21 лютого 2024 року у Кременчуцькій міській художній галереї відбулося урочисте відкриття виставки «(Не)помітні історії» про внутрішньо переміщених українців. Цей фотопроєкт розповідає історії 9 людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомляє пресслужба Кременчуцької міськради.
Його ініціатором став Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), з яким наше місто співпрацює впродовж багатьох років.
Заступник міського голови Ольга Усанова, яка взяла участь у відкритті виставки, відмітила її важливість. Вона зазначила, що у наш складний час необхідно допомагати людям, які через війну вимушені були покинути свої домівки, щоб вони відчували себе захищеними.
Організатором проведення виставки у Кременчуці став Центр допомоги врятованим Громадської організації «Асоціація експертів запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству. Координатор з розвитку потенціалу мережі Центрів Андрій Макаров підкреслив, що кожна історія, представлена на виставці, це не лише картинка, це реальні речі і реальні історії, за ними — життя, спогади та мрії людей, яких війна змусила покинути власний дім.
За даними міжнародних організацій, понад 5 мільйонів людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами та змушені починати життя в нових містах з нуля.
Ознайомитися з виставкою можна у Кременчуцькій міській художній галереї (вул. Михайла Коцюбинського, буд. № 4). Вона працюватиме з до 03.03.2024 р.