Люди, які обігрівають свої домівки лише твердим паливом (без централізованого опалення, природного газу чи електроенергії), мають право на отримання житлової субсидії для його придбання. Ми зібрали найпоширеніші питання щодо цієї допомоги та надали на них розгорнуті відповіді.
Чи потрібно підтверджувати наявність пічного опалення?
Для отримання субсидії довідка про наявність у будинку пічного опалення не вимагається. Ця інформація вказується в декларації про доходи та витрати осіб, які звертаються за допомогою. Якщо ж заява подається за експериментальним проєктом, відповідні дані зазначаються у спрощеній формі документа.
Чи потрібно подавати нову заяву у 2025 році?
Житлова субсидія на тверде паливо, скраплений газ або рідке пічне паливо призначається один раз на календарний рік на підставі особистого звернення. Якщо людина подала заявку у жовтні 2024 року, субсидія на тверде паливо вже була розрахована та виплачена, а допомога на оплату житлово-комунальних послуг призначена до кінця поточного року.
Щоб отримати субсидію у 2025 році, необхідно звернутися до органу Пенсійного фонду України з новою заявою та декларацією про доходи й витрати.
Як визначається розмір субсидії?
Розрахунок субсидії на тверде паливо проводиться індивідуально для кожного домогосподарства. Вона визначається як різниця між встановленою вартістю палива на рік (з урахуванням норм і граничного показника його ціни) та обов’язковим відсотком плати домогосподарства, який залежить від рівня доходів його членів.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 р. № 356, мінімальна річна норма забезпечення населення твердим паливом для надання субсидії становить 2 тонни на домогосподарство. На 2025 рік граничний показник вартості твердого палива встановлено на рівні 4 187,97 грн. за 1 тонну.