9 серпня відбулися загальні перші збори Асоціації «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування» в умовах війни. Однією з головних тем обговорення стало питання про підготовку роботи закладів освіти в умовах воєнного стану. Т.в.о. директора Департаменту освіти і науки ПОВА Галина Власюк розповіла, що вже зроблено до початку нового 2022/2023 навчального року.
«Цей рік буде особливим та змішаним за формами навчання школярів, студентів, а також виховання дошкільнят. Наш пріоритет сьогодні — безпека! Тому нині в школах готуються до використання захисні споруди, евакуаційні шляхи, здійснюються заходи підготовки до опалювального періоду, забезпечення протипожежними системами та засобами», — розповіла Галина Власюк.В області налічується 2 538 учнів з числа внутрішньо переміщених осіб. До 1-х класів зараховано 11,6 тисяч першокласників, з них 513 дітей ВПО. За межі України станом виїхали 13 421 учень та 328 педпрацівників.
Спільно з представниками територіальних підрозділів ДСНС організована робота щодо обстеження будівель закладів освіти з метою встановлення можливості їх використання для укриття. Уже обстежено 623 заклади освіти області. Із них 228 можуть бути допущені до очної форми навчання, що складає 18% від загальної кількості.
Обласною військової адміністрацією ініційовано проведення об’їзду шкіл з метою огляду стану укриттів. Наразі оглянуті заклади ЗСО 17 громад області. Активно ведуться роботи в Мартинівській, Нехворощанській, Лубенській, Гоголівській і Великобагачанській громадах.
Найбільше шкіл мають облаштовані укриття у:
- Глобинській і Горішньоплавнівській громадах Кременчуцького району;
- Лубенській, Оржицькій, Хорольській та Чорнухинській громадах Лубенського району;
- Великобудищанській, Миргородській, Гадяцькій, Гоголівській, Заводській, Ломишнянській, Лютенській, Петрівсько-Роменській, Сергіїській, Шишацькій Миргородського району;
- Диканській, Полтавській, Чутівській, Зіньківській, Кобеляцькій, Нехворощанській, Решетилівській, Скороходівській громадах Полтавського району.
Триває робота по освоєнню виділених коштів на приведення укриттів до вимог нормативів. Крім того в територіальних громадах області оснащуються школи генераторами, на що з обласного бюджету виділені кошти в сумі 20 млн грн.
Опитування батьків в області показало, що переважна більшість (65,5%) висловлюються за онлайн-навчання, 30,8% — за офлайн, 3,7% батьків — не визначились або підтримують змішану форму навчання.
«Тому формат навчання з 1 вересня буде різний: в офлайн-режимі працюватимуть лише ті навчальні заклади, в яких є належно обладнані укриття; школи які не матимуть укриттів, будуть надавати освіту в онлайн-форматі або практикувати змішану форму. Змішана форма поєднує очний і дистанційний режими. Таке поєднання підходить для різних занять, наприклад, практичні та лабораторні заняття — в очному режимі, лекційні — дистанційно», — розповіла Галина Власюк.