Багато тих, хто вперше спробував рибалити й залишився з уловом, починають цікавитися риболовлею інтенсивніше. Спочатку йдуть на промисел за компанію, а згодом може виявитися, що риболовля — дещо більше, ніж розвага. Для розвитку цього хобі треба з чогось почати.
Яке потрібно спорядження
Щоб отримувати задоволення від процесу, Вам має бути зручно. На природі це означає, що знадобиться чимало аксесуарів.
Що потрібно мати рибалці-початківцю:
- розкладний стілець;
- запас їжі та питної води;
- термос із гарячим чаєм або кавою;
- ємності для улову;
- ємності для приготування прикорму;
- ліхтар;
- ніж;
- котелок;
- сірники та запальничка;
- гамак, намет, надувний човен за бажанням (залежно від того, скільки часу ви плануєте проводити на природі).
Одяг рибалки має бути зручним і практичним та обовʼязково таким, що не залишає оголеними жодні ділянки тіла. Це гарантує захист від комах, кліщів, змій.
Обовʼязково потрібен головний убір: взимку — тепла шапка з вухами, влітку — кепка, щоб не напекло голову. Не завадять також сонячні окуляри, бо вдивлятися впродовж значного часу в поверхню води, коли яскраво світить сонце, може бути шкідливо для очей.
Якщо Ви купуєте спорядження у спеціалізованих магазинах, то вибирайте одяг за призначенням. Є набори для риболовлі влітку, взимку, для підводного полювання тощо. Багато корисних аксесуарів можна знайти в каталозі інтернет-магазина Allo у Харкові в широкому асортименті.
Риболовецькі снасті
Новачкам варто починати зі звичайної вудки з поплавком. На неї доволі легко ловити уклейку. І хоча це дрібна риба, вона смачна та корисна.
Коли Ви опануєте звичайну вудку, можна переходити до інших інструментів: спінінга, нахлистової, донної вудки.
Де ловити рибу
На жаль, бувалі рибалки неохоче розповідають про рибні місця. Що ж, їх можна зрозуміти. Але якщо дещо проаналізувати, можна й самому знайти гарне місце для промислу.
Якщо Ви ловите з берега, робить це там, де багато водної рослинності. Але для цього Вам знадобиться довга вудка. Для риболовлі з човна довге вудилище незручне.
Важливо враховувати сезонність. Залежно від пори року риба може змінювати свою поведінку. Вивчайте теорію щодо особливостей того чи іншого різновиду риби, що водиться у найближчих водоймах. Це корисно для того, щоб правильно підібрати прикорм.
Крім прикорму рибалки використовують багаторазові приманки:
- блешні;
- силіконові приманки;
- воблери.
Новачкам краще користуватися блешнями. Це роками перевірений засіб, використання якого не потребує високого професіоналізму та глибинних знань.