Доброе утро. У меня произошла такая ситуация. Я дала строителю деньги на закупку материалов. Он материалы не привез и пропал с моими деньгами. В результате поисков я узнала, что для этого человека это нормальная ситуация. Нашла через интернет несколько человек, с которыми он поступил точно так же. В милицию идти никто не хочет. А мне одной идти не с чем: расписку за деньги я не взяла. Я понимаю, что деньги вернуть у меня шансов мало. И дело не столько в этом. Мне просто обидно, что ходит человек, оббирает людей и хорошо себя при этом чувствует. Я знаю его фамилию и имя, у меня есть его фото. Так вот, я хочу разместить эти данные на городских форумах, чтобы предостеречь других людей. Имею ли я право так поступить?
адвокат Ульянов (10.10.2012, 16:13) писал:краще запитайте згоду. Поясніть, що це ж в їх інтересах + треба карати шахрая і таке інше.
Пробовала я с ними говорить, но все отказываются. Честно говоря, мне не понятна такая позиция: не хочу я ему звонить, он мне денег должен. Наверное из-за этого такие "мастера" и появляются - от безнаказанности. Так что я воспользуюсь Вашим советом и напишу сама все что знаю. Сделаю все, что смогу, а там будет как будет. Еще раз спасибо за внимание!
Kanarsky (10.10.2012, 16:18) писал:Но Кременчуг - он маленький и круглый
Вот поэтому я бы и хотела фото обнародовать, чтобы других предостеречь.
Подскажите, пожалуйста, какие документы нужно подать нотариусу для вступления в наследство. Хотела сегодня зайти в нотариальную контору уточнить, но увидела такую картину. Времени 16-40. В окнах темно, дверь заперта, табличка "закрыто". На вывеске время работы с 8-00 до 17-00. Вроде не частная лавочка, а державна установа, когда захотели, тогда открылись-закрылись. Если уж она на отшибе находится, это 4-я нотариальная контора по ул. В.Интернационалистов, так анархия полнейшая. Кто контролирует деятельность сего заведения, куда можно прозвонить пожаловаться на беспредел?
Управлению юстиции все нотариусы подчиняются, в том числе и гос. нотариальные конторы, вроде как.
Перелік документів: Свідоцтво про смерть спадкодавця Паспорти спадкоємців Ідентифікаційні номери спадкоємців Документи, що підтверджують родинні відносини з померлим Документи, що підтверджують право власності на майно померлого:
· правовстановлюючі документи на квартиру чи будинок (наприклад: свідоцтво про право власності, договір дарування та інше);
· державні акти на земельні ділянки;
· ощадні книжки чи договори з банківськими установами;
· сертифікати цінних паперів; сертифікати на земельну частку(пай)
· свідоцтва про реєстрацію авто-мото-транспортних засобів.
· статутні документи товариства - у разі спадкування частки Статутного копіталу
Більш докладно тут - Інструкція про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України(Мін'юст України; Наказ, Інструкція від 03.03.2004 № 20/5)
Подскажите где можно подробно почитать о налоге на недвижимость, вступающем в силу с 01,01,2013. Вопрос состоит в том как будет облагаться налогом недвижимость (несколько квартир)? Площадь будет (и какая) суммироваться?
Податковий кодекс України Стаття 265. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки 265.1. Платники податку
265.1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.
265.1.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
265.2. Об'єкт оподаткування
265.2.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості.
265.2.2. Не є об'єктом оподаткування:
а) об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
б) об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;
ґ) об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім'ям та прийомним сім'ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю;
д) гуртожитки.
265.3. База оподаткування
265.3.1. Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості.
265.3.2. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.
265.3.3. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.
265.3.4. У разі наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об'єктів.
265.4. Пільги із сплати податку
265.4.1. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
а) для квартири - на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.
265.5. Ставка податку
265.5.1. Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості:
для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
265.6. Податковий період
265.6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
265.7. Порядок обчислення суми податку
265.7.1. Обчислення суми податку з об'єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості.
265.7.2. Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права власності на такий об'єкт.
265.7.3. Платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об'єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку.
Орган державної податкової служби проводить перерахунок суми податку і надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику відповідно до цього пункту.
265.7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані до 15 квітня року, в якому набрала чинності ця стаття, а в наступні роки щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати органам державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
265.7.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.
265.7.6. У разі набуття права власності на об'єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об'єкт.
265.8. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком
265.8.1. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
265.8.2. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
265.9. Порядок сплати податку
265.9.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України .
265.10. Строки сплати податку
265.10.1. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;