Держпродспоживслужба Полтавщини на 100% забезпечена антирабічною вакциною. Протягом 6-ти місяців з метою профілактики сказу вакцинували понад 166 тисяч тварин. Про це на апаратній нараді повідомив Юрій Першін, в. о. заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Із початку року на території області зареєстрували два неблагополучних пункти щодо сказу тварин, а саме: сказ лисиці в Подільському районі Полтави та сказ лисиці в селі Бережнівка Білицької громади.«Нині перший неблагополучний пункт оздоровлений, а в другому тривають карантинні обмеження та оздоровчі заходи», — поінформував Юрій Першін.
Також проводять імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Основним джерелом вірусу сказу в Україні та області залишається лисиця червона.
«Останнім часом до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області частіше почали звертатися мешканці сіл та селищ щодо появи великої кількості лисиць у населених пунктах та наближення їх до приватних домогосподарств, — розповів Юрій Першін. Для вирішення організаційних питань щодо регулювання чисельності лисиць, відлову та усунення причин їх появи в населених пунктах у громадах мають бути створені місцеві державні надзвичайні протиепізоотичні комісії. Однак із 60 територіальних громад області лише 18 проводять цю роботу».
Крім того, найактуальнішою проблемою в циркуляції вірусу сказу в населених пунктах є неконтрольована ситуація з безпритульними тваринами.
В області працює лише три пункти тимчасової перетримки тварин.
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін наголосив, що необхідно з кожною громадою відпрацювати питання щодо створення таких комісій. Дав доручення до кінця липня відзвітуватися по кожній громаді.