Для того, щоб передати повноваження іншій особі, можна оформити довіреність. Це допомагає уникнути різних труднощів, які можуть виникнути через зайнятість або інші причини.
Довіреність набуває чинності, коли відповідає вимогам закону. Для нотаріуса важливо, щоб у документі були чітко зазначені юридичні дії, які повинен здійснити представник. Вони мають бути правомірними, конкретними та здійсненними. Також можливо посвідчити довіреність від імені кількох осіб для досягнення спільної мети.Фахівці юстиції не посвідчують довіреності на вчинення дій, які можуть бути здійснені тільки довірителем. Наприклад, у довіреності на укладання договору дарування повинні бути зазначені повні дані обдаровуваного. У разі їх відсутності документ є нікчемним.
У тексті довіреності обов’язково мають бути вказані місце й дата складання, повні дані представника і довірителя, а також, якщо це необхідно, їхні посади. У довіреностях, що стосуються розпорядження майном, зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків довірителя. У випадку адвокатів може бути вказаний їх статус та членство в адвокатському об'єднанні.
Минулого року нотаріуси Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції посвідчили близько 200 тисяч довіреностей.