17 жовтня на апаратній нараді у начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна розглянули питання стану справ у промисловій галузі Полтавської області. Про це повідомляє прес-центр Полтавської ОВА.
«На сьогодні одна із ключових умов перемоги — це наш економічний фронт. Полтавщина в цьому напрямі працює досить потужно. Але багато підприємств втратили ланцюги збуту та постачання матеріалів й комплектуючих, тому маємо консолідувати зусилля аби допомогти нашим підприємствам», — наголосив Дмитро Лунін.Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій обласної військової адміністрації Дмитро Мандріков зауважив, що промисловий комплекс Полтавщини є одним із ключових секторів економіки як області, так і всієї держави, та посідає лідируючі позиції серед регіонів України.
«У промисловому секторі економіки працює 1 400 підприємств різних форм власності, із них: 200 — великих та середніх, 1 200 — малих та мікропідприємств. Промисловими підприємствами формується майже 50% валової доданої вартості та забезпечується робочими місцями понад третини зайнятих осіб в економіці області. Наша область за обсягами реалізованої промислової продукції утримує стабільне 6 місце серед регіонів України», — розповів Дмитро Мандріков.
За його словами, у структурі промислового виробництва області найбільша частка належить машинобудуванню, нафтогазовидобувному комплексу, гірничодобувній та харчовій промисловостям.
Серед лідерів регіону машинобудувальної галузі такі підприємства, як: ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПрАТ «АвтоКрАЗ», ПрАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин», ПрАТ «Завод «Лтава», ПрАТ «Полтавамаш», ПрАТ «Хорольський механічний завод», ВП «Лубенський верстатобудівний завод» ПАТ «МОТОР СІЧ» та інші.
Питома вага нафтогазовидобувного комплексу у структурі промислового виробництва області становить близько 25%. Найпотужнішими підприємствами в області з видобутку нафти й газового конденсату є ГПУ «Полтавагазвидобування» та НГВУ «Полтаванафтогаз» ПАТ «Укрнафта».
Гірничодобувна галузь представлена ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» — один із найпотужніших комбінатів України, основний експортер залізорудних окатишів із високим вмістом заліза (понад 65%) до країн Європи та Азії й ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат».
Провідними підприємствами легкої промиловості є: ТОВ «Ворскла-Стиль», ВАТ «Кременчуцька трикотажна фабрика», КП ПТФ «Мрія» та інші.
«Незважаючи на військовий стан в нашій країні, промисловий комплекс області стабільно здійснював свою діяльність. Із початку березня 2022 року всі підприємства промислового сектору надають вагому підтримку підрозділам територіальної оборони та Збройних Сил України, а також тимчасово переміщеним особам. Такої допомоги підприємствами надано на суму понад 450 мільйонів гривень», — розповів директор Департаменту.
Він додав, що унаслідок ракетних обстрілів зазнало руйнувань 149 об’єктів, у тому числі 39 об’єктів промисловості. Найбільше постраждали об’єкти промисловості у Кременчуцькій (82%), Полтавській (10%), Карлівській (5%) та Омельницькій територіальних громадах.
Для відновлення економіки держави запущена програма релокації підприємств, яка передбачає переміщення підприємств із територій, що наближені або знаходяться в зоні бойових дій, у безпечні регіони України. Загалом в область релоковано 40 суб’єктів господарювання з Харківської, Донецької, Луганської та Запорізької областей, які розмістилися у 12 громадах регіону.
«До роботи релокованих підприємств маємо залучити внутрішньо переміщених осіб області, вони фактично є колишніми їхніми працівниками і зможуть швидко та ефективно включитися в технологічно-виробничий процес», — додав Дмитро Лунін.