Від початку весняного паводка у Кременчуцькому водосховищі, як джерелі питного водопостачання міста Кременчука, спостерігається стабільно підвищений рівень каламутності та забарвленості води.
Вже понад 3 місяці спеціалісти хіміко-бактеріологічної лабораторії очисних споруд водопроводу КП «Кременчукводоканал» проводять посилений лабораторно-виробничий контроль безпечності та якості води Кременчуцького водосховища.Щогодини вдень і вночі відбираються проби води до початку усіх етапів очищення для визначення необхідних доз реагентів та кожної години протягом доби контролюється якість води перед подачею її у водопровідну мережу міста. За нічну та денну зміну фахівці лабораторії відбирають 120 проб води та проводять близько 480 сліджень за різними показниками.
За добу для доведення якості води на очисних спорудах водопроводу підприємства до вимог ДержСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» витрачається в середньому понад 2-х тонн реагентів.
Фахівці комунального підприємства разом з колегами водоканалів інших міст: Києва, Черкас, Дніпра, Кропивницького, у яких джерелом водопостачання також є водосховища дніпровського каскаду, слідкують за зміною складу води для можливості оперативного реагування у разі різкого погіршення її якості.
Проводиться також контроль якості води з у розподільчій водопровідній мережі Кременчука. Щотижня з різних районів міста відбирається до 80 проб води та проводиться близько 420 аналізів за санітарно-хімічними й мікробіологічними показниками.
Разом з цим у випадках звернень споживачів на погіршення якості води проводиться відбір проби для її дослідження.
Варто зазначити, що попри складну ситуацію з якістю води джерела водопостачання завдяки цілодобовій роботі фахівців КП «Кременчукводоканал» якість води у водопровідній мережі міста відповідає усім санітарним вимогам ДержСанПіН.