Таку думку висловив засновник Благодійного фонду «РАЗОМ» Борис Приходько.
«Українські компанії та нідерландська фірма «STX» уклали меморандум про співпрацю з метою поставок українського біометану до Європи. Це знакова подія для галузі газовидобування», — зазначив Борис Приходько.
За його словами, Україні й досі доводиться купувати російський газ, хоча й не напряму, а через країни ЄС. Тому вкрай важливо зменшити залежність від «блакитного палива» з країни-агресора.
«Біометан — це очищений біогаз, але він практично не містить вуглецю. Потенціал його виробництва в Україні колосальній — близько 7,8 млрд куб. м на рік, що складає чверть загального річного споживання газу в країні. Активізація виробництва біометану дозволить нам виконати два завдання: зменшити частку споживання російського газу та заробити на продажах його у Європу», — продовжує засновник Благодійного фонду «РАЗОМ».
Борис Приходько вважає, що розвиток виробництва біометану важливе для економіки воюючої країни. «Збільшення виробництва біометану — це нові заводи на території України. Відповідно й нові робочі місця та податки в бюджет. Під час війни вкрай важливо дати можливість нашим громадянам знайти роботи та заробляти», — вважає Борис Приходько.
Він звертає увагу на те, що виробництво біометану пов’язано із аграрним сектором.
«Найбільше біометану в Україні можна генерувати із соломи зернових культур, яка залишається на полях після жнив. Фактично потрібно лише взяти те, що знаходиться у аграріїв під ногами, та добути з нього природний газ. Але водночас біометан є аналогом природного газу, тому для його транспортування можна використовувати газорозподільні мережі», — резюмує Борис Приходько.
Нагадаємо, що перші українські компанії підписали меморандум на постачання біометану до ЄС. Його продаватимуть через віртуальну торгову точку, а фізично будуть відправляти через газорозподільні мережі. В даний час вирішуються юридичні моменти та готується процедура для поставок перших партій біометану в Європу. Планується у цьому році використовувати потужності заводу у Чернігівській області, в наступному — також біометановий завод у Вінницькій області.