З моменту початку війни Кременчук став надійним тилом для внутрішньо переміщених осіб. Від самого початку повномасштабного вторгнення наше місто почало приймати українців, змушених покинути свої домівки через агресію ворога.
Одним із багатьох питань, які вирішувалися для релокованих, була правова підтримка у сфері державної реєстрації їхнього житла. Це необхідно для того, щоб у подальшому вони могли отримати компенсацію за пошкоджене чи знищене майно.З початку року до Департаменту державної реєстрації надійшло 814 заяв від внутрішньо переміщених осіб, які є власниками нерухомості, розташованої як на тимчасово окупованих, так і на контрольованих Україні територіях (Автономна Республіка Крим, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Херсонська області та місто Севастополь).
Найбільше заяв надійшло щодо реєстрації об'єктів нерухомості, що знаходяться у Донецькій області — 618, Луганській — 104, Харківській — 69, Херсонській — 17, Запорізькій — 6.
Державні реєстратори інформують тимчасово переміщених осіб про необхідний пакет документів для реєстрації права власності, реєстрації знищеного житла та інших процесів.
За даними Департаменту державної реєстрації виконкому Кременчуцької міської ради Полтавської області