Коли необхідне ендоскопічне обстеження у тварин
Ендоскопічне дослідження проводиться у випадках, коли вже зібрані результати всіх стандартних аналізів, рентгенологічного дослідження, УЗД-обстеження, але на їх основі не вдалось виявити причини патології та встановити однозначний діагноз. Такі випадки нерідко трапляються при діагностуванні хронічних захворювань травної системи, оскільки патологічні зміни можливо виявити лише при дослідженні тканин шлунку та кишківника. Ендоскопічне обстеження допомагає поставити остаточний діагноз та визначити найефективнішу тактику лікування.
Одним з частих показань до проведення ендоскопічного обстеження є потрапляння в організм тварини стороннього тіла: кісток, іграшок, різних дрібних фрагментів. Потрапивши у стравохід чи шлунок, чужорідне тіло може завдати серйозної травми внутрішнім органам. Без вчасної допомоги в організмі тварини можуть розвинутись перитоніт і сепсис, що загрожує життю пацієнта. Завдяки ендоскопії можна не тільки виявити сторонній предмет, але й видалити його найменш травматичним способом.
Що включає правильна підготовка тварини до процедури ендоскопії
Тварина, якій призначене ендоскопічне обстеження, повинна бути належним чином підготовлена її опікуном. Залежно від типу дослідження, до тварини застосовуються такі заходи:
- голодування протягом 12-24 годин, а для молодих і виснажених тварин — 6 годин;
- тварина може пити воду, але її слід припинити пити за 2 години до процедури;
- тривала прогулянка для звільнення травного тракту;
- напередодні та в день процедури слід обмежити надмірну фізичну активність тварини.
Вся процедура обстеження складається з трьох етапів. А саме, щоб полегшити неприємні симптоми, вихованцеві роблять загальний наркоз. Завдяки цьому обстеження зазвичай безболісне. Після введення гнучкого або жорсткого ендоскопа на екрані пристрою з'являється зображення внутрішніх органів тварини. Отримані результати ретельно досліджуються та встановлюється діагноз.
Додатково при ендоскопії у тварин можливий забір матеріалу для цитологічного та гістологічного дослідження. Крім того, лікар також має можливість проводити неінвазивні процедури, наприклад, зупинку незначної кровотечі, видалення поліпів слизової оболонки.
Після ендоскопічного обстеження чи неінвазивного втручання слід ретельно дотримуватись вказівок ветеринара. Треба забезпечити тварині спокій, уважно спостерігати за нею та при появі тривожних симптомів негайно звернутися до лікаря.
Ендоскопія у ветеринарії — це дуже інформативний і ефективний метод діагностики та надання тваринам якісного медичного обслуговування. Тому його широко використовують у ветеринарних клініках та кабінетах. Придбати ендоскопічне обладнання можна, звернувшись в компанію Biovet.