Верховна Рада ухвалила "мовний" законопроект у першому читанні

2012-06-05T19:28:21+03:00 2014-04-30T23:25:46+03:00
0
Забаненные
+ 21
Местный
Верховна Рада ухвалила "мовний" законопроект у першому читанні

Особисто у мене два питання:
1. Чому перед виборами, а не чорт зна коли вони обіцяли?
2. Чому за це повинна платити держава? Якщо якомусь регіону хочеться собі другу мову, нехай за це і платить сам.

P.S. Заголовок відео "Влада взялась за боротьбу з рейдерством" (зправа, у списку) звучить як анекдот після того як Нібулон та Лукас стали належати донецьким "бізнесменам".
AD
Горожане
+ 181
Великий Гуру
AD
20:02, 05.06.2012

Карліто (05.06.2012, 19:28) писал:2. Чому за це повинна платити держава? Якщо якомусь регіону хочеться собі другу мову, нехай за це і платить сам.


Напоминаю,что уже этим давно хотели заняться Луганская область и Одесситы.
Что им сказала прокуратура? Ну вот и пожалуйста.
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
Горожане
+ 250
Великий Гуру
По поводу нового закона есть неплохая статья на Украинской правде". Вот выдержки из неё:


Отже, перше: чи потрібен узагалі новий закон про мови? Багато критиків законопроекту Колесніченка відкидають не лише сам цей проект, а й потребу нового закону взагалі: з огляду на пов’язану зі спробами його ухвалити конфронтацію в суспільстві, з одного боку, та на низький пріоритет мовного питання порівняно з соціально-економічними, з другого.
Така позиція хибна: продовження чинності явно застарілого й дуже неконкретного закону 1989 року – це продовження беззаконня в мовній ділянці, а отже, свавілля чиновників і безправ’я громадян, яким закон не дає змоги захистити свої права в суді.
Та й не таке вже це питання для громадян неважливе, раз на його розв’язанні хтось сподівається підвищити виборчий рейтинґ. Інша річ, що ухвалювати новий закон перед виборами якраз і не слід, бо цей час не сприяє конструктивній праці, діалогу та компромісу: всі політики апелюють до своїх виборців та іґнорують чужих, що й веде до конфронтації. Тому проект треба відкласти й повернутися до його розгляду не раніше, як після осінніх виборів.

Друге: чи є в Україні проблема з російською мовою? Прибічники законопроекту кажуть, що є і що проект її розв’язує, а опоненти заперечують, указуючи на поширення або навіть домінування російської мови в більшості суспільних ділянок.
Так, проблема є, і полягає вона, з одного боку, в радикальній невідповідності статусу російської мови чисельності її носіїв та поширенню в суспільстві загалом, а з другого, в суттєвих обмеженнях її вживання в деяких суспільних ділянках – саме з огляду на низький статус.
Інакше кажучи, російську мову законодавчо зведено до статусу мови меншини, тобто такого, який мають мови з непорівнянно меншою чисельністю носіїв і обсягом поширення, а відтак суттєво обмежено можливості її вживання, хоч вони й залишаються набагато більшими, ніж в інших меншинних мов.
До того ж обмежено здебільшого адміністративно, тобто не через складність забезпечити вживання - брак коштів, кадрів, термінології тощо, а через уявлення обмежувачів про його небажаність. Це особливо обурює тих, що воліли б уживати саме російську мову, – тому вони й вимагають чи принаймні підтримують скасування цих обмежень, хоч і не конче вважають, що воно має бути пріоритетом державної політики.
Звичайно, проблеми з українською мовою теж є, і деякі з них зумовлені саме домінуванням російської мови там, де для цього не вживаються жодні обмеження. Наприклад, ринкова перевага російської мови в друкованій, аудіовізуальній та програмній продукції, що пов’язана з її використанням у кількох пострадянських країнах, за відсутності державного реґулювання обертається марґіналізацією української мови, про що постійно згадують супротивники підвищення статусу російської.
Але треба визнати, що деякі обмеження на вживання російської мови, зокрема й ті, що викликають найбільше нарікань, аж ніяк не допомагають українській і, відповідно, вживання в тих ділянках їй не загрожувало б.
Наприклад, двомовні бланки різноманітних заяв чи двомовні інструкції до ліків не заважали б охочим писати й читати їх українською, як і не перешкоджали б запровадженню певних вимог чи, краще, стимулів для збільшення чисельності україномовних журналів або комп’ютерних програм.


полный текст статьи
И я надеюсь - мы победим.
Больше: я уверен - мы победим. Потому что разум должен победить.

Е. Замятин "Мы"
Горожане
+ 49
Почетный
гражданин

Карліто (05.06.2012, 19:28) писал:Заголовок відео "Влада взялась за боротьбу з рейдерством" (зправа, у списку) звучить як анекдот після того як Нібулон та Лукас стали належати донецьким "бізнесменам".

+100!
Если Вы спорите с идиотом, то, пожалуй, он делает то же самое.
Жандармы
+ 180
Великий Гуру
Старший сержант запаса
16:37, 06.06.2012

Скат (05.06.2012, 20:08) писал:Інакше кажучи, російську мову законодавчо зведено до статусу мови меншини, тобто такого, який мають мови з непорівнянно меншою чисельністю носіїв і обсягом поширення, а відтак суттєво обмежено можливості її вживання, хоч вони й залишаються набагато більшими, ніж в інших меншинних мов.


Дійсно: якась дивина виходить - російська мова використовується:
Крим — 97 % населення
Донецька область — 93 %
Луганська область — 89 %
Одеська область — 85 %
Запорізька область — 81 %
Харківська область — 74 %
Дніпропетровська область — 72 %
Миколаївська область — 66 %
Де логіка? Яка ж це мова національної меншини?
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
+ 65
Почетный
старейшина

Старший сержант запаса (06.06.2012, 16:36) писал:

Скат (05.06.2012, 20:08) писал:Інакше кажучи, російську мову законодавчо зведено до статусу мови меншини, тобто такого, який мають мови з непорівнянно меншою чисельністю носіїв і обсягом поширення, а відтак суттєво обмежено можливості її вживання, хоч вони й залишаються набагато більшими, ніж в інших меншинних мов.


Дійсно: якась дивина виходить - російська мова використовується:
Крим — 97 % населення
Донецька область — 93 %
Луганська область — 89 %
Одеська область — 85 %
Запорізька область — 81 %
Харківська область — 74 %
Дніпропетровська область — 72 %
Миколаївська область — 66 %
Де логіка? Яка ж це мова національної меншини?А кто кого спрашивал? Меня, например, никто не спрашивал. Я сама с Донецкой области и могу сказать, что те, кто утверждает, что говорит на русском, очень сильно преувеличивают. Одесса - тоже специфический регион в языковом плане. Назвать язык в Одессе русским можно с большой натяжкой. Может суржик сделать государственным или феню, например.
Как низко смотреть на всех свысока!
Leonid S. Sukhorukov
Забаненные
+ 68
Почетный
гражданин
Господа угнетаемые, объясните, пожалуйста, за чей собственно счет банкет? Вы хоть догадываетесь, сколько будет стоить бюджету (читай- народу) обеспечить все эти переводы, дублирования, бланки, документы, печати, и т.д. и т.п.? (Подсказка- недавно прославившиеся буквари на польском ).
Нам что- больше нечем заняться в Украине? Некуда деньги тратить? Все нормально с образованием, медициной, соцзащитой?
......
Iva
Жандармы
+ 179
Великий Гуру

alex_73 (06.06.2012, 19:46) писал:Все нормально с образованием, медициной, соцзащитой?


Да, всё нормально!
Так и должно быть! Нас ещё многовато. Ещё, примерно, 15-20 млн. лишних. Минус пол миллиона в год - не достаточно высокие темпы.
Горожане
+ 370
Аксакал
ulysses
22:01, 06.06.2012

Цитата:
Закон дає право на всіх рівнях легально ігнорувати українську мову як державну. Це розділ України на дві лінгвістичні зони: російську й українську, що досить швидко призведе до створення двох різних політичних і адміністративних зон. Дві (фактично) державні мови в нашій конкретній ситуації неминуче призведуть до створення двох держав на території України. Тут не має бути жодних ілюзій, щоб потім ніхто не говорив, що він чогось не знав, не передбачав й не думав. Йдеться про смертний вирок не лише українській мові, а й українській державі...

При цьому «москвофіли» з Партії регіонів вперто забували багатомовну де-факто, але одномовну офіційно Російську Федерацію, яка навіть Європейську хартію мов ігнорує. Не кажучи вже про етноцид українців у вигляді розгрому провідних українських громадських організацій Росії (ОУР і культурна автономія українців Росії, заборонені судами РФ). А міністерство закордонних справ Партії регіонів (саме так, а не України!) із цього приводу ані пари з вуст. Регіонали забули розповісти, як тіпає тримовну Бельгію, які проблеми в двомовній Канаді, й у якому стані в двомовній Ірландії перебуває корінна ірландська мова, якою володіє лише кожний сотий ірландець. Мабуть, ірландський приклад дуже надихає русифікаторів з Партії регіонів…

Маргіналізація української мови — це перший крок до знищення української держави. Лише дуже наївні люди можуть шукати якісь елементи патріотизму в діяльності ПР і в її шкурницьких склоках з Кремлем не в ім’я України, а в ім’я своєї кишені. Точнісінько так, як і вони віддають на заклання державну українську мову, вони здадуть і державу за підходящу ціну. І не треба заспокоювати себе, що цього не буде. Трагічна помилка 2010 року відкрила скриньку Пандори, з якої посипалося безліч бід. І все ще тільки починається…


з газети День
Мф.6.33
AD
Горожане
+ 181
Великий Гуру

alex_73 (06.06.2012, 19:46) писал:Нам что- больше нечем заняться в Украине? Некуда деньги тратить? Все нормально с образованием, медициной, соцзащитой?


Вы зря думаете,что деньги,которые не пойдут на новый закон о языке,пойдут вместо того на образование,медицину и пр.Они пойдут на что-то,что Вас опять не устроит. Или кого-то другого.
Благими намерениями вымощена дорога к AD
(c)
Старший сержант запаса.
 
Доступ закрыт.
  • Вам запрещено отвечать в темах данного форума.