Протягом наступних двох тижнів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін та його профільний заступник Максим Калінін перевірятимуть укриття в школах та дитячих садках у всіх громадах області.
16 серпня побували у 10 школах Полтавського району. Це різні заклади освіти, які обрали різні формати навчання. Наприклад, Степненський НВК працюватиме офлайн, там є хороше обладнане укриття для всіх учнів і персоналу. У Котелевському опорному закладі обрали змішаний формат: першачки й випускники — офлайн, решта — онлайн. Розглядають можливість навчатися позмінно. Укриття теж належно обладнане.
«Готуються до навчального року й невеликі сільські школи. Загалом по області процес іде повним ходом. Частина закладів уже впоралися з завданням, частина продовжують роботи», — розповів Дмитро Лунін. — Укриття мають відповідати встановленим нормам. Там мають бути тепло, світло, кондиціонування, інтернет-зв’язок, запаси води, вбиральні. Якщо говорити про вартість облаштування — це порівняно невеликі витрати для громад. Наприклад, на оснащення сховища в Степному витратили 450 тис. грн. Наполегливо раджу подбати про укриття у школах усім громадам. Це питання треба розглядати не тільки тактично, а й стратегічно».
У Скороходівській територіальній громаді, наприклад, уже три школи майже завершили ремонт сховищ. У Петрівці подбали не лише про учнів, одне крило шкільного сховища може слугувати укриттям і для жителів села.
На Полтавщині — 533 школи. З них 160 — з готовими укриттями, ще близько 130 — у процесі підготовки. Область і громади зараз роблять усе, щоб укриття в школах мали все необхідне. Найголовніше — це безпека дітей.