17 листопада 2024 року ворог знову завдав удар по Кременчуку. Усі постраждалі громадяни мають право на компенсацію збитків від держави.
Як подати заяву на відновлення пошкодженого житла?
- Крок 1: Для подачі інформаційного повідомлення про пошкоджене нерухоме майно власник або один із співвласників може скористатися такими способами:
- через портал «Дія» самостійно;
- звернутися до Кременчуцького ЦНАП (послуга 42-11).
Зверніть увагу, що об’єкт нерухомості повинен бути зареєстрованим у Державному реєстрі прав на нерухоме майно (ДРРП). Якщо реєстрація відсутня, необхідно замовити послугу 55-09 у ЦНАП або звернутися до Департаменту державної реєстрації (Кременчук, вул. Ігоря Сердюка, буд. № 27). - через портал «Дія» самостійно;
- Крок 2: Після цього власник чи всі співвласники можуть подати заяву на отримання компенсації. Це можна зробити через портал «Дія», а найближчим часом послуга буде доступна і в ЦНАП Кременчука. Важливо заздалегідь відкрити спеціальний рахунок у банку, який є учасником програми «єВідновлення» (перелік банків постійно оновлюється).
Зверніть увагу! Без виконання кроку 1, крок 2 виконати неможливо.
Як використовувати отриману компенсацію?
Отримані кошти можна витратити лише на придбання будівельних матеріалів у магазинах з позначкою «єВідновлення». Список таких магазинів оновлюється, а термін дії компенсації — один рік з моменту її нарахування.
Хто не отримає компенсацію?
Фінансова допомога не надається особам, засудженим за злочини проти національної безпеки України, а також їхнім спадкоємцям (постанова Уряду від 21.04.2023 р. № 381).
Консультації та довідки можна отримати за телефонами:
- кол-центр ЦНАП: +380(96)097-15-88, +380(50)255-15-88 (пн-пт — робочі дні, сб, нд — вихідні);
- урядова «гаряча лінія» 15-45 кнопка «2» (працює цілодобово).
Для жителів громади, які через похилий вік або стан здоров’я не можуть відвідати ЦНАП, доступна послуга виїзду мобільного адміністратора на місце проживання для оформлення заяви.