AHTOH 06.06.2011, 12:26 писал:А в ужасе кричать везде, что тестирование принимают врачи-убийцы и про миллионы детей, расстрелянных лично директором гимназии, не стоит.
в данной теме не звучали подобные выражения - изъясняйтесь по сути
AHTOH 06.06.2011, 12:26 писал:далеко не факт, что все было именно так, как рассказывает мать. Ребенок мог напутать, симулировать, просто переволноваться и вести себя неадекватно, мать могла неверно понять, много чего могло быть.
а матери по-вашему больше нечего делать, когда на носу у девочки-инвалида срыв поступления в ВУЗ???
Так вот, чтобы выяснить объективно все подробности, и надо писАть во все инстанции. Иначе - затихорят дело. Именно общественный резонанс, который вызвало отравление детей 6й гимназии, позволил довести дело до суда. Инче бы затихарили.
Помнится мне, было дело в прошлом году об издевательствах над девочкой, которые записывались на мобильный. По этому поводу тогда подняли на ноги не одну инстанцию, а в итоге автор попросила тему удалить. Чем все закончилось - неизвестно. Поэтому давайте дождемся автора, узнаем, что она решила делать дальше и уж потом будем давать более конкретные советы. Может быть она, следуя совету 91972, решила обращаться исключительно в Киев и Харьков, миную наших местных просвитян?
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
wonder-el 06.06.2011, 12:36 писал:AHTOH (06.06.2011, 12:26) писал:А в ужасе кричать везде, что тестирование принимают врачи-убийцы и про миллионы детей, расстрелянных лично директором гимназии, не стоит. в данной теме не звучали подобные выражения - изъясняйтесь по сути
А это и есть суть звучавших тут выражений, читайте внимательно.
пс. Сорри за оффтоп.
Жози, думаю автор сильно взволнован и экзальтирован, и появится или нет еще в теме - неизвестно.
Я не верю в то, что ситуация была изложена объективно. И осуждать кого-то, выслушав только одну точку зрения, тоже мы не имеем права. Тем более, называя фамилии и публикуя фотографию человека. Чтоб не было вопросов, скажу сразу: к 6 гимназии никакого отношения не имею, с директором и врачом - наблюдателем не знакома. Но уже 4 года работаю инструктором на тестировании и знакома с правилами и процедурой его проведения. Поэтому у меня возник ряд вопросов. 1. За все ситуации, возникшие в аудитории несёт ответственность старший инструктор. Наблюдатель следит за соблюдением процедуры проведения ЗНО, фиксируя нарушения. Так вот, почему совсем не упоминаются старший инструктор и инструктор, которые действительно проводили тестирование в конкретной аудитории, вели протокол и принимали решения? 2. Совсем простой вопрос: почему у ребёнка не было запасной ручки. И мама, кстати, могла об этом побеспокоится. 3. Даже в кошмарном сне не могу представить себе ситуацию, что у ребёнка потекла ручка и её за это выгнали. Значит что-то было не так. Возможно, она вела себя неадекватно, мешая при этом работать остальным. Лично я всегда иду на тестирование с запасной ручкой, на всякий подобный случай. Но и дети сидят обычно с двумя ручками. В этой ситуации нужно было поднять руку и пояснить что случилось. Вопрос решился бы тихо и спокойно. 4. Было сказано, что ребёнок инвалид. Хочу вам сказать, что всякий раз на совещании перед тестированием инструкторам говорят о том, что в таких-то аудиториях будут такие-то дети с такими-то проблемами со здоровьем. Ситуация для ребёнка стрессовая, и здоровому может плохо стать, не говоря уже об инвалиде. Поэтому и относятся к ним всегда по-особенному. А тут прям такое... 5. Что такое "почти серебрянный медалист"? Все мы знаем, что 8 по математике и 12 по физкультуре дают средний бал 10. 6. Милиционер на пороге школы был совсем не для мамы, не льстите себе. В день тестирования на пункт ЗНО пропускаются как работники так и ученики только после проверки документов. Посторонним, а в данном случае и маме, до завершения тестирования проходить в школу нельзя. 7. На пункте тестирования кроме директора (который в даном случае выступает ответственным за пункт тестирования), обязательно находился и представитель регионального (в даном случае Харьковского) центра тестирования, который следил за правильностью проведения процедуры тестирования и решал все важные и сложные вопросы, и принимал окончательное решение. Такая ситуация мимо него пройти не могла. И ещё раз повторяю, что не в компетенции наблюдателя удалять ребёнка с пункта тестирования.
Kseniya, Вы все говорите правильно. Но... 1. Ситуация вряд ли зафиксирована в протоколе, по крайней мере в том виде в каком она имела место. 2. Ну не было у ребенка запасной ручки!!!! Ну не было! Так случилось! Бывает всякое! Идешь на подобные мероприятия, думаешь, что все предусмотрел, а в самый ответственный момент оказывается, что не предусмотрел самого главного. 3.
Kseniya 06.06.2011, 16:41 писал: Возможно, она вела себя неадекватно, мешая при этом работать остальным.
Возможно. Но в стрессовой ситуации могу представить себе всякое. У человека может гачаться паника, истерика, ступор. Все что угодно.
Kseniya 06.06.2011, 16:41 писал:В этой ситуации нужно было поднять руку и пояснить что случилось. Вопрос решился бы тихо и спокойно.
Наверное Вы правы, нужно было, но.... см.выше 4.
Kseniya 06.06.2011, 16:41 писал:Поэтому и относятся к ним всегда по-особенному.
\ Не стану коментировать, чтобы не восприняли как переход на личности. 6.
Kseniya 06.06.2011, 16:41 писал:Посторонним, а в данном случае и маме, до завершения тестирования проходить в школу нельзя.
А кому можно и в каких ситуациях? Ведь бывают же ситуации! Форс мажоры всякие.
Kseniya 06.06.2011, 16:41 писал:И ещё раз повторяю, что не в компетенции наблюдателя удалять ребёнка с пункта тестирования.
7. Не забывайте, что ситуация описана со слов девочки. Девочка в стрессовой ситуации могла и не разобраться, кто тут наблюдатель, а кто дядя Вадя с подворотни! Суть в одном, что организаторы тестирования либо действительно допустили нарушение (как минимум превышение полномочий), либо так старательно блюли предписания, что слегка переблюли!
П.с. В школах ведется активная подготовка к ЗНО, решаются подобные задачи, тесты и прочее, что же касается психологической подготовки, то увы... Многие приходят психологически не готовыми и безусловно может возникнуть ситуация, когда отличник, переволновавшись, спасовав может провалить тестирование, а троешник, взяв себя в руки, справится успешно.
Как низко смотреть на всех свысока! Leonid S. Sukhorukov
Как бы то ни было, но я бы с удовольствием выслушала противоположную сторону, их аргументы и доводы. Мы действительно рассматриваем ситуацию с одной стороны.
Я вот тут полюбопытствовала и не нашла на официальных сайтах правил поведения во время зно, а так же прав и обязанностей учасиников тестирования. Интересно было бы познакомиться и с должностными инструкциями
Как низко смотреть на всех свысока! Leonid S. Sukhorukov
Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 16.10.2009 №937 Витяг з Порядку проведення ЗНО-2010
Права та обов’язки осіб, які проходять зовнішнього оцінювання
2.2. Особи, які проходять зовнішнє оцінювання мають право на: 2.2.1. Виконання тестів, що відповідають вимогам програм, затверджених Міністерством освіти і науки України. 2.2.2. Ознайомлення із правами й обов’язками абітурієнта. 2.2.3. Ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення тестування. 2.2.4. Безпечні умови проведення тестування. 2.2.5. Доступ до інформації про: • мету та програми зовнішнього оцінювання; • форми тестових завдань; • порядок проходження зовнішнього оцінювання; • час та місце проведення тестування; • форму та час повідомлення результатів зовнішнього оцінювання. 2.2.6. Апеляцію щодо порушення процедури проведення та результатів зовнішнього оцінювання.
2.3. Абітурієнти, які проходять зовнішнє оцінювання, зобов’язані: 2.3.2. Ввічливо ставитися до осіб, які організовують, проводять чи беруть участь у зовнішньому оцінюванні. 2.3.3. Своєчасно прибути до визначеного Українським центром оцінювання якості освіти пункту тестування з документами, необхідними для проходження зовнішнього оцінювання. 2.3.5. Виконувати вказівки та вимоги фахівців, які організовують та проводять зовнішнє оцінювання в межах конкретного пункту тестування, що стосуються процедури тестування. 2.3.6. Після закінчення роботи над тестом повернути бланки відповідей особам, які проводять тестування, переконатися, що їх вкладено до спеціального пакета, засвідчивши це власним підписом в аудиторному протоколі проведення зовнішнього оцінювання. 2.3.7. До виходу з пункту тестування надати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання для відмітки про проходження тестування. 2.3.8. Під час перебування в пункті тестування не користуватися в особистих інтересах, а також в інтересах інших осіб мобільними телефонами, фото- й відеоапаратурою, калькуляторами та іншими технічними засобами, друкованими й рукописними матеріалами (підручниками, посібниками, записками тощо), що не передбачені процедурами тестування. 2.3.9. Протягом часу, відведеного на складання тесту, в приміщеннях пункту тестування: • не заважати іншим абітурієнтам у роботі над тестом, а також особам, які проводять зовнішнє оцінювання, у виконанні покладених на них обов’язків; • не спілкуватися з іншими абітурієнтами, не передавати їм будь-які предмети та матеріали; • не мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурами тестування; • не псувати майна навчального закладу та інших учасників. 2.4. У разі порушення вимог, передбачених підпунктом 2.3.3 пункту 2.3 цього Порядку, особа, яка зареєструвалася для участі в зовнішньому оцінюванні, до тестування не допускається. У разі порушення абітурієнтом вимог, передбачених підпунктом 2.3.9 пункту 2.3 цього Порядку, він позбавляється права на продовження роботи над тестом і на вимогу осіб, які організовують та проводять тестування, має здати бланки відповідей і залишити аудиторію, де відбувається тестування.
Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 16.10.2009 №937 Витяг з Порядку проведення ЗНО-2010
Апеляція результатів зовнішнього оцінювання 9.1. У процесі зовнішнього оцінювання предметом апеляційного оскарження є: • порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання в пункті тестування; • результати зовнішнього оцінювання. 9.2. До порушень процедури проведення зовнішнього оцінювання належать: 9.2.1. Технологічні порушення: • неправильний відлік часу, відведеного на виконання завдань; • відсутність або пошкодження тестових матеріалів; • неправильні дії персоналу пункту тестування, що вплинули на якість виконання роботи абітурієнтом. 9.2.2. Природні, техногенні катастрофи, що зашкодили проведенню зовнішнього оцінювання. 9.5. Подання та розгляд апеляційних заяв щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання: 9.5.1. Апеляційна заява про порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання, що, на думку абітурієнта, негативно вплинули на результати його роботи (далі – апеляційна заява про порушення процедури), подається в письмовій формі до регламентної комісії відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти через уповноважену особу Українського центру оцінювання якості освіти до моменту виходу заявника з пункту тестування. 9.5.4. Розгляд апеляційних заяв про порушення процедури здійснюється регламентними комісіями відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти у триденний строк із часу їх надходження. 9.5.5. Регламентна комісія за наслідками розгляду апеляційної заяви про порушення процедури може прийняти такі рішення: • відмовити в задоволенні у зв’язку з тим, що порушень процедури проведення зовнішнього оцінювання не встановлено; • задовольнити у зв’язку з тим, що встановлено порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання, які негативно вплинули на результати тестування заявника. 9.5.6. Рішення регламентної комісії доводиться до відома заявника письмово. 9.6. Подання та розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання: 9.6.1. Апеляційна заява щодо результатів зовнішнього оцінювання (далі – апеляційна заява щодо результатів) подається особою, яка проходила тестування, в письмовій формі протягом трьох днів з моменту офіційного оголошення результатів оцінювання з предмета. Такі заяви розглядаються апеляційною комісією Українського центру оцінювання якості освіти. 9.6.3. Апеляційні заяви щодо результатів надсилаються поштовим відправленням до Українського центру оцінювання якості освіти. Дата подання заяви визначається за штемпелем відправлення на поштовому конверті. 9.6.5. Розгляд апеляційних заяв щодо результатів здійснюється апеляційною комісією протягом десяти днів із часу їх надходження. 9.6.6. Розгляд апеляційних заяв здійснюється після проведення технічної та предметної перевірок виконання тестових завдань на бланках відповідей. 9.6.7. Технічна перевірка здійснюється з метою підтвердження правильності визначення результату зовнішнього оцінювання під час автоматизованої обробки бланків відповідей та їх персоналізації. 9.6.8. Предметна перевірка здійснюється з метою встановлення об’єктивності оцінювання відповідей абітурієнтів на тестові запитання відкритого типу в тестах з української мови та літератури, іноземної мови. 9.6.10. Апеляційна комісія за наслідками розгляду апеляційних заяв щодо результатів може прийняти такі рішення: • відмовити в прийнятті до розгляду апеляційної заяви як такої, що не належить до компетенції комісії, або такої, що не містить повної інформації про особу або предмет апеляційного оскарження (рішення приймається до направлення на перевірку робіт, результати з яких оскаржуються); • відмовити в задоволенні; • задовольнити. 9.6.11. У разі задоволення апеляційної заяви щодо результатів комісією приймається рішення про зміну оцінки зовнішнього оцінювання. 9.6.12. Рішення апеляційної комісії повідомляється заявнику письмово у вигляді витягу з протоколу засідання апеляційної комісії, копії первинних бланків відповідей, картки абітурієнта зовнішнього незалежного оцінювання.
Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 16.10.2009 №937 Витяг з Порядку проведення ЗНО-2010
Зовнішнє оцінювання за рішеннями регламентних комісій регіональних центрів оцінювання якості освіти
10.1. Абітурієнти, які через об’єктивні причини не змогли взяти участь у зовнішньому оцінюванні або щодо яких були порушені процедури проведення зовнішнього оцінювання, за рішенням регламентних комісій мають право взяти участь у спеціально організованому для них тестуванні. Таке зовнішнє оцінювання проводиться лише з предмета, з якого абітурієнт через об’єктивні причини не зміг у визначені строки пройти тестування або під час тестування з якого були допущені порушення процедури. 10.2. До об’єктивних причин, які перешкодили абітурієнту взяти участь у зовнішньому оцінюванні, належать: 10.2.1. Участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, які включені до офіційних заходів, що проводяться з участю Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і туризму України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. 10.2.2. Порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання, які негативно вплинули на результати тестування, що підтверджено рішенням регламентної комісії відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. 10.2.3. Хвороба, що перешкоджає участі в тестуванні, підтверджена довідкою з відповідного закладу охорони здоров’я. 10.2.4. Смерть рідних по крові або по шлюбу. 10.2.5. Стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування. 10.2.6. Інші об’єктивні причини, що унеможливили участь у проходженні зовнішнього оцінювання. 10.3. Реєстрація абітурієнтів, які через об’єктивні причини не змогли взяти участь у зовнішньому оцінюванні у визначені Міністерством освіти і науки України строки, здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти протягом п’яти робочих днів, уключаючи день проведення зовнішнього оцінювання з відповідного предмета. 10.4. Пункти тестування для проведення зовнішнього оцінювання осіб, які через об’єктивні причини не змогли взяти участь у тестуванні у визначені строки, створюються за рішенням Українського центру оцінювання якості освіти, як правило, за місцем розташування регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 16.10.2009 №937 Витяг з Порядку проведення ЗНО-2010
Державний контроль та громадське спостереження за проведенням зовнішнього оцінювання
11.1. Державний контроль за проведенням зовнішнього оцінювання організовує Міністерство освіти і науки України у встановленому законодавством порядку. 11.2. Громадські організації, представники засобів масової інформації, навчальних закладів, батьківських комітетів, піклувальних рад, які зареєструвалися в Українському або регіональних центрах оцінювання якості освіти й отримали відповідне посвідчення, можуть здійснювати громадське спостереження за проведенням зовнішнього оцінювання. 11.3. Відкритими для громадського спостереження є: • реєстрація осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання; • проведення зовнішнього оцінювання в пунктах тестування; • перевірка та обробка бланків відповідей абітурієнтів; • розгляд апеляційних заяв абітурієнтів. 11.4. Перед початком зовнішнього оцінювання в пункті тестування громадським спостерігачам обов’язково має бути продемонстровано наявність і цілісність контейнерів, пакетів із тестовими матеріалами, процедуру розподілу обов’язків між особами, які проводять зовнішнє оцінювання в пункті тестування. Після завершення тестування – цілісність пакетів з бланками відповідей перед їх відправкою до регіональних центрів оцінювання якості освіти. 11.5. Суб’єкти громадського спостереження повинні дотримуватися вимог, визначених Міністерством освіти і науки України.
Этот текст читается в каждой аудитории перед началом тестирования.
Типова промова інструктора в аудиторії тестування Доброго дня, шановні учасники зовнішнього незалежного оцінювання! Вітаємо вас на тестуванні з ____________________________ 2009 року! (предмет тестування) Тестування у вашій аудиторії проводять старший інструктор ______ та інструктор _________ . (ПІБ) (ПІБ) Нагадуємо, що вступ до вищих навчальних закладів України здійснюється за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти. Тому ця подія є дуже важливою у вашому житті. Бажаємо успішно пройти зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень. Сьогодні ви складаєте тест з _________________________. На роботу з тестом відведено ____ хв. (На проведення тестування з математики, української мови та літератури відводиться 180 хв., історії України, фізики, хімії – 150 хв., географії, біології, іноземних мов – 120 хв.). Під час роботи з тестом просимо дотримуватися тиші та не заважати іншим учасникам. Якщо вам необхідна допомога, ви можете підняти руку, після чого до вас підійде старший інструктор або інструктор. Питання ви можете задавати лише ті, що не стосуються змісту тесту. Якщо під час тестування вам необхідно вийти з аудиторії, ви повинні підняти руку і попередити про це старшого інструктора або інструктора. При цьому слід брати до уваги, що час на виконання роботи не додається. Вихід з аудиторії дозволяється одній особі. З метою недопущення можливих порушень та зловживань до завершення зовнішнього оцінювання зошити з тестовими завданнями та бланки відповідей виносити за межі аудиторії тестування учасникам та персоналу пункту не дозволяється. У разі виходу учасника під час зовнішнього оцінювання за межі аудиторії тестовий зошит та бланк (-и) відповідей він має залишити на своєму столі, перевернутою стороною донизу. Налаштуйтеся на продуктивну працю, будьте уважними, зосередженими, не відвертайте свою увагу від виконання тестових завдань, і ваш результат буде успішним. Щиро бажаємо вам успіхів. Перед початком роботи прослухайте витяг із Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти 2009 року щодо визначення прав та обов’язків учасників тестувань. Учасники зовнішнього оцінювання мають право на: 1. Виконання тестів, які відповідають вимогам чинних навчальних програм загальноосвітньої підготовки. 2. Ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, які відповідають за організацію та проведення тестування. 3. Безпечні умови проведення тестування. 4. Отримання інформації про час і місце проведення тестування. 5. Отримання інформації про мету та програми зовнішнього оцінювання, форми тестових завдань. 6. Конфіденційність результатів тестування за шкалою 100-200 балів. 7. Апеляцію щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання (у разі подання учасником відповідної заяви до моменту його виходу з пункту тестування). 8. Апеляцію щодо результатів зовнішнього оцінювання, яка подається учасником не пізніше 15 липня 2009 року. 9. Отримання інформації про наслідки в разі порушення учасником тестування порядку і правил проходження зовнішнього оцінювання. Учасники зовнішнього оцінювання зобов’язані: 1. Не користуватися під час зовнішнього оцінювання (в аудиторіях і приміщеннях пункту тестування) в особистих інтересах, а також в інтересах інших осіб мобільним телефоном, фото- й відеоапаратурою, калькуляторами та іншими технічними засобами, друкованими й рукописними матеріалами (підручниками, посібниками, записками тощо), що можуть бути використані як додаткові джерела інформації, необхідної для виконання тесту. 2. Залишити речі, не передбачені процедурою проведення тестування, у спеціально відведеному в аудиторії місці. 3. Виконувати вказівки та вимоги фахівців, які організовують проведення зовнішнього оцінювання в межах конкретного пункту тестування, що стосуються процедури тестування. 4. Під час складання тесту не спілкуватися з іншими учасниками тестування, не передавати різні матеріали, не консультувати чи консультуватися тощо. 5. Після закінчення роботи над тестом бланки відповідей потрібно повернути фахівцям, які проводять тестування, засвідчивши це власним підписом в Аудиторному протоколі проведення зовнішнього оцінювання. У разі порушення особою обов’язків учасника зовнішнього оцінювання вона позбавляється права на продовження роботи над тестом і має покинути аудиторію, де відбувається тестування. Отримані нею результати анулюються. Пам’ятайте, що оцінка, яку ви отримаєте за результатами проходження зовнішнього незалежного оцінювання у шкалі 100 – 200 балів, є рейтинговою. Тому будь-яка допомога іншим учасникам у роботі з тестом або байдужість до порушень процедури проведення тестування, які допускають інші учасники, може погіршити ваш власний результат. А зараз ми відкриємо аудиторний пакет із тестовими матеріалами. Прошу підійти до столу інструкторів третього за списком в Аудиторному протоколі проведення зовнішнього оцінювання учасника, щоб перевірити та затвердити своїм підписом у протоколі неушкодженість пакета. Прошу _____________________________________ зробити це. (прізвище, ім'я, по батькові учасника тестування) Інструктори викликають третього за списком у Аудиторному протоколі учасника зовнішнього оцінювання, який засвідчує неушкодженість аудиторного пакета з тестовими матеріалами, ставлячи відповідну відмітку в протоколі. У разі відсутності третього учасника тестування запрошується наступний за списком у протоколі присутній. Старший інструктор записує до Аудиторного протоколу номер пакета з тестовими матеріалами та розрізає його по лінії розрізу, позначеній на пакеті. А зараз старший інструктор роздасть вам бланки відповідей. Перевірте якість друку бланків. Після чого буде здійснено кодування ваших робіт за допомогою наліпок зі штрих-кодами. Старший інструктор роздає учасникам бланки відповідей (по одному бланку А і Б або бланку А кожній особі (залежно від предмета тестування)). Після цього старший інструктор здійснює кодування бланків відповідей. Для кодування бланків використовується комплект наліпок зі штрих-кодами. Тепер я попрошу старшого інструктора роздати вам тестові зошити. Поки що не відкривайте їх. Старший інструктор роздає тестові зошити. Номер тестового зошита повинен відповідати номеру стола учасника. Перевірте, чи відповідають номери на наліпках зі штрих-кодом та тестових зошитах номеру вашого робочого місця. Перед початком роботи прослухайте інструкцію щодо роботи з тестом. Інструктор знайомить учасників з інструкцією, яку розміщено на першій сторінці тестового зошита. Учасники слухають, не відкриваючи зошити із завданнями. Пам’ятайте, що правильне заповнення бланків є частиною тестування. Заповнювати бланки відповідей можна кульковою або гелевою ручкою з чорною пастою. Раціонально розподіляйте свій час. Вам необхідно залишити час для заповнення бланка відповідей А (у середньому 10 хвилин). Якщо ви закінчили роботу з бланком А, покладіть його на край стола заповненою стороною донизу (останні два речення вживаються у разі проведення тестування з використанням бланків відповідей Б). На зворотній стороні бланка А напишіть «З правилами заповнення бланка (-ів) відповідей ознайомлений (ознайомлена). Номер мого робочого місця відповідає номерам отриманих мною зошита з тестовими завданнями та наліпки (-ок) зі штрих-кодом на бланку (-ах) відповідей» (завіряти учасникам цей текст своїм підписом не потрібно). У разі встановлення факту невідповідності номерів робочого місця та отриманих тестових матеріалів ви маєте повідомити про це старшого інструктора. На титульній стороні бланка (-ів) відповідей у спеціально відведеному місці поставте знак «Х» під номером, що відповідає номеру вашого зошита (номер зошита позначається однією позначкою). Повідомляємо, що з результатами зовнішнього оцінювання ви можете ознайомитися на своїх персональних сторінках сайту Українського центру оцінювання якості освіти через три – чотири тижні після тестування. Сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з результатами зовнішнього оцінювання ви отримаєте поштою наприкінці червня. Комплектація та заклеювання аудиторного пакета з матеріалами тестування здійснюються у присутності не менше трьох учасників, які проходили тестування в аудиторії. Після заклеювання аудиторного пакета з матеріалами тестування ви маєте право отримати свої тестові зошити, які ви будете використовувати для ведення чорнових записів. Учасники, які мають таке бажання, повинні дочекатися завершення тестування в аудиторії або протягом 30 хвилин після його завершення в пункті повернутися до аудиторії, де вони проходили зовнішнє оцінювання, та забрати свої зошити з тестовими завданнями. А зараз відкрийте тестовий зошит і перевірте якість друку та кількість сторінок. Їх має бути ___. Відтепер розпочинається відлік часу, який визначено для виконання тесту. Розпочинайте працювати. Успіхів!
И ещё раз хочу добавить, что конечно-же, можна понять мать и жаль ребёнка, но в ситуации нужно рассмотреть все стороны. Это хорошая тема для журналистов, тем более, что известны все действующие лица и есть возможность побеседовать и с наблюдателем, и с инструкторами, и с ответственными за пункт тестирования.
гражданин
гражданин
старейшина
Leonid S. Sukhorukov
старейшина
Leonid S. Sukhorukov