Свобода слова в СМИ

0
Горожане
+ 74
Великий Гуру
Товариство. Конкурс на кращий подячний лист владі за подорожчання проїзду до 2.5 гривні оголошено. Вартість проїзду підвищується з наступної п"ятниці.
Фотку автора - за бажання ставимо в газету. Потрібна найкраща подяка за покращення життя вже сьогодні - подорожчання проїзду.

Подяку за подорожчання проїзду міській владі бажаючим прохання написати до вівторка. Також вітаються різні версії причин подорожчання проїзду
Горожане
+ 74
Великий Гуру

Цитата:Мер виступив на «правильному» телебаченні



Цитата:Усі новини міського життя від мерії надалі будуть оптимістичними. Приблизно такими ж оптимістичними, як і рівень життя людей у Кременчуці.



Кременчужанам не будуть розповідати, чому у Крюкові не з’явилася вчасно гаряча вода або чому парк «Придніпровський» заріс амброзією. Також їм нічого не розкажуть про дії влади, яка вже підготувала нове рішення про підвищення вартості проїзду у маршрутках до 2,5 грн. Погано також, що мешканці Крюкова не знатимуть, як їм дихати при тому, що мерія купила за мільйон гривень екологічну лабораторію, що простоює...
Мешканці знатимуть лише те, що повинні знати. Зокрема, їм розповідатимуть: у місті стало чистіше, дороги вже ремонтуються (хоча вони і раніше ремонтувалися), квіти висаджуються. Також кременчужани знатимуть, що у нас правильна розмітка і життя у місті привабливе для бізнесу, як пише журнал «Форбс». Гірше, що у нас навіть не всі бізнесмени читають цей журнал…
Міський голова Олег Бабаєв цього тижня провів перший прямий ефір з мешканцями міста. Пряму лінію проводив з Полтави на телеканалі "Лтава". Звісно, це не дуже зручно - коли мер сидить за сто кілометрів від городян. Але, тим не менше, на питання, а таких від кременчужан пролунало аж три (на більше, мабуть, не вистачило часу) - Олег Бабаєв відповів. А ще розповів про досягнення міської влади і про те, що у місті стало чистіше... Та спочатку міський голова повідав про «найважливіше» у житті кожного мешканця міста – про свою війну з телекомпанією «Візит».

Головна увага - журналістам

"Чому ріжуть Бабаєва, як ріжуть і хто ріже?" І які у мера міста претензії до журналістів? - це головна тема прямого ефіру, на висвітлення якої міський голова віддав одразу третину свого часу з дебютного виступу на обласному телебаченні.
«За півтора року мого перебування в кріслі мера ми намагаємося все робити так, аби кременчужанам було не соромно дивитися в очі. Хотілося, щоб ми більше говорили про позитив і про позитив будемо розповідати, а телеканал, на якому будемо показувати новини, – «Лтава», - правильно показуватиме про зміни, які відбуваються у Кременчуці", - така вступна промова керівника міста.
Чому не можна показувати правильні новини у Кременчуці? Не можна, бо, за словами мера, у нас склалася унікальна ситуація - у Кременчуці монополізовано ринок телевізійних послуг.
«Монопольне право показувати новини належить приватній телекомпанії. Але те, як будуть показувати ці новини, залежатиме від власника компанії", - зазначає Олег Бабаєв у своїй телевізійній промові до кременчужан щодо важливості правильного показу на телебаченні.
«Я мер міста, якого обрали десятки тисяч мешканців. З травня приватна телекомпанія припинила показувати міського голову та його команду по телебаченню», - зазначає керівник Кременчука відносно розміщених його підлеглими спеціальних біг-бордів, на яких написано: «Чому ріжуть Бабаєва?»
Ще від нього з теми нападу на телебачення таке. «Показувати чи ні мера по телевізору - це питання дуже серйозне. Чому серйозне - бо міський голова працює, а на приватному телеканалі на мера ввели цензуру.
У лютому ми приймали Президента України і намагалися представити наше місто. Підсумок візиту Президента стало виділення коштів для проектування мосту. Тобто склалася гарна ситуація для розвитку міста. Але якийсь приватний підприємець вирішує, буде він показувати мера чи ні. Можливо, цей приватний підприємець - противник політики держави та Президента", - таке пояснення мера комерційним біг-бордам, на яких "ріжуть" кіноплівку з його прізвищем.
Втім цього разу йдеться вже не про телебачення, але і про інших журналістів та критику в їхній бік. Зауваження міського голови – працівники ЗМІ, не всі правда, «співають» в угоду власникам і не підтримують його ідеї.
Але як можна підтримувати війни зі ЗМІ, які організовують чиновники? (Минулого тижня представники міських газет завітали на збори "активістів територіальної громади". Так себе назвали чиновникам мерії, представники УЖКГ і депутати районних рад. Збори відбувалися в робочий час, у приватному готелі і говорили там про все, тільки не про роботу комунальних служб.
Комунальники та депутати обговорювали інформаційний простір і будь-що намагалися протягти спеціальне рішення про владну цензуру. Але не вдалося. Можна зрозуміти й мера міста, але можна зрозуміти і кореспондентів.
Погано, що журналісти Кременчука не дуже хочуть писати лише правильні з точки зору чиновників новини. (Якщо робити так, як хочуть «батьки міста», то Кременчук ризикує стати схожим на Північну Корею, де і проблем не існує, і зарплат та їжі теж немає. Але у міських ЗМІ є й інші читачі, ніж чиновники мерії. - Авт).
«Кременчужани повинні знати правду. Ми робимо все, аби місто розвивалося, але раптом з'являється негатив», - зазначає міський голова. І додає: «Як може мер міста просити приватну особу, аби міського голову показували по телебаченню. Не потрібно показувати нас, показуйте наші справи», - наголошує Олег Бабаєв.
Наскільки такі твердження справедливі? На прямій ліній міського голови в обласній телестудії відповісти на ці запитання було нікому. Але відповідь є. Є справи нашої влади і справі ці – на видноті. У нас не лише прибирають сміття зі сміттєвих майданчиків.
Минулого тижня у спеціально підготовленій телепередачі телекомпанія «Візит» порівняла ремонт міського музею з ремонтом кабінетів мерії. І музей тут програв представникам влади вщент. Програш музею - теж справа наших чиновників - саме та, про які просить показувати міський голова. То чому таке неприйняття журналістської роботи?

Сміття у місті вже немає

Це друга частина прямої лінії, підготовленої чиновниками міськвиконкому. І вона не менш цікава, ніж проголошена війна міського голови Олега Бабаєва та телекомпанії «Візит».
Але це мирна частина монологу мера міста, з якої можна дізнатися, що наші маршрутники працюють не найкраще вже не один рік, а мерія розвиватиме тролейбусне управління. Звісно, вартість проїзду в тролейбусах підвищена, але транспорт має бути більш–менш рентабельним.
Інше, про що дізналися мешканці міста, так це про те, що у нас правильна дорожня розмітка і красиві дороги, а незабаром (для такого візьмуть позичку) міськвиконком розрахується з відставанням у виплаті заробітної плати та відпускних працівникам шкіл.
Ще, за словами міського голови Олега Бабаєва, – у центрі міста з’явиться гаряча вода і у нас усе-таки будуть нові сквери і дитячі майданчики. Також мер відреагує на музейні справи, показані телекомпанією «Візит», і краєзнавчий музей за наступний рік таки доремонтують. Не поступиться міський голова і кіоскам, на які будуть скарги. Такі зноситимуть протягом тижня.
А загалом, за версію журналу «Форбс», Кременчук – місто привабливе для бізнесу. Тобто наші справи на висоті і було б ще краще, якби не окремі не надто сумлінні люди. Минулого року такі громадяни крали троянди, які посохли, а цього разу викрали шланг з фонтана, що у сквері «Жовтневий», та розкопали клумбу з квітами на вул. 60-річчя Жовтня. Хто копав – встановити не вдалося.

Тож яке наше життя?

Це останнє, про що у власному виступі не згадав міський голова. Натомість в опитуванні людей, яке підготували для виступу мера, ця точка зору все-таки прозвучала. Йдеться про запитання: наскільки комфортним є Кременчук для людей. І оцінки з цього плану різні. Одна з них – наше місто зручне для життя. Але якщо у місті поменшало сміття, а бордюри доріг побілені, то такі важливі речі, як якість питної води нікуди не поділася.
Те ж саме і з нашими ексвитратами, коли ніхто не може зрозуміти, на що управляючі компанії витрачають ці кошти. Є тема транспорту, є тема доріг.
Ще є тема витрат бюджетних мільйонів – проблема, яку чиновники обходять десятою дорогою.
Такі ж прямі лінії на телеканалі «Візит», під час яких оприлюднювалися виключно позитивні новини від міськвиконкому, коштували бюджету Кременчука 95 тисяч гривень на рік.
Нині на розвиток справи показу позитивних новин по телевізору мерія вкладе 16 мільйонів гривень.
Поки ці кошти вкладатимуть, у міськвиконкомі ліпитимуть образ ворогів. Тих, через кого у місті трапляються всі нещастя.
Ворогами, як і раніше, для наших чиновників будуть журналісти. Але лише в тому випадку, якщо вони не припинять показувати неправильні для нашої влади новини.

То ж які новини правильні?

І чи може міська влада втручатися у роботу газет та телекомпаній, а саме це ми спостерігаємо на практиці?
На це запитання є інша відповідь, ніж точка зору міських чиновників.
Є Закон України «Про телебачення та радіомовлення». І закон цей гарантує захист телерадіоорганізацій від фінансового та політичного тиску з боку фінансово-політичних група органів влади і органів місцевого самоврядування.
Цим же законом втручання органів місцевого самоврядування у роботу ЗМІ, а саме так можна розцінити заяви мера міста про те, кого показувати у телевізорі, не допускається. Натомість «будь-яка телерадіоорганізація є незалежною у визначенні змісту програм та передач».
Натомість інший Закон «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні…» говорить, що недержавні засоби масової інформації висвітлюють діяльність органів місцевого самоврядування на умовах угод, укладених між цими органами і редакціями ЗМІ. Якщо така угода не укладена, то редакція недержавного засобу інформації має право самостійно висвітлювати діяльність органів місцевого самоврядування…

P.S.
Редакція поцікавилася думкою кременчужан, наскільки вони розділяють такі думки нашої влади. І відповіді, які озвучили люди, – дуже цікаві.
Так представники старшого покоління – кременчужани пенсійного віку - задоволені практично всім. Перше, що радує цих людей, а журналіст опитував бабусь біля будинків, що на бульварі Пушкіна, – наші дороги стали чистішими. Інше, що їх засмучує, – низький рівень пенсій, але це від міської влади не залежить. Натомість мера міста в його діях принаймні з наведення порядку кременчужани старшого покоління підтримують.
З більш молодшими мешканцями міста не все так просто. Бо цих громадян цікавить не лише рівень пенсій, яку вони ще не отримують. Вони не проти наведення порядку, але не менше їх цікавить і рівень міського життя. А в останній входить усе – починаючи від якості питної води, нових робочих місць, нормальних умов для праці і завершуючи батьківською платою в школах міста та дитячих садках.
«Дивилася прямий ефір нашого мера. Не увесь – лише кінцівку. Побачила у телевізорі царя. Але краще жити від цього не стало», - це теж відповідь мешканців нашого міста на запитання про правильні та неправильні новини.

Олександр Курилов,
Юлія Билина
Отец-основатель
+ 431
Аксакал
Kanarsky
18:43, 09.07.2012

писатель (09.07.2012, 17:08) писал:Але якийсь приватний підприємець вирішує, буде він показувати мера чи ні. Можливо, цей приватний підприємець - противник політики держави та Президента


А по какой такой причине этот "якийсь приватний підприємець" стал "резать Бабаева" перестал показывать мэра? Что это за саботаж?
"Противник политики государства" - налицо Тут вообще стоит задать вопрос: "...то може ти і сала не їси?"
Я говорю то, что думаю - потому и молчу...
Отец-основатель
+ 431
Аксакал
писатель, Вы прочитали, но не ответили на вопрос.
Я говорю то, что думаю - потому и молчу...
Pak
Горожане
+ 7
Местный

Kanarsky (09.07.2012, 17:43) писал:А по какой такой причине этот "якийсь приватний підприємець" стал "резать Бабаева" перестал показывать мэра? Что это за саботаж?

Потому как у "приватного предпринимателя и его жены" (с) есть яхт-клуб немного других спорных вещей,, за их трубы в подъезде с них пытались "выдушить" абонплату, думаю еще налогами на землю не очень довольны, вот они и пытаются "давить" на власть своей точкой зрения посредством новостей на своем телеканале.
Отец-основатель
+ 431
Аксакал
"И в третий раз забросил старик невод…"
А ответа всё нет.
Я говорю то, что думаю - потому и молчу...
Горожане
+ 74
Великий Гуру
Чого немає ? "Візит" транслює новини "Лтави" - там всі і все є . Щодо новин міських на "Візиті", то це рішення телекомпанії. Вочевидь для такого рішення є причини. Але телекомпанія самостійно приймає рішення.

Цитата:"давить" на власть своей точкой зрения посредством новостей на своем телеканале.


Надавити на людину новинами - це нереально і просто неможливо.
Pak
Горожане
+ 7
Местный

писатель (12.07.2012, 12:30) писал:Надавити на людину новинами - це нереально і просто неможливо.

Показывают горожанам, на основании этого у них формируется мнение о власти. Показали, что плохо, зрители и подумали, что плохо. У нас народ пока не научился анализировать, читать между строк, а верит всему, что видит.
Отец-основатель
+ 431
Аксакал

писатель (12.07.2012, 12:30) писал:то це рішення телекомпанії. Вочевидь для такого рішення є причини


Так вот, чтобы картинка была полной и объективной, нужно озвучивать и эти причины. А не поднимать кампанию о том, что "вдруг" внезапно всё стало плохо, когда чьи-то интересы затронули.
Я говорю то, что думаю - потому и молчу...
Горожане
+ 74
Великий Гуру
писатель
21:22, 12.07.2012

Цитата:Показывают горожанам, на основании этого у них формируется мнение о власти. Показали, что плохо, зрители и подумали, что плохо. У нас народ пока не научился анализировать, читать между строк, а верит всему, что видит.


Газету "Програма плюс" читати між рядків не потрібно. Те, що відбувається - все написано. Підписав мер рішення про завтрашнє подорожчання маршрутних таксі - написано з його коментарем і з запитаннями та відповідями.
Пообіцяв мер відкрити в центрі міста новий дитячий садок , бо ситуація з місцями для дітей в центрі міста - критична - теж написано.
Проблеми з ремонтом міських мереж є - точка зору міського голови Олега Бабаєва теж є. Написали нам про проблеми приватизації гуртожитку ( кімнат) і це теж є. Все є...
Не знаю, що там стало плохо, але вже казав і ще кажу - цензури не буде. Сонце світить - пишемо - світить сонце. Дощ йде чи хмари - так і пишемо - дощ йде та хмари. В газеті не буде правильних чи неправильних новин. В газеті будуть просто новини і публікації про міське життя, таке яким воно є. Немає правильних чи неправильних новин. Є просто новини та публікації з нашого життя. І все. На цьому і крапка.

Рознервував мене пан Канарський . Два тижні тому у мене така бесіда була зі Стасюком, депутатом. І йому теж сказав - не буде цензури, не буде в газеті правильних чи не правильних новин, і редакція ніколи не стане філією прес-служби мерії. А буде те що є. І не більше, і не менше. Іншого не буде.
От тільки про самого депутата Стасюка, в газеті "Програма плюс" поки я там редактор, ніхто і ніколи не згадає. Бо спочатку нехай свою машину продасть, гроші дітям віддасть, потім парк МЮД на місце поставить, де він був і де його діди мої будували. А далі побачимо
 
Доступ закрыт.
  • Чтобы отвечать в темах данного форума Вам нужно авторизоваться на сайте