Чому ви не говорите українською?

0
Горожане
+ 329
Великий Гуру

vinus (22.12.2011, 11:42) писал: Я к примеру не люблю когда новости рассказывают на русском.


Простите, можно Вас еще раз попросить- пишите на своем родном!

vinus (22.12.2011, 11:42) писал:Толку от русского мало.

Какой Вы видите толк при использовании русского русскими?
Это невозможно - сказала Причина .Это безрассудно - заметил Опыт .Это бесполезно - отрезала Гордость ." Попробуй ... " - шепнула Мечта ...
Горожане
+ 26
Почетный
гражданин
мое мнение оно сугубо мое мнение.
Свою Україну любіть. Любіть її... Во врем\'я люте. В останню тяжкую минуту За неї Господа моліть.
Т. Шевченко
Горожане
+ 509
Аксакал

shadow (22.12.2011, 11:24) писал:Навіть думки не мав. Щоб ввести в оману, потрібно, напевне, було написати, що словник був на моєму столі



Я Вам вірю:-) Але от шановний пан 91972, який блискавично знайшов на своєму диску декілька словників, мабуть, хотів довести, що вони завжди були доступні для бажаючих. Правда, і словників у нього небагато і скільки часу він згаяв, щоб іх знайти та розмістити на диску, ми не знаємо. Річ як раз в тім, що словники, можливо й випускалися..Але не в тому обсязі, щоб говорити про задовільний стан речей.
Особисто я, навчаючись на історичному факультеті Прикарпатського університету, можу засвідчити, що наша бібліотека в повному обсязі друковані українською мовою мала лишень збірники класиків м-л:-)) Вся інша література: наукові дослідження, монографіі, бібліографія - була виключно російською мовою. Студенти, хто міг перекласти самостійно - перекладали, хто не міг - відповідали на семінарських заняттях ламаною російською, зрідка відриваючи погляд від конспекту.
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Горожане
+ 509
Аксакал

адвокат Ульянов (22.12.2011, 12:37) писал:Знані професори там ( 1950 - 1960 роки) викладали виключно російською.



В нас, сказати правду, було змішане викладання (це початок 80-х) Але тих, хто викладав украінською я можу перелічити на пальцях однієї руки: це професор Грабовецький (автор багатьох монографій про рух опришків), Карпенко та Заборовський. Між іншим, лишень один раз за весь термін мого навчання, мені зробили зауваження, що відповідати на екзамені з історіі України було б бажано українською мовою. І це зробив Володимир Васильович Грабовецькій навіть не в категоричній формі, а в формі рекомендації. На отриману оцінкц цей факт ніях не вплинув (це для тих, хто волає про утиски та дискрімінацію російської мови)
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Горожане
+ 85
Почетный
гражданин
А от я навчався в Харкові. В ХПІ. І в нашій групі окрім студентів з України, навчались 2 лівійця, 1 араб, 1 узбек, і 5 росіян. І викладання технічних дисціплін велося російською мовою, в чому не вбачаю жодних проблем ні тоді, ні зараз. А скільки українців за часів СРСР навчались і працювали за межами республіки?
Горожане
+ 509
Аксакал
Белокурая Жози
15:11, 22.12.2011

shadow (22.12.2011, 13:07) писал:А от я навчався в Харкові. В ХПІ. І в нашій групі окрім студентів з України, навчались 2 лівійця, 1 араб, 1 узбек, і 5 росіян. І викладання технічних дисціплін велося російською мовою



А чому російською? Вона простіша для вивчення та сприйняття громадянами інших країн?..Просто цікаво стало..
Між іншим, мій син навчається зараз в Київському політехнічному. Викладання ведеться українською. Треба запитати щодо груп, де є іноземці.
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Горожане
+ 85
Почетный
гражданин
shadow
15:19, 22.12.2011

Белокурая Жози (22.12.2011, 13:11) писал:А чому російською? Вона простіша для вивчення та сприйняття громадянами інших країн?..Просто цікаво стало..


Можливо тому, що не було необхідності перекладу "конструкции ходовой части танка Т-64Б" українською в УРСР, або тому, щоб студент з УзРСР, який вивчив в Ташкенті узбецьку та російську, мав можливість здобути освіту в Харкові і повернутись працювати додому без додаткового вивчення української
Горожане
+ 118
Почетный
старейшина

адвокат Ульянов (22.12.2011, 12:33) писал:"Нечего на зеркало пенять, коли рожа крива..."Поворюсь: кожен народ вартий того уряду, який нам керує.



Не смешите )))
Народ не верит в них.
Сейчас нет никого - в кого стоит верить.
Так что давайте не бросаться такими фразами.
Горожане
+ 118
Почетный
старейшина

адвокат Ульянов (22.12.2011, 13:17) писал:Але обирає, обирає, обирає Що, тіпа, йожики плакали, стогнали, але таки лізли на кактуси?


Вы прекрасно понимаете, что в любом случае они выберут даже сами себя.
И воля народа тут как мертвому припарка.
Есть же фраза - "Рыба гниет с головы."
Вот она голова и воняет тухлятиной.
Горожане
+ 509
Аксакал
Белокурая Жози
15:27, 22.12.2011

shadow (22.12.2011, 13:14) писал:Можливо тому, що не було необхідності перекладу "конструкции ходовой части танка Т-64Б" українською в УРСР.



З якої причини? В УРСР не було танків чи не було української мови?:-))
От Ви розумна людина, яка вільно володіє обома мовами. Це якось завадило Вам в житті, збіднило Ваше життя чи може створило певні незручності? Ні, правда ж? "Сколько иностранных языков ты знаешь - столько раз ты человек" (даруйте, не знаю автора цитати) Тобто, за певних умов, ві б залюбки говорили українською в Україні, я не помиляюсь? І я б говорила..я навіть спробувала це робити тут, в Кременчуці. Але відчувала себе вкрай незатишно. Тому що люди відповідали мені російською. Ну хіба це не нонсенс, що українець незатишно почувається в себе вдома?

адвокат Ульянов (22.12.2011, 13:17) писал:Що, тіпа, йожики плакали, стогнали, але таки лізли на кактуси?



Бусины слез не размоют духа решимость.
Кактус любимый.
Как не доесть? (с)
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
 
Предупреждение.
  • Все ваши сообщения будут отправлены на модерацию.
Написать ответ
Ваше имя
  1. жирный
  2. курсив
  3. подчёркнутый
  4. перечёркнутый
  5. цитата
  6. Спойлер Введите название спойлера (не обязательно):
  7. ссылка Введите адрес ссылки:
  8. смайлы
  9. картинка Введите адрес картинки:


    Выравнивание:
  10. Видео Введите адрес ролика (YouTube, RuTube, Vimeo, VK):

    Для RuTube и VK скопируйте код для вставки (iframe)
  11. цвет текста
  12. Слева
  13. По центру
  14. Справа
  15. скрытый
  16. информация