Поліція Полтавської області спільно з прокуратурою, за активної участі Полтавського рибоохоронного патруля, екологів та працівників національних природних парків вживають максимум заходів щодо припинення протиправної діяльності на воді та недопущення незаконного вилову риби у водоймах області в період нересту та воєнного стану. Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Полтавській області.
Нагадаємо, у весняно-літній період нересту встановлені наступні терміни заборони для рибальства на внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах, а саме:- на Кременчуцькому водосховищі з 1 квітня по 9 червня 2023 року;
- на Кам’янському водосховищі з 1 квітня по 9 червня 2023 року;
- в корінних водах річок з 1 квітня по 20 травня 2023 року;
- в придаткових водах з 1 квітня по 30 червня 2023 року.
За інформацією Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області, на період нересту риби забороняється:
- пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади;
- забороняється також здійснення промислового рибальства, підводного полювання та посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.
У період нересту дозволяється вилов одній особі за добу 3 кілограми риби гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, не заборонених для здійснення любительського рибальства на період весняно-літньої заборони.
Звертаємо увагу, що з цього року, згідно з новими Правилами любительського і спортивного рибальства:
- збільшено з 1 до 2 дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ у період весняно-літньої нерестової заборони;
- дозволено проведення офіційних спортивних заходів у періоди нерестових заборон з берега за межами нерестовищ.
Поліція Полтавщини нагадує, що за порушення правил рибальства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
«Лише за три доби з початку дії нерестової заборони на водоймах Полтавщини правоохоронцями вже виявлені декілька фактів незаконного зайняття рибним промислом. За фактами браконьєрства на воді підрозділами дізнання поліції Полтавщини відкрито два кримінальних провадження. За попередніми підрахунками, правопорушники завдали державі шкоди на суму близько 743 тисячі гривень. У рамках відкритих кримінальних проваджень тривають слідчі дії. Наголошуємо, що в умовах війни браконьєрство — це не тільки злочин проти довкілля, це — загроза для національної екологічної безпеки України», — наголосив Роман Ніколаєнко, начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини.
Шановні громадяни! Якщо Ви стали очевидцем порушення правил рибальства та незаконної реалізації риби, не зволікайте — повідомляйте про це за номером 102. Також нагадуємо про додаткові варіанти оперативного інформування поліції про факти, події та надзвичайні ситуації: чат-бот поліції Полтавщини у Телеграм, а також Messenger Facebook «Поліція Полтавської області».
За інформацією відділу дізнання поліції Полтавщини та сектору поліцейської діяльності на воді ГУ НП в Полтавській області