У Кременчуці діють дві програми: державна «Доступні ліки» (ліки можна придбати безоплатно або з незначною доплатою, їхню вартість аптекам відшкодовує НСЗУ) та міська «Доступна аптека» (дозволяє придбати ліки з 50% знижкою, решту сплачує міський бюджет).
Незважаючи на війну, за 6 місяців поточного року «Доступною аптекою» скористалися 2 200 кременчужан. Кількість виписаних рецептів становить 4 164, отоварених — 3 282. На покриття вартості ліків з міського бюджету спрямовано більш ніж півмільйона гривень.Варто зазначити, що перелік ліків за двома програмами різний.
Щодо державної програми, то 8 вересня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про розширення програми «Доступні ліки», завдяки чому на пільгових умовах зможуть отримувати ліки хворі не тільки на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму, діабету 2-го типу, а й люди з хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона. Програма діє у аптеках, які підписали угоди з Національною службою здоров’я України.
Дізнатися про перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмах «Доступні ліки» та «Доступна аптека», та отримати рецепт можна у сімейного лікаря.
До речі, на час війни діє спрощена система отримання «доступних ліків» для переселенців. Якщо Ви були змушені змінити місце проживання або втратили зв’язок з лікарем, з яким була підписана декларація, звернутися за рецептом на «Доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар). Укладати нову декларацію необов’язково.
На період дії воєнного стану поряд з електронними рецептами на «Доступні ліки» та інсулін дозволено використовувати паперові рецепти.
За наявності плану лікування, створеного психіатром або неврологом, отримати ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії також можна у сімейного лікаря, терапевта або педіатра.