Навколо хірургічної допомоги в програмі медичних гарантій досі існує багато міфів, зокрема, те, що НСЗУ платить лише за операції з відкритим доступом на черевній порожнині, а за лапароскопічні операцї — ні.
Насправді, в пакети медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям в стаціонарних умовах» та «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару 1 дня» включено комплекс хірургічних послуг як з загальним відкритим оперативним доступом, так і хірургічних послуг, які проводяться за допомогою сучасного лапароскопічного обладнання.Такі лапароскопічні операції часто лікарі називають унікальними, адже їх перевагою є те, що робиться не один великий розріз на тілі пацієнта, а кілька дрібних проколів, через які вводиться спеціальне обладнання і за допомогою монітору хірург проводить операцію. Перевагою є зменшення крововтрат та більш швидке відновлення після операції.
Отже і за лапароскопічні операції Національна служба здоров’я України сплачує кошти тим закладам, які уклали договір за відповідними пакетами медичних послуг.
Наведемо приклади: за таке одне оперативне втручання, як лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура), заклад отримує за договором суму у розмірі 28 650,93 грн. А за складні операції на товстому та тонкому кишківнику, які також можна проводити лапароскопічним шляхом, сума за пролікований випадок сягає 42 630,99 грн.
Звертаємо увагу, що цю суму сплачує НСЗУ закладу за фактом надання послуги, пацієнт не повинен сплачувати за своє лікування.
У цю суму входять як обстеження перед та після операції, знеболювання під час операції, забезпечення витратними матеріалами та необхідними медикаментами, які є в Національному переліку лікарських засобів.
Світлана Писаренко, начальниця Управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ