А от якісне захисне скло дозволяє попередити всі ці проблеми. Як воно працює? Дуже просто: скло приймає на себе всі пошкодження, а дисплей залишається цілісіньким. Порівняно з вартістю заміни екрана чи купівлі нового смартфона скло коштує зовсім недорого, тож вигода очевидна.
Як правильно підібрати захисне скло? По-перше, варти підбирати модель, виготовлену спеціально для Вашого смартфона. Так звані універсальні захисні стекла не враховують конструкційних особливостей гаджета, тому мають досить непривабливий вигляд на екрані і залишають забагато вразливостей.
По-друге, навіть не дивіться на моделі з твердістю меншою ніж 9Н за шкалою Мооса. Вони будуть занадто швидко вкриються дрібними подряпинами й потертостями. 9Н — параметр твердості, що відповідає дорогоцінним корундам: рубінам та сапфірам. Отже, й стійкість до появи дефектів в них буде відповідна.
По-третє, зверніть увагу на клейову основу. Найкраще, якщо скло повністю вкрито адгезивом, тож вся його поверхня клейка і добре прилягатиме до екрана під час наклеювання. Це значно спрощує встановлення і запобігає появі повітряних бульбашок, що сприяють відшаруванню скла та псують зовнішній вигляд дисплея.
Ще одна важлива деталь — наявність якісного олеофобного покриття. З ним екран смартфона буде охайнішим і стійкішим до слідів забруднень і відбитків пальців.
Ми перерахували обов’язкові параметри, а тепер давайте подивимося на додаткові, але не менш приємні можливі функції захисного скла:
- антивідблиск — розсіювання променів світла, які падають на екран, щоб відблиски не заважали користуватися гаджетом на вулиці.
- антишпигун — затемнення екрана для поглядів, направлених не під прямим кутом: гарний спосіб зберегти приватність під час користування смартфоном в людному місці;
- антисинь — фільтрація синього світла, що випромінює дисплей, сприяє комфорту очей, знижує стому та подразнення;
- антистатик — здатність скла відштовхувати пил і дрібне сміття, що спрощує процес наклеювання.
Звичайно, магазини мобільних аксесуарів замовляють захисне скло оптом, і під час транспортування можливі пошкодження, адже скло — крихкий виріб. Тому уважно перевірте Ваш товар під час придбання.
Встановити захисне скло легко й самому:
- Приберіть все зайве зі столу, за можливості протріть поверхню від пилу.
- Зніміть захисне скло з екрана, якщо воно там є.
- Дбайливо очистьте екран смартфона: спочатку вологою серветкою, потім мікрофіброю, а потім видаліть пилинки за допомогою спеціальних наліпок-дастерів. Все ці матеріали зазвичай є у комплекті захисного скла.
- Акуратно встановіть скло на екран та розгладьте мікрофіброю.
Безпечного та приємного користування!