Одним із дозвільних документів, який надає право розпочати роботу бізнесу, що планує використовувати в підприємницькій діяльності об’єкти нерухомості, є декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (протипожежна декларація).
Як можна подавати декларацію?
- особисто в центрі надання адміністративних послуг;
- надіслати рекомендованим листом з описом вкладення на адресу ЦНАП;
- через Єдиний державний портал адміністративних послуг, зокрема через інтегровану з ним інформаційну систему ДСНС.
Суб’єкти господарювання з високим ступенем прийнятного ризику повинні подавати разом із декларацією позитивний висновок експертизи (оцінки) протипожежного стану об’єкта нерухомості (проводиться суб’єктом господарювання, який одержав відповідну ліцензію).
Хто і коли може не подавати декларацію?
- суб’єкт господарювання у разі використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;
- суб’єкт господарювання у разі використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту;
- орендар об’єкта нерухомості (особа, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на такий об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано його власником.
До Кременчуцького ЦНАП подаються пожежні декларації щодо об’єктів, які розташовані на території м. Кременчука, с. Потоки, с. Придніпрянське, с. Соснівка, с. Мала Кохнівка.
Суб’єкт надання послуги — Кременчуцьке районне управління ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.