В повсякденному житті знання цієї науки також корисне; коли дитина добре знає математику, їй буде простіше обчислювати час та дистанцію, розраховувати бюджет, визначати необхідну кількість будівельних матеріалів, які потрібні для ремонту. Як можна побачити, знання математики важливо для кожного учня. Але головна проблема полягає в тому, що саме ця дисципліна часто стає причиною навчальних труднощів; сьогодні велика кількість учнів вважають саме її найскладнішим предметом, для опанування котрого завжди доводиться докладати чимало зусиль.
Як насправді можна підвищити успішність з математики?
Для того, щоб покращити розуміння цієї дисципліни, не потрібно займатися день і ніч. Набагато корисніше присвячувати математиці півгодини-годину, але робити це на постійній основі. Коли певну тему школярик зовсім не розуміє, потрібно повернутися до простіших параграфів та знов розібратися з цим матеріалом (можливо, доведеться звернутися навіть до підручника минулого року навчання, і це цілком нормально). Якщо дитина буде займатися потроху, але систематично, згодом це принесе результати. А перевіряти завдання сьогодні можна навіть без допомоги дорослих — для цього достатньо звернутися до решників, або готових відповідей. Велику популярність серед учнів отримав, наприклад, посібник з гдз математика 5 клас Олександр Істер, котрий містить багато корисних підказок та пояснень. Якщо дитина буде користуватися готовими відповідями правильно, розбираючись з їх допомогою зі складними завданнями, то домашня робота перетвориться в справжнє задоволення.
Чому не варто критикувати дитину
Іноді причиною труднощів під час опанування математики в школі є навіть не те, що школярик належить до гуманітаріїв, котрим важко даються точні науки. Учень, наприклад, самостійно робить домашні завдання, розв'язує задачі та рівняння. Але він водночас також може хвилюватися, що під час виконання вправ він зробить помилки та отримає низьку оцінку. Саме тому батькам в такому випадку також не варто постійно критикувати дитину, навіть коли вона приносить додому зовсім не ті оцінки, котрі від неї очікуються. Особливо коли школярик має труднощі щодо впевненості в собі та взагалі має підвищену чутливість до критики. Варто пам'ятати, що розвиток будь-якої навички (особливо коли йдеться про таку науку, як математика) починається з низького рівня, тому й варто спочатку виконувати прості завдання, і лише потім поступово переходити до складніших вправ.