Жизнь после Детского Дома

0
Горожане
+ 31
Заслуженный
пенсионер
Newsmaker
17:57, 06.09.2011
Уважаемые, форумчане.
На примере Комаровской школы-интернат, мы столкнулись с проблемой распределения и поступления детей, после окончания 9-го класса. (им предложили небольшой выбор:либо учитель физкультуры, либо микробиолог). Но мечты у некоторых детей далеки от этих специальностей. Поэтому недолго думая, мы с Ксюшей обзвонили и объездили часть ПТУ и техникумов, узнали готовы ли они принять детей и на каких условиях. Предлагаю в этой теме размещать информацию об учебных заведениях и условиях поступления для детей из ДД и интернатов. Сформировав общую базу по Украине, мы сможем помочь многим из них пойти по жизне на более твердых ногах, чем то, что могут они себе позволить(если это можно так назвать) на данный момент.

Прошу обратить внимание на то, что им на время учебы необходимо общежитие. Поэтому рассматриваем и выкладываем инфо только о заведениях с общагой.

Прошу в информации указывать следующие данные:
-наименование учебного заведения
-адрес, телефон, контактное лицо по детям сиротам и льготникам
-льготы при поступлении
-льготы во время учебы(бесплатное питание, пайки, мат.помощь и проч.)\
-перечень специальностей


Вот такая интересная тема сущестует на сайте "Детдом инфо"

Аналогичный сбор информации по учебным заведениям города Кременчуга было бы полезно провести. И ознакомить учеников выпускных классов интерната им. Макаренко и интерната на Остапа Вишни с возможностями профессионального выбора.

На страницах форума Детдом инфо найдена ссылка на справочник по учебным заведениям Украины
http://www.mon.gov.ua/education/prof-tech/dovidnik3.xls

По Кременчугу следующий список профессионально- технических заведений:

Вище професiйне училище №7 м.Кременчука 51119

39726, м. Кременчук, вул.Московська,14



Облiковець з реєстрацiї бухгалтерських даних; Оператор комп`ютерного набору
Муляр
Паркетник; Столяр будiвельний
Маляр; Штукатур; Лицювальник-плиточник
Електрозварник на автоматичних та напiвавтоматичних машинах; Електрогазозварник
Слюсар-iнструментальник
Електромонтер з ремонту та обслуговування электроустаткування
Контролер верстатних та слюсарних робiт (верстатнi роботи); Контролер зварювальних робiт
Верстатник широкого профiлю
Верстатник широкого профiлю; Оператор верстатiв з програмним керуванням

Кременчуцький професiйний лiцей нафтопереробної промисловостi
м. Кременчук, пр. 50 рокiв Жовтня, 42 4-05-89

Офiцiант; Кухар
Штукатур; Лицювальник-плиточник
Електрогазозварник
Приладист(електронна технiка); Слюсар з контрольно-вимiрювальних приладiв та автоматики (електронiка)
Оператор технологiчних установок; Приладист(електронна технiка)
Лаборант хiмiчного аналiзу

Професiйно-технiчне училище №22 м.Кременчук 51304

39631, м. Кременчук, проiзд 40 рокiв ДАI,5

Конторський службовець (бухгалтерiя)
Електрогазозварник
Слюсар-iнструментальник
Слюсар-ремонтник
Слюсар з механоскладальних робiт; Слюсар з ремонту автомобiлiв
Верстатник широкого профiлю
Водiй автотранспортних засобiв
Тракторист-машинiст сiльськогосподарського виробництва


Професiйно-технiчне училище №26 м.Кременчука 21081

39601, м. Кременчук, вул.Чкалова,4

Контролер-кассир
Кухар
Електрозварник на автоматичних та напiвавтоматичних машинах; Електрогазозварник
Слюсар з механоскладальних робiт
Електромонтер з ремонту та обслуговування электроустаткування
Верстатник широкого профiлю
Машинiст тiстообробних машин; Формувальник тiста; Тiстороб; Пекар
Машинiст крана (кранiвник)

Решетилiвський художнiй професiйний лiцей 21396

38400, смт Решетилiвка, вул.Ленiна,61

Живописець
Кравець; Килимарниця
Вишивальниця
Вишивальниця; Кравець
Вишивальниця; Закрiйник

Кременчуцький професiйний лiцей сфери послуг 62034
39607, м. Кременчук, вул.Пролетарська,56

Кухар
Продавець продовольчих товарiв; Контролер-кассир
Кондитер; Кухар
Тiстороб; Кондитер


Кременчуцьке професiйно-технiчне училище №1 05366-2
39600, м.Кременчук, вул.40 рокiв Жовтня,10/30

Тесляр
Слюсар-електромонтажник
Токар

Кременчуцький професiйний лiцей iм. А.С.Макаренка 23286
39617, м. Кременчук, вул.Красiна,103

Перукар (перукар-модельєр 2, 1 класу)
Перукар (перукар-модельєр 2, 1 класу); Манiкюрниця
Слюсар-ремонтник; Електрогазозварник
Кравець
Закрiйник
Закрiйник; Кравець
"Научиться танцевать танго – это означает овладеть искусством танцевать вдвоем и непринужденно общаться." Диего Аришаг
Горожане
-2
Почетный
гражданин
Peppi,
Колледж КДПУ, верней КДУ уже. Находится в Крюкове. Общежитие есть, льготы при поступлении есть, питание льготное кажется тоже есть.
В этом ненормальном мире даже нормальный человек считается ненормальным в виду его нормальности.
Все грамматические ошибки являются уникальным стилем автора и обсуждению не подлежат!
Горожане
+ 65
Почетный
старейшина
Я знаю, что дети из интерната Макаренко поступали успешно в медколледж. Весь социальный набор там присутствует. Есть поступившие в КДПУ и даже в полтавские и киевские вузы. С выпускниками интерната О.Вишни деле обстоят похуже. Им, как правило, дорога открыта только в ПТУ. Основная масса поступает в ПТУ в Миргороде, Гадяче, Зенькове (номеров, к сожалению не помню), там есть спецгруппы для детей с органиченными возможностями. Специальности: мастер по ремонту обуви, столяр, маляр-штукатур, швея. В кременчуцкие ПТУ тоже поступают, в ПТУ№26 и 29. В основном на поваров, официантов-барменов, швей. С общежитием и льготами там тоже как-будто порядок. Можно пройтись по учебным заведениям и поуточнять эти моменты.
Как низко смотреть на всех свысока!
Leonid S. Sukhorukov
Горожане
+ 31
Заслуженный
пенсионер
Анна Цяцько

Тільки один випускник інтернату ім. А.Макаренка цього року вступив до вищого навчального закладу.
Всі інші або навчаються в училищах, або ніде не навчаються. Як складається доля дітей, які залишили стіни інтернату, і що їх чекає, коли вони закінчать навчання? “ВК” шукав відповіді на ці питання.

Розібрали меблі, бо не вистачило грошей
Половина учнів кременчуцького ПТУ №6 – випускники інтернату ім. Макаренка. Нещодавно вихідці з інтернату розібрали крісла в червоному кутку свого гуртожитку. Підлітки витягли з меблів усі металеві деталі та здали їх на металобрухт.
Людмила Ноздріна, заступник директора ПТУ з виховної роботи, вважає, що до такого кроку учні вдалися, коли у них скінчилися гроші. За її словами, випускники інтернату, нинішні учні училища, отримали невиліковну звичку нічого не робити самим і постійно чекати на допомогу.
Про те, як живуть колишні вихованці інтернату ім.Макаренка в стінах ПТУ №6 і що на них чекає після його закінчення, «ВК» розповіла Людмила Ноздріна.

– Підлітки розібрали меблі, бо їм не вистачало грошей. Скільки грошей і яким чином колишні інтернатівці отримують від держави?
– Учні ПТУ кожного місяця отримують стипендію 149 грн., а також раз на рік їм видається одяг. На першому курсі на 595 грн., на другому і третьому – 277 грн. Крім того, ПТУ забезпечує своїх учнів щоденним триразовим харчуванням.

– Чи були покарані учні за свій вчинок?
– Посварили, пояснили, що так робити не можна. А що ми ще можемо зробити, не писати ж заяву в міліцію, вони ще діти.

– Які ще проблеми у підлітків ПТУ №6?
– Проблем дуже багато. Але найболючіша – це алкогольна та наркотична залежність. Принаймні 11 вихованців-сиріт потребують негайного лікування у наркологічному диспансері. Але ми не можемо їх туди відправити через малий вік і небажання лікуватися – примусово в диспансері не лікують. Та я впевнена, що цих дітей необхідно ізолювати від інших, бо вони соціально небезпечні.
У нас немає навіть штатного психолога. А психолог з ЦСССДМ приходить тільки раз на тиждень. Але й вона каже, що без бажання дітей нічим не може їм допомогти. І як можна допомогти хлопцю, якого всиновили, а потім відмовилися, бо він продав усе цінне, що було в квартирі? Ці діти думають: «Я народився в сім’ї алкоголіків, тому я все одно буду таким же самим, як, мої батьки».
Інша причина педагогічних проблем полягає в низькій оплаті праці в ПТУ. Тому в гуртожитку всього два вихователя на всіх учнів.

– Чи можуть випускники ПТУ продовжувати жити в гуртожитку якийсь час?
– На жаль, ні. Одразу по закінченню училища ми передаємо всі документи місцевим радам, за якими закріплені діти. Там вже вирішують їх подальшу долю.

– Що потрібно зробити, аби хоч якось вирішити проблеми та покращити життя ваших вихованців?
– Цих дітей необхідно переключити на якесь хобі. В нашому гуртожитку немає навіть елементарного – шахів, шашок, футбольних м’ячів… Можливо, якби в гуртожитку відкрили якусь секцію, діти зацікавилися б. Але училище не має для цього ні фінансів, ні працівників. Щоб ввести в штат ще одного вихователя, нам потрібно когось скоротити.


Гуртки за інтересами в професійно-технічному училищі з’являться, вочевидь, не скоро. Зате в гуртожитку на вікна вже поставили металеві грати.

Про те, як держава піклується про дітей-сиріт, які випустилися з інтернатів, “ВК” запитав у Тетяни Одерій, начальника міського відділу сім’ї та молоді.

– Як діти-сироти та діти, батьки яких позбавлені прав, забезпечуються житлом у нашому місті?
– На сьогодні в черзі на житло 31 дитина і ще 3 дитини, які цього року закінчують міські училища. Це ті, у кого взагалі немає ніякого житла і є великі проблеми з реєстрацією. Більшість же дітей-сиріт отримують квартири померлих батьків або частину квартири. Але багато з тих дітей, хто вже має своє житло, мають великі проблеми задаптацією в суспільстві. Особливо це стосується дітей з інтернату ім. Макаренка, які звикли, що все за них зроблять дорослі.
Також ми прагнемо створити соціальний гуртожиток для таких дітей і Центр матері і дитини. Але все це тільки в планах на майбутнє. Хоча в обласному бюджеті вже виділили 500 тис. грн. на цей проект.

– А де ж живуть діти, які не мають житла?
– Хто де може, там і живе. У далеких родичів, знайомих...

– Чи є спеціальні програми по влаштуванню на роботу колишніх інтернатовців після закінчення навчання? І хто повинен за це відповідати?
– За працевлаштування таких дітей відповідає керівник того навчального закладу, в якому вони навчаються. Взагалі, всі діти–сироти знаходяться під опікою директора навчального закладу, і він несе за них відповідальність.

– До якого віку передбачені державні виплати дітям–сиротам?
– Взагалі, до 18 років. Якщо дитина навчається у спеціальному або вищому навчальному закладі, то виплати продовжуються до моменту закінчення закладу. Тобто максимальний термін – до 23 років.

– Чи встановлені міською радою стипендії для дітей–сиріт для вступу в державний вуз?
– Ні, таких стипендій немає. Але вони й непотрібні. Щоб безкоштовно навчатися, такій дитині потрібно тільки здати документи до ВНЗ і скласти іспити хоча б на “трійки”.

“Я хочу допомагати таким, як я...”

Дмитро Шуляк – єдиний хлопець, який вступив до університету, серед своїх колишніх однокласників. Випускник інтернату ім. Макаренка навчається на першому курсі кременчуцької філії університету “Україна” за спеціальністю “Фізична реабілітація” безкоштовно. Серед одногрупників у Дмитра багато друзів і загалом він не відрізняєть від інших. Свій вступ до університету хлопець не вважає подвигом, а навпаки, звичайним продовженням навчання.

– Чому ти вирішив вступити саме на цей факультет? І як взагалі прийшла думка вступити до університету?
– Я ще в інтернаті займався спортом. А коли дізнався, що є така спеціальність, вирішив, що можу займатися улюбленою справою і допомагати таким людям, як я.

– Де і ким ти збираєшся працювати після закінчення університету?
– Я ще не визначився, але варіантів декілька. За своєю спеціальністю я можу працювати і тренером в спортивному клубі чи секції, і массажистом, і безпосередньо реабілітологом.

– Раніше ти жив в інтернаті. Де ти живеш зараз?
– Зараз я живу зі своєю бабусею. Трохи згодом мрію винайняти власну квартиру.

– А що з твоїми батьками?
– Тато не жив з нами від мого народження. Зараз у нього інша сім’я. А маму позбавили батьківських прав.

– Ти отримуєш якісь гроші від держави?
– Ні, зараз не отримую. Але в інтернаті мені сказали, що мені повинні виплатити досить пристойну суму грошей, коли я закінчу університет. Поки що я не займався цим питанням, але скоро обов’язково все з’ясую.

– А чи складно отримати вищу освіту таким, як ти? І що для цього потрібно?
– Я думаю, що не складно. Я ж навчаюся. Наші викладачі говорять: “Знання за спиною не носити”, тому потрібно мати тільки бажання.

P.S.
Коли версталася газета, Людмила Ноздріна повідомила редакції про черговий погром в гуртожитку ПТУ №6. Цього разу колишні вихованці інтернату ім. Макаренка напилися до несамовитого стану й почали вибивати вікна й двері, щоб купити ще горілки і клею. Коменданти й вихователі всю ніч "відкачували" вихованців. Двоє працівників ПТУ №6 вже написали заяви про звільнення.

статья из архива "Вестника Кременчуга" автор Анна Цяцько 2007 г.
"Научиться танцевать танго – это означает овладеть искусством танцевать вдвоем и непринужденно общаться." Диего Аришаг
Горожане
+ 28
Почетный
гражданин
Peppi,
а ПТУ№6 не хочет рассказать про условия жизни этих детей... просто так для сравнения
Молодой девушке требуется некоторое время, чтобы найти мужчину на всю жизнь. Это не мешает ей тем временем выходить замуж. (с) Колетт, фр. писательница
Горожане
+ 31
Заслуженный
пенсионер
Mashenka,
У каждого своя работа и своя ответственность перед работодателем, перед самим собой - не хотят рассказывать значит хвастать нечем...
"Научиться танцевать танго – это означает овладеть искусством танцевать вдвоем и непринужденно общаться." Диего Аришаг
Горожане
+ 31
Заслуженный
пенсионер
"Твоя карманная книжечка" для выпускников интерната, детей без родительской поеки становящихся на путь взрослой жизни.

Вы держите в руках книгу-совет, книгу-рекомендации. Уверен, что Вам, закончившим интернат, она будет полезна. У Вас свои трудности, проблемы, с которыми Вы должны справиться. Никто не сделает это за Вас
Владимир Гончаров, Председатель Правления
Благотворительного фонда „Подросток”.


На період навчання в ПТУ, технікумах, ліцеях, коледжах, інститутах, університетах Ти:
• зараховуєшся на повне державне забезпечення;
• одержуєш стипендію (на 50% більше, ніж отримують в цьому закладі) не залежно від того, скільки Тобі років;
• кожен рік (протягом 30 днів після початку навчального року) отримуєш гроші для придбання навчальної літератури в розмірі 3 місячних стипендій;
• забезпечуєшся безкоштовним харчуванням, одягом, взуттям, необхідним інвентарем;
• забезпечуєшся житлом (місце в гуртожитку);
• маєш право на безкоштовний проїзду в громадському транспорті, якщо в Тебе є Єдиний квиток;
• повністю отримуєш заробіток в період проходження виробничої практики і виробничого навчання.
Якщо Ти, навчаючись в якомусь закладі, приїжджаєш до нього у вихідні та святкові дні чи канікули, - маєш право на безкоштовне харчування і проживання.
При вступі до професійних технічних закладів і вищих навчальних закладів Тобі видається:
- комплект нового одягу і взуття на суму не менш 70 грн.;
- грошова допомога в розмірі близько 10 грн.
Пам’ятай! Якщо Ти будеш навчатися не старанно, незадовільно, прогулювати заняття, порушувати правила внутрішнього розпорядку або навчальну дисципліну – Тебе відрахують зі складу студентів, тобто виженуть із закладу.
А якщо Тебе відрахували з якоїсь іншої поважної причини (за власним бажанням, з сімейних обставин, за станом здоров’я) – Ти можеш бути поновлений у навчанні через деякий строк. Крім того, Якщо Ти береш академічну відпустку за станом здоров’я та медичним висновком, за Тобою зберігається на весь період академічної відпустки повне державне забезпечення та виплачується стипендія.
Але краще не наживати собі зайвих проблем та не допускати ситуацій із відрахуванням.
Після закінчення навчального закладу та отримання професії Ти:
• забезпечуєшся роботою відповідно спеціальності і кваліфікації;
• отримуєш одяг, взуття, необхідний інвентар і обладнання. (За бажанням, Тобі може бути видана грошова компенсація в розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття);
• отримуєш одноразову грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів (близько 500 грн.).

Пам’ятай! У реальному житті Ти можеш зітнутися з тим, що ці умови не виконуються, і Ти не отримуєш зазначених пільг. В цій ситуації Ти повинен спокійно повідомити керівництву закладу про те, що Тобі відомо стосовно пільг (допомоги) та ввічливо вимагати їх. Якщо у Тебе не виходить, Ти можеш звернутися до Служби у справах неповнолітніх, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в тому районі, місті, в якому Ти живеш, і разом із спеціалістами ви розв’яжите цю проблему.
Написані вище суми грошей – це станом на 2004 рік, вони можуть змінюватися як в більшу, так і меншу сторону.

Корисні телефони:
Відділ інтернатних закладів Головного управління образования и науки Луганской областной государственной администрации,
8 (0642) 53-44-65
Луганська обласна служба у справах неповнолітніх: 8 (0642) 58 58 66
Луганський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: 8 (0642) 58-18-13


Как оформить пенсию по потере кормильца?

Когда человек работает и доживает до 60 лет (женщины – 55 лет), то он начинает получать пенсию по возрасту. Но если он умер, а у него остались нетрудоспособные родственники (дети, неработающие члены семьи, инвалиды), то они имеют право получать пенсию по потере кормильца.
НО: пенсию дадут только в том случае, если умерший проработал определенное количество лет (у него есть трудовой стаж, который записан в трудовой книжке).
Имеют право на получение пенсии по потере кормильца:
• те, у кого умерли и отец, и мать (или один из них);
• те, у кого, родителей лишили родительских прав, а потом они (или кто-то из них) умер;
• те, чьи родители (или один из них) признаны безвестно отсутствующими или объявлены судом умершими;
• до 23 лет могут получать пенсию по потере кормильца те, у кого умерли и отец и мать (не зависимо от того, учатся ли они после интерната или - нет);
• те, у кого умер один из родителей, могут получать пенсию, пока им не исполнится 18 лет, а после 18 лет - только если они учатся на дневной форме обучения (или до конца учебы или до 23 лет).


Размер пенсии.
Пенсия выплачивается каждый месяц.
На одного человека выплачивается 50%, т. е. половина размера пенсии по возрасту умершего. Сумма денег зависит от того, сколько лет работал этот человек.
Если после смерти человека осталось 2 или больше нетрудоспособных, то им платят 100%, т. е. всю сумму денег пенсии по возрасту умершего. А они уже делят эту сумму между собой в равных частях.
Если умерли оба родителя, то круглым сиротам – плюсуют пенсию по возрасту умершего отца и пенсию по возрасту умершей матери. И от этой суммы платят половину (50%) или всю(100%) .

Для того чтобы назначили пенсию по потере кормильца нужно:
1. Обратиться в пенсионный фонд (как правило, он находиться в здании исполнительного комитета госадминистрации) в том городе или районе, где находится интернат, а если Ты уже закончил интернат, то в том городе, где Ты будешь жить, но, учти, что все документы надо будет собирать там, где жил умерший.
2. Написать заявление о назначении пенсии.
3. К заявлению приложить свидетельство о смерти родителей (одного из родителей). Его дадут в РАГСе (он, как правило, находится в этом же здании).
4. Свое свидетельство о рождении.
5. Копию трудовой книжки. (Нужно побывать на последнем месте работы умершего). Или другие документы, которые подтвердят его трудовой стаж.
Это еще не все документы, которые будут нужны для того, чтоб Тебе назначили пенсию по потере кормильца. Они нужны разные для каждого отдельного человека. Но в любом случае, когда Ты обратишься в пенсионный фонд – там Тебе все объяснят и подскажут, где брать каждый документ.


Полезные телефоны:
Луганский Областной пенсионный фонд: 8 (0642) 58-56-48


Скачать "Твоя карманная книжка" рекомендации ко взрослой жизин интернатовцам.
"Научиться танцевать танго – это означает овладеть искусством танцевать вдвоем и непринужденно общаться." Диего Аришаг
Горожане
+ 28
Почетный
гражданин
Девочки и мальчики!!!
Очень срочно!!!
В Кременчуге осталось 4 выпускницы интерната Макаренко, две участся в нашем университете и живут в общежитии, две учатся в педагогическом училище и тоже живут общежитии.
Очень срочно нужна посуда:
1. Кастрюли
2. Сковородки
3. Тарелочки мисочки

Объем посуды может быть не большим

Пожалуйста посмотрите может у кого-то что-то лишнее есть?
Молодой девушке требуется некоторое время, чтобы найти мужчину на всю жизнь. Это не мешает ей тем временем выходить замуж. (с) Колетт, фр. писательница
Горожане
+ 16
Местный
МОГУ ПОМОЧЬ ПОСУДОЙ!
sharobant.at.ua
Горожане
+ 28
Почетный
гражданин
Dobrynina, буду рада передать девченкам, Оля, когда тебе будет удобнее?
Молодой девушке требуется некоторое время, чтобы найти мужчину на всю жизнь. Это не мешает ей тем временем выходить замуж. (с) Колетт, фр. писательница
 
Доступ закрыт.
  • Чтобы отвечать в темах данного форума Вам нужно авторизоваться на сайте