунь). Около 4,5 тыс. (?):

Отряды Холодного Яра 700 — самостийная
Я. Водяной
Голик (Зализняк) 300
Гонта
Мамай 100
Фесенко 100
Туз 200
Орлик 100
Нагорный 500
Цветковский 200
Тройко-Трейко 100
Богатыренко 200 (5)
Завгородний 200
Пшеничный 100
Грызло 300
Терещенко 300
Бондаренко 100
Прыщ 100
Сорока 50
Братовец 50
Непытайко 50
Завзятный 50
Жук 100
Лещенко 80
Ващенко 200 (10)
Чехович, Зеленчук, Матвиенко, Кравченко, Пугач Музыка, Темный общ. — 400 (с)
Отсюда.
http://pogo-on-air.livejournal.com/1022535.html?view=3639111#t3639111
Здесь и фотки есть.
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
 
Доступ закрыт.
  • Чтобы отвечать в темах данного форума Вам нужно авторизоваться на сайте