Як відомо, кран-балки широко застосовуються на вітчизняних підприємствах для підйому і переміщення різноманітних великогабаритних і важких вантажів. До кран-балок прийнято відносити максимально спрощені за своєю конструкцією мостові крани, розраховані на виконання маніпуляцій із вантажами, вага яких не перевищує 10-15 тонн.
Як і всі інші крани мостового типу, їх прийнято принципово ділити на два типи: підвісні та опорні кран-балки. У підвісних моделей підкранові шляхи, по яких переміщається прогонний міст із закріпленим на ньому талем, можуть кріпитися до стельових перекриттів, капітальних стін і перегородок. Таким чином, зрозуміло, що головна перевага підвісних кранів полягає в тому, що вони розташовуються на висоті, абсолютно не займаючи робочої поверхні у приміщенні, що є особливо актуальним при нестачі площі.Що стосується їх опорних аналогів, то шляхи закріплюються на потужних опорах (колонах), що виготовляються із залізобетону або металу. Перевага такого методу - підвищення надійності та стійкості всієї кранової конструкції у цілому, що дає можливість проведення операцій з більш важкими вантажами. Недоліки - наявність опор на робочому майданчику забирає корисну площу, створює зони, недоступні для обслуговування, до того ж проектування та виготовлення опор збільшує загальну вартість кран-балки опорної.
Який варіант вибрати: підвісний або опорний - вирішується для кожного випадку окремо, з урахуванням усіх можливих факторів. Ось тільки для відкритих майданчиків вибору немає - там можна встановити тільки опорну кран-балку.
Комплектація кран-балок
В основну комплектацію такого кранового обладнання входять:
- прогонний міст;
- кінцеві балки з ходовими візками;
- тельфер чи таль ручна;
- привід механічний або мотор-редуктор.
Цілком очевидно, що комплектація ручним талем і механічним приводом істотно зменшує ціну кран-балки. Але, як показує практика, більшість власників бізнесу воліє купити кран-балку з тельфером і електроприводом, тому що такий варіант забезпечує набагато більш високу продуктивність та ефективність технологічного процесу.
На Київському заводі підйомно-транспортного обладнання випускаються мостові крани всіх типів і модифікацій, у тому числі і кран-балки. Крани комплектуються основними компонентами від провідних світових виробників, що забезпечує їх високу надійність і довговічність.
Подробиці на сайті КЗПТО - https://kzpto.com.ua