Якщо Ви плануєте зареєструвати місце проживання в неприватизованому комунальному житловому приміщенні Кременчуцької міської територіальної громади, важливо знати порядок дій і перелік необхідних документів.
Наймач має право, за письмової згоди всіх членів сім’ї, які разом із ним мешкають, поселити у займане приміщення чоловіка або дружину, дітей, батьків чи інших осіб. Однак для цього необхідно попередньо отримати відповідний дозвіл на реєстрацію місця проживання. Цей дозвіл надає власник житла — Кременчуцька міська територіальна громада.Водночас слід пам’ятати, що у випадку реєстрації неповнолітніх дітей до місця проживання батьків такий дозвіл не потрібен.
Куди звертатися і які документи підготувати
Наймач, особи, що проживають із ним, а також та особа, яка планує зареєструватися в комунальному житлі, мають звернутися до КП «Квартирне управління» й надати відповідний пакет документів:
- копії паспортів громадянина України або ID-карток (наймача, особи, яка реєструється, та членів сім’ї, які проживають за вказаною адресою, за наявності);
- копії реєстраційних номерів облікових карток платників податків (для всіх зазначених осіб);
- копію ордера на житло (якщо наявний);
- копію договору найму житлового приміщення;
- витяг із реєстру територіальної громади щодо всіх зареєстрованих за адресою осіб; особа, що планує реєструватися, має додати витяг із попереднього місця реєстрації;
- документи, що підтверджують родинні зв’язки — наприклад, свідоцтво про народження або про шлюб;
- довідку з Кременчуцького міжміського бюро технічної інвентаризації про відсутність прав власності на зазначене житло або витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Для попереднього консультування рекомендується звернутися до КП «Квартирне управління» за адресою:
- вул. Полковника Гегечкорі (1905 року), буд. 32, 2-й поверх, каб. № 6;
- або зателефонувати за одним із номерів: +380(50)010-33-40 або +380(96)010-33-30.
Що ще варто знати
Особи, які вселяються в комунальне житло як члени сім’ї наймача, автоматично набувають рівного з іншими мешканцями права користування житлом. Це правило діє, якщо між усіма сторонами не було досягнуто іншої письмової домовленості щодо порядку проживання.




