Департамент державної реєстрації виконкому Кременчуцької міської ради надає роз’яснення щодо можливості створення ОСББ у двох і більше багатоквартирних будинках.
Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За їх рішенням усі функції з управління можуть передаватися обʼєднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).Для зручності та раціональності в управлінні законодавцем передбачено створення ОСББ у декількох будинках одночасно.
Важливим є те, що такі будинки мають бути обʼєднані спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою тощо.
Створення ОСББ у декількох будинках відбувається за загальною процедурою, яка визначена Законом України «Про обʼєднання співвласників багатоквартирного будинку», але порядок голосування та підрахунку голосів має певну особливість — «у разі створення ОСББ власниками квартир та/або нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках голосування співвласників щодо створення такого обʼєднання проводиться за кожним багатоквартирним будинком окремо. Результати голосування визначаються для кожного багатоквартирного будинку» (ст. 6 Закону України «Про обʼєднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Тобто, в результаті підрахунку голосів, щодо вирішення питань порядку денного установчих зборів ОСББ, належний кворум (більше половини загальної кількості усіх співвласників) має бути у кожного будинку, який входитиме до складу даної юридичної особи окремо.
Зверніть увагу! Обовʼязковою умовою для належного створення ОСББ є дотримання процедури скликання установчих зборів та їх проведення у відповідності до чинного законодавства, а також процедури оформлення документів та безпосередньо державної реєстрації.
При здійсненні усіх необхідних заходів враховуйте:
- вимоги ст. 6 Закону України «Про обʼєднання співвласників багатоквартирного будинку» щодо порядку створення;
- відомості форми типового протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку, затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 25.08.2015 р. № 203;
- вимоги ч. 8 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (проведення письмового опитування під час установчих зборів обʼєднання);
- вимоги щодо змісту статуту (складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства);
- норми ст. 15 та ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» щодо вимог оформлення документів, що подаються для державної реєстрації.