На території Полтавської області з 1 квітня 2023 року поліція проводить превентивні заходи під умовною назвою «Нерест», спрямовані на виявлення, припинення й належне документування кримінальних та адміністративних правопорушень на водних об’єктах та прибережній території. За 46 фактами незаконного зайняття рибним добувним промислом підрозділами дізнання поліції, під процесуальним керівництвом прокуратури, відкриті кримінальні провадження. Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Полтавській області.
З початку нерестової заборони на Полтавщині до адміністративної відповідальності притягнуто 90 осіб, які займалися незаконним виловом, перевезенням та торгівлею риби. Також поліцією, під процесуальним керівництвом прокуратури, відкрито кримінальні провадження за 46 фактами незаконного зайняття рибним добувним промислом. З них у 13 кримінальних провадженнях особам повідомлено про підозри та матеріали вже скеровані до суду.«За час дії нерестових обмежень рейдові групи поліції вилучили у браконьєрів близько 6 000 екземплярів незаконно виловленої риби, майже 8 кілометрів браконьєрських сіток, понад 100 одиниць заборонених знарядь лову, понад два десятки транспортних засобів та плавзасобів, що використовувалися для перевезення браконьєрських знарядь та незаконно добутих біоресурсів. За попередніми висновками спеціалістів, браконьєри завдали державі збитків на понад 11 мільйонів гривень. На даний час підрозділами дізнання відкриті кримінальні провадження за 46 фактами незаконного зайняття рибним добувним промислом. У низці кримінальних проваджень тривають слідчі дії та судові інженерно-екологічні експертизи. А в 13 кримінальних провадженнях особам повідомлено про підозри та матеріали вже скеровані до суду», — повідомив Євген Рогачов, начальник поліції Полтавщини.
Головний поліцейський області зазначив, що браконьєрство — це не тільки злочин проти довкілля, це — загроза для національної екологічної безпеки України. Відтак, одне з пріоритетних завдань поліції — максимально ефективно протидіяти варварському вилову та знищенню водних біоресурсів під час їх природного відновлення.
«Наша спільна мета — не тільки захистити природні ресурси, а й зберегти генетичний фонд живої природи для наших дітей та прийдешніх поколінь», — акцентував генерал поліції.
Шановні громадяни! Якщо Ви стали очевидцем порушення правил рибальства та незаконної реалізації риби, не зволікайте — повідомляйте про це за номером 102.
Нагадуємо, що нерестова заборона діє:
- на Кременчуцькому водосховищі з 1 квітня по 9 червня 2023 року;
- на Кам’янському водосховищі з 1 квітня по 9 червня 2023 року;
- в корінних водах річок з 1 квітня по 20 травня 2023 року;
- в придаткових водах з 1 квітня по 30 червня 2023 року.
За інформацією сектору поліцейської діяльності на воді та СУ ГУ НП