Громадяни, які постраждали внаслідок позбавлення особистої свободи через збройну агресію проти України, мають право на санаторно-курортне лікування тривалістю 18 календарних днів або отримання компенсації. Виплати та послуги фінансуються за рахунок державного бюджету.
Постраждалий самостійно обирає: скористатися пільговим лікуванням чи, у разі самостійного проходження санаторного курсу тривалістю від 18 днів за власні кошти, отримати компенсацію у межах 14 994 гривень.Терміни звернення
Для реалізації цього права важливо подати заяву не пізніше 12 місяців після звільнення.
Куди звертатися?
Заяви приймають органи соціального захисту населення або ЦНАП за місцем реєстрації. Внутрішньо переміщені особи (ВПО) звертаються за фактичним місцем проживання, вказаним у довідці ВПО.
Необхідні документи:
- копія паспорта;
- медична довідка за формою № 070/о;
- копія ідентифікаційного коду;
- документ, що підтверджує факт позбавлення свободи (відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України»);
- документ про оплату повної вартості лікування у санаторії (для компенсації).
Як встановити факт позбавлення свободи?
Необхідно звернутися до Комісії при Мінреінтеграції, яка займається підтвердженням перебування у полоні військових і цивільних осіб, звільнених із полону.
Детальну інформацію можна отримати за телефоном: (0532)68-12-34.