Вопрос юристам или адвокатам

0
new
Горожане
+ 6
Гражданин
new
18:00, 13.03.2013

Retro (10.11.2012, 18:49) писал:265.1.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.


Підскажіть, будь ласка, як класифікується спільна власність в наступній ситуації: квартира на підставі договору купівлі-продажу належить чоловіку та дружині порівну (витяг про реестрацію права власності вказує на частки 1/2 та 1/2) "спільна часткова власність кількох осіб" (пункт а) або "спільна сумісна власність кількох осіб" (пункт б) ?
PSP
Горожане
+ 11
Залетный
PSP
19:29, 13.03.2013

new (13.03.2013, 15:59) писал:
Підскажіть, будь ласка, як класифікується спільна власність в наступній ситуації: квартира на підставі договору купівлі-продажу належить чоловіку та дружині порівну (витяг про реестрацію права власності вказує на частки 1/2 та 1/2) "спільна часткова власність кількох осіб" (пункт а) або "спільна сумісна власність кількох осіб" (пункт б) ?



Общая долевая собственность.
Определение общей долевой и совместной собственности содержится в ст. 355, 356, 368 Гражданского кодекса Украины.

Цитата:Стаття 355. Поняття і види права спільної власності

1. Майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).

2. Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.

3. Право спільної власності виникає з підстав, не заборонених законом.

4. Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно.

Стаття 356. Право спільної часткової власності

1. Власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.

2. Суб'єктами права спільної часткової власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава, територіальні громади.

Стаття 368. Право спільної сумісної власності

1. Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.

2. Суб'єктами права спільної сумісної власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, а також держава, територіальні громади, якщо інше не встановлено законом.

3. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.

4. Майно, набуте в результаті спільної праці та за спільні грошові кошти членів сім'ї, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором, укладеним у письмовій формі.

new
Горожане
+ 6
Гражданин
new
19:42, 13.03.2013
Н-да... четкого ответа на вопрос не получила. Так "пункт а" или "пункт б" статьи 265.1.2 Податкового кодексу? Для меня цена вопроса около 500 грн. налога.
Горожане
Гражданин
Retro
22:28, 13.03.2013

new (13.03.2013, 17:41) писал:Н-да... четкого ответа на вопрос не получила. Так "пункт а" или "пункт б" статьи 265.1.2 Податкового кодексу? Для меня цена вопроса около 500 грн. налога.


Спільна часткова власність

Цитата:265.1.2. Визначення платників податку в разі перебування
об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній
сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній
частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих
осіб за належну їй частку;


Тому що у Вашому випадку частки виділені в натурі із зазначенням розміру - 1/2. Інша річ якби Ви володіли певним майном, а в документах на право власності були просто зазначені два власники без розміру частки. В такому випадку була б спільна сумісна власність. Але у більшості випадків це не стосується квартир та будинків, адже в технічному паспорті та свідоцтві на право власності чітко прописана Ваша частка, а тому і власність у Вас спільна часткова



А чиє серед нас спеціалісти з пенсійного законодавства?! Порадьте, будь ласка!
Якщо людина отримала пільгову пенсію у 2008 році(працівник закладу охорони здоровя), а потім і до сьогодні працює у приватному підприємстві. За кілька років вона матиме право отримувати пенсію за віком. Чи доцільно відмовитись від пільгової пенсії? Яким чином змінити пільгову пенсію на пенсію за віком? Коли треба відмовитись від пільгової пенсії? Чи можна буде згодом навпаки - перейти від пенсії за віком на пільгову?
Горожане
+ 4
Местный
Допоможіть юридично знайти вихід з ситуації.
Є будинок, в якому проживають бабуся і двоє внуків, дві дочки цієї бабусі проживають далеко за межами міста. Один із онуків хоче в будинок провести воду і каналізацію, встановити санвузли, але його турбує питання:
-при розподілі будинку в спадок чи будуть ділитись кошти, які він потратив на дані комунікації?
-що потрібно зробити для того, щоб кошти, потрачені на комунікацію, не довелось ділити і виплачувати при розділі майна (одна сестра виплачує половину вартості будинку іншій і стає єдиним власником будинку)?

Дякую,
Чекаю на відповідь
Горожане
Гражданин
Retro
14:25, 28.03.2013
вже дали відповідь
можна видалити це повідомлення
Горожане
+ 1
Местный
Есть и у меня вопросик: Подскажите мне малограмотной. Мы с мужем купили квартиру. В договоре купли-продажи указали покупку этой квартиры 50\50, как два покупателя. Какие права наследования в данном случае имею я и наши дети на его часть, а он (и дети также) на мою? Чем отличается покупка квартиры, где был бы указан один покупатель (мой муж) от той, которую сделали мы??? На сколько я знаю, при покупке квартиры в браке, с указанием одного владельца (моего мужа), право первого наследования на квартиру есть у меня и у наших детей и квартира делится пополам. А в нашем случае как?
После оформления квартиры с указанием двух покупателей мы столкнулись с проблемой: без моего согласия муж не может открыть лицевой счет в ЖЭКе, заключить договора с коммунальными службами, а самое страшное без согласия друг друга мы даже не можем прописать наших РОДНЫХ ДЕТЕЙ. Вот и бегаем друг за другом, то согласия даем, то заявления пишем, то подписи ставим.....
Муж подарил путевку на курорт "ДЕКРЕТ" - такая обширная программа... даже спать некогда....
Горожане
Гражданин

адвокат Ульянов (28.03.2013, 13:00) писал:
Так, для того щоб вимагати компенсацію вартості невідємних поліпшень, які зроблені в чуже майно, слід мати правові підстави, на яких ці поліпшення було зроблено. якщо вони зроблені без письмової згоди власника майна - то можуть бути істотні складнощі з цим питанням.
Крім того, відшкодуванню підлягають не витрати, а лише поліпшення. Тобто, для цього призначається експертиза, яка визначає, наскільки збільшилась ринкова вартість домоволодіння у звязку з цими роботами. А таке збільшення вартості може бути істотно меншим за фактично понесені витрати.
Укладення спадкового договору - зніме всі питання. На крайній випадок - заповіт ( але є небезпека, що його заповідач може змінити в односторонньому порядку).


Дякую!

1r0xra (28.03.2013, 21:39) писал:
После оформления квартиры с указанием двух покупателей мы столкнулись с проблемой: без моего согласия муж не может открыть лицевой счет в ЖЭКе, заключить договора с коммунальными службами, а самое страшное без согласия друг друга мы даже не можем прописать наших РОДНЫХ ДЕТЕЙ. Вот и бегаем друг за другом, то согласия даем, то заявления пишем, то подписи ставим.....


Цей механізм, відповідно до Цивільного та Сімейного кодексу, має попереджати недобросовісні дії одного з подружжя щодо спільної власності. Якщо майно має двох власників, то і права володіння, користування та розпорядження надаються їм у рівному обсязі.
Придбання нерухомості, зокрема за останніми змінами у чинному законодавстві, взагалі процес "досить складний у паперовому сенсі...
Горожане
0
Проездом
Произошло ДТП, я виновник, постраждалому страховая не выплатила, он подал в суд на меня, подскажите что делать?
Far
Горожане
+ 66
Заслуженный
пенсионер

1r0xra (28.03.2013, 21:39) писал:без моего согласия муж не может открыть лицевой счет в ЖЭКе, заключить договора с коммунальными службами, а самое страшное без согласия друг друга мы даже не можем прописать наших РОДНЫХ ДЕТЕЙ. Вот и бегаем друг за другом, то согласия даем, то заявления пишем, то подписи ставим.....

Откройте два лицевых счета. И не будет особых проблем! На себя и на него.

На свою половину, он может прописать даже без вашего согласия... Это где Вам такое говорят?
— Я знаю ВСЁ! — сказала Википедия.
— Во мне всё можно найти! — похвастался Google.
— Я самый главный в мире! — заявил Internet.
— Ну, ну… — тихо ответило электричество.
 
Доступ закрыт.
  • Чтобы отвечать в темах данного форума Вам нужно авторизоваться на сайте