13:19 Четвер 0 1 248
13:19, Четвер, 20 жовтня 2022

Схожі зовні — різні всередині: огляд JBL TUNE 130 NC та 230 NC

Прихильники JBL явно не з тих, хто довго чекає на вихід нових моделей навушників. Кожен квартал компанія презентує чергові поповнення в рядах власних лінійок, які з першого погляду можуть здатися однаковими, але насправді містять вагомі нововведення. Так було у 2020 році, коли у JBL майже не було навушників з активним шумозаглушенням, а вже у 2021 році більшість продукції випускалась із цією технологією. Восени того ж року й були представлені JBL TUNE 130 NC та 230 NC.

Обидві моделі майже не відрізняються за характеристиками. У них однакові акумулятори, час автономної роботи, кількість мікрофонів, захист від вологи IPX4 та фірмові технології компанії. Однак відмінності все ж є, і в деяких аспектах вагомі. Про них і поговоримо.

 

Дизайн кейсів та навушників

 

Огляд JBL TUNE 130 NC та 230 NC

Кейси обох моделей мають однаковий дизайн та виконані із матового пластику. Плюс матеріалу в стійкості до відбитків пальців. На передній стороні розміщується індикатор заряду з трьома світлодіодами, на зворотній — Type-C роз’єм для зарядки. Кришка обох кейсів утримується на магнітах та легко відчиняється та зачинається.

 

JBL Tune 130/230 доступні в 4 кольорах: білому, чорному, золотому та синьому. Відмінність кейсів лише у вазі. Tune 130 NC важить 40 г, у той час як JBL Tune 230 NC — 47 г.

 

Що до навушників, то обидві моделі мають по 2 контакти для заряду, 4 мікрофони та індикатор роботи. Ззовні в них є лише одна незначна відмінність. Так, Tune 130 NC є повністю внутрішньоканальними навушниками, а Tune 230 NC мають більш подовжену форму.

 

Ергономіка

 

Різниці в зручності використання між навушниками майже немає. Завдяки подовженій формі Tune 230 NC трохи краще тримаються у вушному каналі, але загалом обидві моделі мають далеко не найкращу ергономіку та ненадійно закріплюються у вухах. Можна припустити дві причини цього: слизький матеріал амбушур та не анатомічна форма навушників.

 

Звук та шумозаглушення

 

Огляд JBL TUNE 130 NC та 230 NC

JBL Tune 130/230 відтворюють звук в однаковому діапазоні частот — 20 Гц — 20 000 Гц, різниця в чутливості мінімальна (103 дБ у молодшої моделі та 105 дБ у старшої), як і рівень звукового тиску (94 дБ проти 93 дБ). Серйозною відмінністю є розмір випромінювача. Трохи дивно, але дешевші TUNE 130 NC мають 10 мм динамік. Водночас всередині TUNE 230 NC міститься 6 мм драйвер.

 

У підсумку Tune 130 NC дарують м’який, але закритий звук, а також глибокий бас, який не втрачає свого окрасу з підвищенням рівня гучності. Ще одним їхнім плюсом є доволі широка сцена з невеликою глибиною. Водночас деякі пісні звучать нерозбірливо, особливо, якщо в них викривлюється звук, наприклад, з ефектом дисторшн. Також Tune 130 NC мають середню атаку.

 

Огляд JBL TUNE 130 NC та 230 NC

У багатьох аспектах JBL TUNE 230 NC мають простіше звучання. У них майже немає глибокого баса, а сцена значно вужча. Водночас у них більш відкритий звук, а також краще відчуваються атака та менша перевантаженість. Загалом вони звучать як більшість бездротових навушників у тій же ціновій категорії, не маючи вагомих відмінностей у ньому.

 

Функція шумозаглушення у JBL Tune 130/230 працює добре. Вона відсікає частоти в певному діапазоні, що добре помітно на вулиці чи в авто. А от у метро в ній немає жодного сенсу. Спільним мінусом обох моделей є брак підтримання кодеків atpX та LDAC.

 

Автономність

 

Огляд JBL TUNE 130 NC та 230 NC

Що ще є гарним у обох моделях, так це час автономної роботи. Всередині кожного навушника міститься акумулятор на 70 мАг, а сам кейс має місткість 750 мАг. Усе це дарує до 8 годин прослуховування музики з активним шумозаглушенням на одному заряді. Якщо ж додатково заряджати їх у футлярі, то можна на тиждень чи навіть більше забути про розетку.

 

Що в підсумку

 

JBL Tune 130/230 — це навушники для тих, кому не потрібна висока якість звуку. Замість неї власники пристроїв отримують непогане активне шумозаглушення та чудову автономність менш ніж за 100$. Звісно, завжди можна знайти щось краще, але в такому випадку доведеться йти у вищу цінову категорію.

 

Додати коментар

    • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
      heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
      winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
      worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
      expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
      disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
      joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
      sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
      neutral_faceno_mouthinnocent
    PIN: ----
    Гаджеты 17:17 Неділя 0 955 Огляд Xiaomi Watch S1: перший розумний годинник Xiaomi преміум-класу З кожним роком наручні гаджети стають популярнішими, і, як один з провідних виробників, компанія Xiaomi постійно вдосконалює нові моделі смарт-годинників. Китайський технологічний гігант пропонує великий вибір девайсів за доступною ціною. Годинники Xiaomi отримують безліч позитивних оцінок по всьому світу. Переважно фітнес-трекери орієнтовані на молодь.