Вопрос юристам или адвокатам

0
Far
Горожане
+ 66
Заслуженный
пенсионер
фирма отказывается выдавать справку о доходах. Мотивируя личным характером.
Что делать?
— Я знаю ВСЁ! — сказала Википедия.
— Во мне всё можно найти! — похвастался Google.
— Я самый главный в мире! — заявил Internet.
— Ну, ну… — тихо ответило электричество.
Горожане
Гражданин

Far (08.06.2013, 11:16) писал:фирма отказывается выдавать справку о доходах. Мотивируя личным характером.
Что делать?


Рассказать им об

Цитата:Стаття 41. Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці

Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю -

тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці крім порушення, передбаченого частиною третьою цієї статті -

тягне за собою накладення штрафу на працівників від чотирьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення встановленого порядку повідомлення (надання інформації) центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, про нещасний випадок на виробництві -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, і на фізичних осіб, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

{Стаття 41 із змінами, внесеними згідно із Законами № 8/95-ВР від 19.01.95, № 55/97-ВР від 07.02.97, № 1979-III від 21.09.2000, № 1027-VI від 19.02.2009, № 4714-VI від 17.05.2012, № 4837-VI від 24.05.2012}


http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/paran210#n210

Marusya Klimova (06.06.2013, 09:26) писал:Привет! Есть вопрос. По графику мне положен отпуск. Написала заявление на отпуск. Директор сказал, что если мое заявление не подпишут три его зама, то заявление он не подпишет. Это правомерно?


Цитата:Захист права на відпустки

Після того, як з роботодавцем узгоджено всі дати та визначено графік відпусток, все ж, інколи трапляється, що він наводить якісь причини з метою не відпустити працівника. При цьому він може посилатись на те, що у відділі залишиться мало працівників, або ж мотивувати це тим, що є незавершені завдання, які інші робітники не в змозі виконати, обіцяючи при цьому відпустити у відпустку через місяць-два.

Звичайно, навіть якщо такі обставини дійсно мають місце, вони не є підставою для відмови у наданні відпустки. Графік відпусток для того і створюється, щоб заздалегідь можна було спланувати роботу організації і розподілити навантаження на працівників.

Таким чином, відмова у наданні відпустки у передбачені графіком строки – пряме порушення трудового законодавства.

Якщо є сумніви в порядності роботодавця – ні в якому разі не можна самовільно виходити у відпустку навіть якщо згідно затвердженого графіку вона уже почалась, оскільки поки керівник не підписав наказ про надання відпустки, неявка працівника на роботу може кваліфікуватись, як прогул, за який законодавством передбачено звільнення з роботи.

То ж для того, щоб отримати законну відпустку, перш за все, необхідно написати заяву про відпустку та заяву, у якій, виклавши всі обставини та власні міркування, попросити надати письмову мотивовану відмову у наданні відпустки. Ці дві заяви слід відправити рекомендованим листом з повідомленням про вручення – у такому разі будуть докази того, що адресат їх отримав. Якщо не зафіксувати факт подачі заяви про відпустку – формально роботодавець може посилатись на те, що не отримував ніякої заяви і його відмова вважатиметься законною.

Навряд чи роботодавець знайде підстави, які справді можуть завадити працівнику піти у відпустку і сумнівно, що він у письмовій відповіді буде наводити такі ж безґрунтовні причини, що й в усній розмові, проте факт надіслання двох згаданих заяв може довести, що її написав наполегливий працівник, який просто так не відмовиться від своїх намірів, що врешті-решт змусить роботодавця рахуватись з нормами законодавства. Проте основне те, що, при зареєстрованій заяві відмовити у наданні відпустки роботодавець не має права.

Якщо відпустку все ще не надають, наступним кроком може бути написання скарги до Державної інспекції України з питань праці, яку указом Президента України «Про Положення про Державну інспекцію України з питань праці» від 06 квітня 2011 року №386/2011 визначено центральним органом виконавчої влади, основним завданням якого є нагляд та контроль за дотриманням законодавства про працю.

Не можна говорити, що така скарга є не результативною, проте часто бажаного результату доводиться чекати занадто довго.

За ненадання відпустки в установлений графік до адміністративної чи іншої відповідальності роботодавця притягнути неможливо, оскільки законодавство такої відповідальності не передбачає, проте суд може зобов’язати його вчинити певні дії.

Отже, після того, як підтверджено факт отримання роботодавцем заяви про надання відпустки а іти у відпустку все ще не дозволяють, працівник має право звернутися до суду з позовом про зобов’язання роботодавця надати щорічну відпустку.

В такому разі навіть не доведеться сплачувати судовий збір, оскільки п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI передбачає, що позивачі звільняються від сплати судового збору за подання позовів з вимогами, що випливають із трудових правовідносин.

Хоч розгляд даної справи й може бути безкоштовним і справу працівник виграє, проте подача позову до суду є свого роду крайністю, оскільки більш охоче відпускають у відпустку тих, у кого з роботодавцем хороші стосунки.

І на останок ще одна крайність, яка може допомогти вирішити проблему швидше, ніж суд – покласти на стіл роботодавцю дві заяви: одну про надання відпустки, а іншу про звільнення. Якщо працівник і справді такий незамінний, як говорить роботодавець, мотивуючи свою відмову у наданні відпустки, то питання може вирішитись позитивно і дуже швидко.

Отож, яким саме способом захищати своє право на відпустку за графіком – вибір самого працівника і за різних ситуацій цей вибір може бути різним, проте в кожному випадку він має бути зважений і без несподіваних наслідків.

Юрій Бабенко
Адвокат, начальник юридичного відділу по роботі з фізичними особами
Адвокатської компанії "Кравець і Партнери"


Джерело
Горожане
+ 117
Почетный
старейшина

Far (08.06.2013, 11:16) писал:фирма отказывается выдавать справку о доходах. Мотивируя личным характером.Что делать?

Отправьте запрос на справку по почте с уведомлением. И напишите, что если не выдадут придет дядя из охраны труда и поможет им ее написать.
Найкраще, "створене мною" - це мої діти... Дякую що ви є...
Горожане
0
Проездом
Огромное спасибо за ответ!!!!
Горожане
+ 6
Местный
Kirill-ua
15:48, 15.06.2013
Добрый день! Есть на руках судовое решение о признании долга около 40000 грн, поданы документы в исполнительную службу, но естественно никто и ничего там не "успевает". Как можно ускорить процесс или возможно есть фирмы, которые специализируются на возвратах долгов?
Ты должен быть сильным, иначе зачем тебе быть. (В. Цой)

Я XоXоL!
Горожане
Гражданин

Kirill-ua (15.06.2013, 14:39) писал:Добрый день! Есть на руках судовое решение о признании долга около 40000 грн, поданы документы в исполнительную службу, но естественно никто и ничего там не "успевает". Как можно ускорить процесс или возможно есть фирмы, которые специализируются на возвратах долгов?


Да конторы такие есть(я тут с тренировки пешком шел пару дн ей назад с Киевской в центр - видел бигборд с подобными услугами, но непомню где именно), но это нелегально... Исполнение судебных решений возлагается на гос. струкруты - исполнительная, милиция, пенитенциарная и т.д.
Горожане
+ 16
Гражданин
Kirill-ua, если есть с чего взыскивать- договаривайтесь с судебным исполнителем( это самый дешевый вариант). Если не хотите сами заниматься- тогда к бывшим судебным исполнителям))) Ускорят, взыщут за вознаграждение. Если никого не знаете- напишите в личку.
Горожане
0
Проездом
Добр.день.У меня в Кременчуге 2 мес. назад умер отец.Остался дом,машина и гараж(как мне сообщили).Также в Кременчуге проживают два его сына от другого брака,которые скрывают от меня смерть отца.Посоветуйте что делать?Живу в другом городе.
Горожане
0
Гастарбайтер
если вкратце то в течение 6 месяцев Вы можете подать завление к нотариусу на принятие наследства и все имущество поделится на троих (если нет других наследников кроме 2 сыновей, например жена). Либо договоритесь с сыновьями и откажитесь от наследства за какую то компенсацию
bvz
Горожане
0
Командировочный
Вопрос по наследству довольно обширный, есть ряд нюансов.

Несколько наиболее важных:
- круг наследников (первая очередь: дети, супруг/супруга, родители);
- наличие завещания, по которому, например, все имущество может унаследовать один человек (если нет лиц которые имеют право на обязательную часть);
- наличие кредиторов у отца.

Но учитывая

Цитата:которые скрывают от меня смерть отца.Посоветуйте что делать?Живу в другом городе.

то наверное другие наследники будут не сильно рады Вашему желанию вступать в наследство поэтому возможен такой вариант, что за наследство прийдется судится. Поэтому изначально, нужно определится, нужно оно Вам и стоит ли таких усилий. Если таки да, то скорее всего без представителя в Кременчуге не обойтись, так-как постоянно оплачивать командировки адвоката из другого города это более затратно ....

ну в общем вопрос широкий, если что-то более конкретно/детально хотите узнать пишите в личку - постараюсь ответить
 
Доступ закрыт.
  • Чтобы отвечать в темах данного форума Вам нужно авторизоваться на сайте