"Совковая ментальность" - что за зверь?

2012-06-26T23:29:41+03:00 2017-03-27T16:04:40+03:00
0
Горожане
+ 509
Аксакал
Довольно часто встречаю употребление этого термина. В основном - в уничижительном смысле.
Что для вас это означает, расскажите плиз! Лучше если на примерах с пояснениями.
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Горожане
+ 370
Аксакал
Белокурая Жози, для мене в науці - це догматичне і некритичне мислення таповторення заяложених штампів без врахування розвитку суспільної та політичної думки з відповдіних питань.
Вирішення наукових та суспільних питань виключно з позиції грубої сили.
Фетишізація "народничества".
Мф.6.33
Горожане
+ 509
Аксакал

адвокат Ульянов (26.06.2012, 23:35) писал:для мене в науці - це догматичне і некритичне мислення таповторення заяложених штампів без врахування розвитку суспільної та політичної думки з відповдіних питань.


Це, безумовно, хибний шлях для науки. Але чому "совок"? Хіба за совка наука була в занепаді? Не зовсім з Вами погоджуюсь.

адвокат Ульянов (26.06.2012, 23:35) писал:Вирішення наукових та суспільних питань виключно з позиції грубої сили.


Тут важно заперечити.

адвокат Ульянов (26.06.2012, 23:35) писал:Фетишізація "народничества".


І тут теж:-)
Від себе написала б - несвобода. В усьому. А що скажуть інші, а ну як це не можна? Дії немобви завжди з оглядкою на "дядю". Відсутність ідей, небажання змін..
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Жандармы
+ 180
Великий Гуру

Белокурая Жози (26.06.2012, 23:29) писал:Что для вас это означает, расскажите плиз! Лучше если на примерах с пояснениями.

Це термін який нуворіши 1990-х, та обслуговоюча їх псевдоінтелектуальна еліта стали застосовувати по відношенню до "інакомислячих", людей зорієнтованих на традиційні цінності, які були притаманні радянському ладу. У першу чергу зневага до "суспільства споживання", підвищені естетичні вимоги до мистецтва тощо.
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
Горожане
+ 370
Аксакал

Белокурая Жози (26.06.2012, 23:45) писал:Хіба за совка наука була в занепаді?


Я маю відношення до суспільних та гуманітарних наук: то вони були не просто в занепаді, вони були, на мою скромну думку, фактично розгромлені, оскільки перебували під догматичним та ідеологічним пресінгом.

Щодо природничих наук, то і там не все було гарно в Датському королівстві. Згадаймо генетику, кібернетику і таке інше.
Трохи не в тему, але раджу всім і кожному, хто цікавиться життям в науці, книгу Данила Граніна "Зубр". Крута річ майстра!

Старший сержант запаса (26.06.2012, 23:51) писал:людей зорієнтованих на традиційні цінності, які були притаманні радянському ладу.


Це просто капєц!!!
Ідеологія орієнтування на традиціні цінності називається "консерватизм".
А "традиційні цінності, притаманні радянському ладу" - це ви маєте на увазі доносительство, нетерпіння до інакодумання, залізний занавіс, культ блатняка, Павлік Морозов і тому подібне?
Мф.6.33
Горожане
+ 509
Аксакал
Белокурая Жози
23:57, 26.06.2012

Старший сержант запаса (26.06.2012, 23:51) писал:Це термін який нуворіши 1990-х, та обслуговоюча їх псевдоінтелектуальна еліта стали застосовувати по відношенню до "інакомислячих", людей зорієнтованих на традиційні цінності, які були притаманні радянському ладу.


Отакої!..Тобто Ви вважаєте, що СРСР - це суспільство, де все для людей і там і тільки там культивувались ті самі "традиційні цінності"??!! Тоді скажіть мені, чому ми такі злі, такі завидющі, такі нерепимі до чужого добробуту?

адвокат Ульянов (26.06.2012, 23:55) писал:Я маю відношення до суспільних та гуманітарних наук: то вони були не просто в занепаді, вони були, на мою скромну думку, фактично розгромлені, оскільки перебували під догматичним та ідеологічним пресінгом.


Деякою мірою я теж маю до них відношення, то скажу. Історія - безперечно. Згадую свій інститутський курс. Були кафедри загальноі історії, історії СРСР (професор Грабовецький - чи не єдиний викладач з історії УРСР (!!) мав там свій куток:-))), кафедра історії КПРС - все. Загалом, частка загальної історії була жалюгідною в порівнянні з історією СРСР та КПРС.
Але інші галузі - література, мистецтво...Навіть дотепер я часто виїжджаю на тому багажі, що отримала за часів навчання.
"Найжаркіші куточки в пеклі залишені для тих, хто в часи найбільших моральних випробувань зберігав нейтралітет" Данте
Горожане
+ 370
Аксакал

Белокурая Жози (27.06.2012, 00:05) писал:Але інші галузі - література, мистецтво


Почитайте будь-яку роботу з літературної критики Юрія Шереха, Оксани Забужко або Соломії Павличко - і все зрозумієте самі.
Мф.6.33
Жандармы
+ 180
Великий Гуру

Белокурая Жози (26.06.2012, 23:57) писал:Тобто Ви вважаєте, що СРСР - це суспільство, де все для людей і там і тільки там культивувались ті самі "традиційні цінності"??!!

В СРСР культивувалися ідеї колективізму (на відміну від буржуазного індивідуалізму), зневаги до міщанського способу життя (героями були відважні мандрівники-шукачі пригод і т.п.), усе це підкріплювалося найкращими зразками художньої літератури (вітчизняної та світової) і кінематографу. Візьміть радянські мультфільми і порівняйте їх із сучасними тупороботами, телепузиками і т.п. Теж саме й кінематограф: якщо "Хрещений батько"-шедевр, то його показували і в СРСР, а кіч сюди не пускали.

адвокат Ульянов (27.06.2012, 00:12) писал:Почитайте будь-яку роботу з літературної критики Юрія Шереха, Оксани Забужко або Соломії Павличко - і все зрозумієте самі.

"Не читайте до обіда подібних речей"
"Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит".
Артур Шопенгауэр
A85
Горожане
+ 85
Великий Гуру
Выражение любят те, кто клюнул на очередной кукан Библейского проекта ( демократия, либерализм, Европейские ценности и пр. ).
Ум человеческий … не пророк, а угадчик, … но не дано ему предвидеть Случая – мощного мгновенного орудия Провидения
(А.С. Пушкин)
Горожане
+ 370
Аксакал
ulysses
00:27, 27.06.2012
Уривок зі статті Юрія Шевельова (Шереха)


Старший сержант запаса (27.06.2012, 00:13) писал:"Не читайте до обіда подібних речей


Те, що ви жодноих з цих речей не читали - то мені стало зрозуміло вже давно. Істотно відчувається
Мф.6.33
 
Доступ закрыт.
  • Вам запрещено отвечать в темах данного форума.