Мова і влада

0
Горожане
+ 180
Великий Гуру
адвокат Ульянов,
Приємно спілкуватися з розумною людиною, не зважаючи на 1:37 на годиннику. Але з Вашими посилами погодитися не можу.[quote=адвокат Ульянов]1. Українська мова існує як данність. Гарна чи погана, діалект вона чи основна - мені байдуже. У цієї мови є література - містечкова вона чи світова, мені байдуже, але вона існує.[/quote]
Українська мова, дійсно існує і має право на існування. На цій мові спілкується та думає декілька мільйонів людей. Для мене ключове поняття - думає. В кожній людині заложена культурологічно - мовна константа. В 19 столітті, українська культура та література Наддніпрянської України була складовою частиною загальноруської культури (ніхто Шевченка чи Куліша не вважав "неросійськими письменниками"). Політичні процеси початку ХХ століття змінили акценти і "український" - стало значити "не російський". Таке значення зберіглося і до теперішнього часу. Так до чого я веду: якщо людина думає по-російськи, але відчуває свою причетність до української культури - це є великий дисонанс. Можливо це викликано модою.[quote=адвокат Ульянов]2. Є українська держава - це данність, вона існує, вона має територію, атрибути, отже, є українська нація[/quote]
Також сумнівний аргумент: є визнана ООН держава Сомалі, якої, насправді, не існує, як не існує сомалійської нації. А є, наприклад шотландська нація, в якої немає держави.
[quote=адвокат Ульянов] Вважаю, що культивація російської мови веде до ніелювання української нації та поступового її знищення, оскільки без мови вона асимілюється з росіянами.[/quote]
В сучасному світі асіміляції відбуваються скрізь. А нації (політичні, як українці) можуть бути багатомовні: франкоканадці, швейцарці і т.інш.
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
yur
Горожане
+ 4
Гастарбайтер
Основное назначение языка - передача информации. Люди должны понимать друг- друга. Мне кажется это главное назначение языка, а не обозначение или выделение народа живущего на отдельной территории . В украинском полно слов заимствованных из языков соседних народов, но честно говоря придумывание украинских слов раздражает. Не нужно этого. Язык должен жить и развиваться вместе с народом, а не по указке политических филологов.
wog
Забаненные
-1
Залетный
Соль в том, что мова никому не нужна: ее как ФРанкенштейна пытаются оживить (причем явно с польским уклоном), а оно не хочет, бо никому не потрибна. Навить задарма. А сколько денег вложили в ёё пошырення при помаранчах?!?! Жизнь сама расставляет все на свои места.
Кстати, прикидываясь Вангой скажу: следующим шагом после украинизации был бы переход на латиницу (сужу по сербской сценарию). Ну а далее и окатоличивание населения по плану: католики уже построили храм у нас и в планах просветительский центр (правда, прихожане храма даже на мове не разговаривают - тилькы польскою мовою). И, кстати, построили его в эпоху помаранчей, что наводит на мысли.
wog
Забаненные
-1
Залетный
ulysses
23:36, 19.04.2013

адвокат Ульянов писал:Щонайменше мені потрібна. Також поїдьте на Західну україну та скажіть там про те, що мова не потрібна і почуйте, що про вас думають.


пальцем в небо: был я на западной - им только запшекать осталось, они фактически на польском разговаривают. И, кстати, у них беспамятства еще сильнее чем у нас - оно там поколениями культивировалось со времен Речи Посполитой.

адвокат Ульянов писал:Життя, як окремої людини, так і держави, слід направляти, а не пускати за течією.
Добровільна відмова держави від власної мови не буде зрозуміла нікому в світі - посадових осіб держави, які це зроблять, будуть сприймати як холуїв, а не як представників держави.
Наявність окремою мови у нації - це просто навіть самоповага.
Називатись українцем і виступати проти української мови - це, ІМХО, якесь розумове збочення.


напишите это Конгрессу США - может они, убогие Вас послушают, и быстро, на коленках, по примеру Украины, свою мову забацають. Вам еще бредить не надоело? вроде жара прошла.....

адвокат Ульянов писал:Я допускаю, що можна любити свою країну, турбуватись про неї і все таке, і не знати свої мови, бо батьки не навчили - це можна зрозуміти і прийняти і нічого в цьому немає такого, що не можна було б перенести. Але якщо при цьому активно виступати проти того, щоб держава мала свою мову та пишалась нею, щоб твої діти навчались цій мові та спілкувались нею - це, на моє глибоке переконання не що інше як розумове збочення. Так бути не повинно у нормальної людини і нормального громадянина.


Пан адвокат, оставьте свои красноречие судам - может там тоже уже не смотрят на факты и историю, и верят только словесам...
Так вот: мой язык русский. И я им горжусь, а также горжусь Историей своей Земли, как неотъемлемой частью и колыбелью Русской цивилизации (напомню - Киев - мать городов русских, а не украинских). И в 91году русскоязычному населению было обещано равноправие языка. А если теперь кто-то не хочет этого и начинает навязывать мову (что абзацем выше Вы тоже пытаетесь), то тогда посылаем в попу нэзалэжнисть и присоединямся к России!
Горожане
+ 22
Почетный
старейшина

wog писал:напомню - Киев - мать городов русских, а не украинских


Скорее - руських, т.е. русичей, а русичи - это прародители не только русских, но и и украинцев и белорусов. Это "месье" Карамзин из скромности "попутал" слова Нестора летописца.
Горожане
+ 4
Гастарбайтер
Старший сержант запаса,


Ну, Ви б іще Гомера згадали! І.Нечуй-Левицький коли жив? З того часу світ змінився, не те, що мова українська.
wog
Забаненные
-1
Залетный
[quote=адвокат Ульянов]Це - шовінізм, який у багатьох росіян в крові, за що їх і не люблять.[/quote]
О! а вот пошел вход любимый выслив "росийскький шовинизм". Обычно свидомые его повторяют, как мантру. А вот взяли бы и поинтересовались, откуда и почему и оказалось бы, что огромную роль в формировании русского самосознания оказали малоросы, не говоря уже о расширении границ РИ. Но им это не сказали: зачем быдлу знать об этом - нужно активно поддерживать миф о том, что москали всю историю не давали жить "украинцам".[quote=адвокат Ульянов]Правильно казати - колискою словянської цивілізації, якщо вже щось хотіли розумне сказати.[/quote]
Как поправите летописи - тогда и будем считать. [quote=адвокат Ульянов]Коли закінчуються слова - в хід йдуть погрози та кулаки.
Це - по-російськи, це там модно. [/quote]
А на Сечи было по-другому? Там бы Вам уже за эту писанину уже бы высекли.[quote=адвокат Ульянов]Автокефалія і розкол - це різні речі.[/quote]
Предлагаю помолчать - Вы не в теме.[quote=KataRina]Скорее - руських, т.е. русичей, а русичи - это не прародители не только русских, но и и украинцев и белорусов. Это "месье" Карамзин из скромности "попутал" слова Нестора летописца.[/quote]
ничуть. он перевел на язык того времени. Или ему нужно было перевести как "украинских"?
Горожане
+ 22
Почетный
старейшина

wog писал:ничуть. он перевел на язык того времени. Или ему нужно было перевести как "украинских"?


продолжайте прикидываться непонимающим о чем идет речь, у вас хорошо получатся,
Горожане
+ 509
Аксакал
Очень показательная тема. За что я люблю больших собак и не люблю маленьких? Большой пес, уверенный в своей силе (правоте) всегда ведет себя спокойно и уравновешенно, не проявляя признаков немотивированной агрессии. А маленькая шавка громко и злобно заливается, норовя еще и куснуть за ногу...


адвокат Ульянов, Старший сержант запаса, Юлія Билина -

В теме участвовать не буду, но почитаю с удовольствием:-)
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Горожане
+ 4
Гастарбайтер
wog

Цитата:был я на западной - им только запшекать осталось, они фактически на польском разговаривают. И, кстати, у них беспамятства еще сильнее чем у нас - оно там поколениями культивировалось со времен Речи Посполитой.



Напевне, ми з Вами були на різних "західних" Бо я буваю регулярно і в Львівській, і минулого року - на Волині - не помітила "беспамятства" і "фактично польської". Спілкуються люди по-різному, в залежності від культурного рівня. А якщо Ви про суто фонетичні особливості (наголоси і т.п.), так поїдьте в Бєлгородську область чи на Кубань - почуєте вплив української. То хіба з цього можна робити висновок, що тамтешні мешканці - не патріоти свого краю і не хочуть знати російської? Прикордонний взаємовплив - природнє явище для будь-яких близьких за походженням мов.
 
Предупреждение.
  • Все ваши сообщения будут отправлены на модерацию.
Написать ответ
Ваше имя
  1. жирный
  2. курсив
  3. подчёркнутый
  4. перечёркнутый
  5. цитата
  6. Спойлер Введите название спойлера (не обязательно):
  7. ссылка Введите адрес ссылки:
  8. смайлы
  9. картинка Введите адрес картинки:


    Выравнивание:
  10. Видео Введите адрес ролика (YouTube, RuTube, Vimeo, VK):

    Для RuTube и VK скопируйте код для вставки (iframe)
  11. цвет текста
  12. Слева
  13. По центру
  14. Справа
  15. скрытый
  16. информация