З початку року за фактами шахрайства поліцейськими Полтавщини, під процесуальним керівництвом прокуратури, розпочато понад 1 140 кримінальних проваджень. За попередніми підрахунками, шахраї завдали збитків громадянам на суму близько 30 мільйонів гривень.
За інформацією Управління карного розшуку поліції Полтавщини, нині серед найпоширеніших шахрайських схем є такі:- шахрайства, вчинені псевдо-працівниками банків;
- інтернет-шахрайства;
- телефонне шахрайство: «родич у біді»;
- шахрайства щодо оренди житла, працевлаштування за кордоном;
- шахрайства під приводом: «міняємо старі гроші на нові»;
- шахрайства під приводом «зняття порчі»;
- шахрайства під приводом «Ви виграли автомобіль» тощо.
Дослухайтеся до наших порад, щоб отримати знання, які стануть Вашою надійною «зброєю» у боротьбі з аферистами. Зокрема:
- Якщо цікавляться реквізитами платіжних карт чи іншими персональними даними або вимагають гроші за «допомогу» родичеві — негайно обірвіть розмову.
- Знайдіть 5 хвилин, щоб перевірити інформацію:
- зателефонуйте родичу, про якого йде розмова;
- зателефонуйте на «гарячу лінію» банку або персональному менеджеру, якщо особа представлялася працівником банку.
- зателефонуйте родичу, про якого йде розмова;
- Ніколи й нікому не повідомляйте дані вашої платіжної карти. Всі проблемні питання потрібно розв’язувати безпосередньо у банківській установі. Запам’ятайте, що є тільки один номер контакт-центру банку, який вказаний на зворотному боці карти. Також слід пам’ятати, що банки ніколи не пропонують телефонувати на інші номери, тим більше вночі.
Якщо ж Ви стали жертвою шахрайства, терміново зверніться до найближчого відділу поліції або зателефонуйте на номер 102. Максимально швидко зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо Вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.
Урахуйте ці рекомендації, бережіть себе й свої заощадження!