На Полтавщині поліцейські спостерігають збільшення кількості ДТП, в яких загинули та травмувалися учасники дорожнього руху. Лише у вересні сталося 8 ДТП, унаслідок яких загинули люди. Загалом, з початку року на вулицях та дорогах області у автопригодах постраждали близько 700 осіб. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Полтавської області.
«У поточному році на території Полтавської області за фактами вчинення дорожньо-транспортних пригод слідчими підрозділами поліції розпочато досудове розслідування у 251 кримінальному провадженні, з них 43 ДТП — зі смертельними наслідками. Загалом протягом 9 місяців у ДТП загинуло 60 осіб та 680 — отримали тілесні ушкодження. За 121 фактом ДТП, в яких потерпілі отримали середньої тяжкості тілесні ушкодження або тяжкі тілесні ушкодження, або загинули, кримінальні провадження поліцією вже спрямовано до суду», — повідомив Віталій Браславець, начальник відділу по розслідуванню злочинів у сфері транспорту слідчого управління поліції Полтавщини.За аналітичними даними Слідчого управління поліції Полтавщини, найбільш поширеними причинами ДТП є перевищення водіями встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення правил обгону та проїзду перехресть, а також неуважність за кермом. А до найбільш тяжких наслідків призводять ДТП за участю водіїв, які керують транспортними засобами у стані сп’яніння.
«На Полтавщині упродовж 9-ти місяців поліцією зареєстровано 38 кримінальних проваджень за фактами ДТП, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, з яких 7 — зі смертельними наслідками. У 16 кримінальних провадженнях особам вже повідомлено про підозру. Загалом за фактами ДТП, вчинених водіями у стані сп’яніння упродовж 9 місяців до суду направлено 18 кримінальних проваджень», — зазначив Віталій Браславець.
З метою уникнення ДТП рекомендуємо учасникам дорожнього руху:
- суворо дотримуватися правил дорожньої безпеки;
- не сідати за кермо у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, або після вживання медичних препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- дотримуватися встановленого Правилами швидкісного режиму руху, відмовитись від ризикованих маневрів;
- дотримуватися інтервалу та дистанції під час руху;
- вчасно подавати сигнал про зміни напрямку руху;
- дотримуватися сигналів світлофорів та регулювальників;
- користуватися пасками безпеки;
- у разі перевезення дітей, використовувати для їх безпеки дитячі автокрісла.
Нагадаємо, що згідно п. 9.8 Правил дорожнього руху, з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар. Це правило діє цілодобово!
Будьте уважними, бережіть себе та пам’ятайте, що вдома Вас чекають рідні.
За інформацією відділу по розслідуванню злочинів у сфері транспорту слідчого управління поліції Полтавщини