Профілактичні заходи, спрямовані на захист водних біоресурсів та запобігання порушенням у сфері рибальства, тривали з 1-го квітня до кінця червня цього року. За цей час поліція спільно з іншими суб’єктами у сфері захисту природних ресурсів провели понад 1 700 рейдів та перевірок. За їх результатами викрито більше ніж півсотні браконьєрів та встановлено близько 30 порушників правил риболовлі.
Відповідно до інформації начальника Управління превентивної діяльності поліції Полтавщини Романа Ніколаєнка, за фактами зайняття незаконним рибним промислом в період нерестової заборони органами досудового розслідування відкрито 55 кримінальних проваджень (ст. 246 КК України). Розмір збитків, завданих державі протиправними діями, перевищує 13 мільйонів гривень.«У браконьєрів вилучено понад 2,7 тонни риби, близько семи кілометрів рибацьких сіток та інші заборонені знаряддя лову, 28 плавзасіб та більш як десяток транспортних засобів, що використовувалися для перевезення рибацьких снастей та улову», — повідомив Роман Ніколаєнко.
Крім того, під час «Нересту» 29 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за грубе порушення правил рибальства (ст. 85 КУпАП), ігнорування правил торгівлі на ринках (ст. 159 КУпАП) та за торгівлю з рук у невстановлених місцях (ст. 160 КУпАП).
Начальник Управління превенції області зауважив, що завершення заходів «Нерест» не означає припинення роботи у цьому напрямі. Правоохоронці залишаються на варті водних біоресурсів.
«Поліція Полтавщини продовжуватиме співпрацю з іншими правоохоронними органами та громадськістю для збереження природного багатства регіону. Особлива увага буде приділятися профілактиці порушень, просвітницькій роботі та підвищенню екологічної свідомості населення», — підкреслив Роман Ніколаєнко.
За матеріалами Управління превентивної діяльності ГУ НП