Як створити затишок, зробити помешкання функціональним – таким, де ніщо не буде заважати його мешканцям? Ми зібрали кілька порад, як зробити ремонт у невеликій квартирі.
Що потрібно знати перед проведенням ремонту в маленькій квартирі
Якщо Ви вперше зіштовхуєтеся з ремонтними роботами і не маєте відповідного досвіду, але все ж бажаєте виконувати ряд задач самостійно, залучаючи професійних майстрів лише до найскладніших завдань, краще завчасно розібратися у процесі. І перед початком ремонтних робіт знати, зокрема те, що деякі стіни та перегородки належать до несучих конструкцій або ж можуть містити інженерні комунікації. І їхній демонтаж або перепланування категорично заборонено. Варто зазирнути у техпаспорт квартири перед капітальним ремонтом.
Також фахівці рекомендують завчасно запастись базовим набором інструментів. Навіть якщо деякі задачі будуть виконувати майстри, демонтаж старих оздоблювальних матеріалів, збирання та встановлювання меблів Ви цілком можете здійснити самостійно. Для цього можуть знадобитися:
- Будівельний рівень, що показує правильність розташування предметів відповідно до площини.
- Акумуляторні шуруповерти – доволі компактні інструменти, що працюють від батареї і призначені для закручування викручування саморізів. На https://wintik.com.ua/akumulyatorni-shurupoverti Ви можете підібрати потрібну модель пристрою за ключовими його технічними характеристиками: потужність, кількість режимів роботи, ергономічність та вага.
- Дрібний інструментарій. Це такі допоміжні предмети, як канцелярський ніж, скотч, малярна стрічка, будівельні ножиці тощо.

З чого почати ремонт у маленькій квартирі
Якщо спланувати кожен етап, у тому числі початкові роботи, ремонт маленької квартири можна провести швидко. Отримавши при цьому результат, що перевершить усі Ваші сподівання.
І розпочати варто з:
- Визначення категорії ремонту. Що Ви хочете в результаті отримати: повне переоблаштування маленької квартири чи лише зміну інтер'єру, декору, оздоблювальних матеріалів.
- Вимірювання кожного приміщення, що дозволяє раціонально використовувати простір, підбираючи оптимальний розмір меблів, побутової техніки.
- Складання плану ремонту. Можна на папері, але краще використовуючи спеціальні програми, що дозволяють продумати розміщення меблів, освітлювальних пристроїв.
І не забудьте про формування бюджету, визначаючи основні, додаткові і непередбачувані витрати. На останні закладайте 10-15% від усієї запланованої суми.
Практичне та функціональне використання простору у невеликій квартирі
Ми вже зазначали, що одним з початкових завдань є спланувати простір, раціонально використовуючи кожен сантиметр кімнати. І не забуваючи про її функціональність. Так, наприклад на кухні має бути достатньо систем зберігання для посуду, сипучих продуктів, столових приборів.
Щоб зберегти простір і зробити його практичним, можна використовувати багатофункціональні (розкладні або модульні) меблі. Якщо плануєте зонувати приміщення, використовуйте не масивні перегородки, а більш легкі варіанти. Наприклад, штори, ширми, зонування освітленням або кольоровою палітрою стін. І для візуального розширення приміщення не нехтуйте більшою кількістю світла, глянцевих і дзеркальних поверхонь.




