В Україні триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у минулому році. Вона розпочалася 1 січня 2025 року і передбачає чітко визначені терміни подання декларацій для різних категорій платників податків.
Граничні терміни подання декларації
До 1 травня подають декларацію громадяни, які отримували певні види доходів і зобов’язані їх задекларувати. Це, зокрема, особи, що мали:
- іноземні доходи;
- прибуток від продажу корпоративних прав;
- доходи від здавання майна в оренду фізичним особам;
- спадщину або дарунок від осіб, які не є родичами першого та другого ступеня споріднення тощо.
Якщо платник податків не має довідки від компетентного органу іншої країни щодо своїх іноземних доходів і сплачених за кордоном податків, він може подати заяву до податкової за місцем реєстрації та перенести термін подання декларації до 31 грудня.
Також до 1 травня декларацію подають:
- фізичні особи-підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування;
- особи, що провадять незалежну професійну діяльність.
До 31 грудня декларацію можуть подати громадяни, які бажають скористатися правом на податкову знижку.
Окремі строки подання декларацій
ФОП у разі припинення підприємницької діяльності (крім тих, хто був на спрощеній системі оподаткування) зобов’язані подати декларацію протягом 20 календарних днів після місяця, у якому відбулася державна реєстрація припинення підприємницької діяльності. Останнім звітним періодом для них є проміжок часу від дня, що настав після завершення попереднього звітного періоду, до кінця місяця припинення діяльності.
Резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, повинні подати декларацію не пізніше ніж за 60 днів до дати виїзду.
Важливо! Якщо кінцева дата подання декларації припадає на вихідний або святковий день, термін автоматично переноситься на перший робочий день відповідно до податкового законодавства.
![](/uploads/posts/2025-02/1739362422_new_forms.jpg)
![](/uploads/posts/2025-02/1739214832_millioner_deklarat.jpg)
![](/uploads/posts/2025-02/1739214185_tax_10february.jpg)
![](/uploads/posts/2025-02/1739298052_25yards_january.jpg)
![](/uploads/posts/2025-02/1738970329_mobilizat_fop.jpg)