Під час рейду в межах Сулинського заказника на території Кременчуцького водосховища правоохоронці виявили порушення нерестової заборони.
Під час патрулювання поблизу села Броварки 16 квітня близько 7-ї години ранку працівники сектору поліцейської діяльності на воді Кременчуцького райуправління спільно з ротою поліції особливого призначення та Державною екологічною інспекцією зупинили автомобіль Volkswagen Caddy, яким керував мешканець смт. Градизьк 1952 року народження. В автомобілі виявили близько 200 кілограмів риби з ознаками незаконного вилову, без жодних супровідних документів.За попередніми підрахунками фахівців, шкода, завдана державі, становить майже 5 мільйонів гривень.
Відомості щодо цього факту внесені до ЄРДР за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України «Незаконне зайняття рибним промислом, що спричинило істотну шкоду». Досудове розслідування здійснюється під процесуальним керівництвом Глобинської окружної прокуратури.
У цей же день, під час патрулювання неподалік села Бугаївка Градизької громади, рейдова група виявила ще одного порушника — місцевого жителя 1992 року народження, який за допомогою сітки виловив близько 20 кілограмів риби. Збитки оцінюють у суму понад 245 тисяч гривень.
На місце події прибули слідчі відділу № 1 (м. Глобине) для документування злочину. Усі речові докази вилучено. Інформацію внесено до ЄРДР за ст. 249 Кримінального кодексу України «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом». Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді обмеження волі строком до 3-х років.
Наразі тривають слідчі дії.
Поліція Полтавщини нагадує: з 1 квітня 2025 року на більшості рибогосподарських водойм України діє весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. У цей період дозволяється риболовля виключно з берега, поза межами нерестовищ, з використанням гачкових знарядь лову з максимальною кількістю гачків — не більше двох на одну особу, або спінінгом з однією штучною приманкою.
Перелік заборонених до вилову зон зазначений у відповідних наказах територіальних управлінь Держрибагентства. Точні строки дії заборони можна знайти у Додатку 3 до Правил любительського рибальства.
За порушення нерестової заборони передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, а також обов’язкове відшкодування завданих збитків.
У разі виявлення фактів браконьєрства або незаконного продажу риби громадянам слід одразу телефонувати на номер 102.
За інформацією сектору поліцейської діяльності на воді Кременчуцького райуправління поліції




