У техніці використовуються мотори, що працюють від джерел живлення постійного струму. Найбільш бюджетними варіантами залишаються так звані колекторні двигуни, тобто всім відомі моделі, в яких використовуються щітки. Цей тип двигуна відомий вже не один десяток років. Показав свою надійність та простоту в експлуатації.
Простий цей тип тим, що можна підключити два дроти з необхідною напругою і двигун почне працювати. Цей двигун часто використовується в дитячому електротранспорті. Наприклад електричний мотор з напругою 48 вольт і потужністю 1 000 ват еквівалентний бензиновим двигунам 50 кубічних сантиметрів. Працюють такі мотори від досить простого та надійного блоку управління до якого підключаються сам мотор, а також такі запчастини як акумулятор, акселератор, електронні гальма, обмежувач швидкості та багато інших функцій для вдосконалення вашого транспорту.
З цим типом моторів все просто і зрозуміло, він невибагливий у роботі, але іноді потрібно буде міняти щітки.
Дуже велика категорія електродвигунів, це моделі безколекторного типу. Тобто моделі, в яких вже немає щіток і самого колектора. Це більш сучасні мотори, які набули широкого поширення у нас відносно недавно, трохи більше десяти років. Конструкція позбавлена колектора та щіток, замість них є датчики Хола які визначають положення двигуна та змінюють магнітне поле котушки.
Такий вид двигунів має низку переваг. Важливим фактором цього роду двигунів є те, що він має менші розміри, завдяки відсутності колектора та щіток. Такий мотор досить компактний, і може прийняти форму, наприклад, диска колеса невеликого самоката. При цьому такий двигун може бути досить потужним.
Безколекторні мотори дуже економічні і безшумні, а також не вимагають догляду. Такі мотори використовуються в більшості сучасних електротранспортів. Такий двигун встановлюють не тільки електричні квадроцикли та самокати, а й на електричні велосипеди, мопеди та мотоцикли.
Найчастіше, двигун працює з планетарним редуктором, а іноді навіть з диференціалом. Так само, завдяки своїй потужності цей вид моторів відмінно себе зарекомендував у виробництві де використовується в конвейєрних лініях, підйомниках та інших механізмах.