Українці, які стали на захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності держави, можуть отримати грошову компенсацію за найм (оренду) житла. Йдеться про осіб, які:
- були мобілізовані на військову службу під час особливого періоду згідно з Указом Президента України «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом України, безпосередньо брали участь у заходах із забезпечення оборони країни, захисту населення та державних інтересів у зв’язку з російською агресією, й на момент оренди житла звільнені зі служби, але ще не мають статусу учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
- проходили військову службу та вже отримали статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону та/або статус особи з інвалідністю внаслідок війни за пунктом 11 частини другої статті 7 Закону, й на момент оренди житла звільнені зі служби;
- є поліцейськими, а також особами рядового або начальницького складу служби цивільного захисту, які брали участь у забезпеченні оборони країни в умовах збройної агресії Росії проти України, і які на момент укладання договору найму житла звільнені з відповідних служб і не мають статусу УБД або інвалідності внаслідок війни.
Виплата компенсації за оренду житла можлива за умови, що зазначені особи:
- є власниками житла, яке було пошкоджене або повністю знищене внаслідок бойових дій;
- мають житло, розташоване на територіях, де ведуться активні бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях;
- проходять амбулаторну реабілітацію поза межами задекларованого чи зареєстрованого місця проживання, яке знаходиться на відстані понад 15 кілометрів від фактичного місця перебування.




